aamir khan

Aamir Khan Filmleri: IMDb Puanı En Yüksek En İyi 45 Aamir Khan Filmi

Aamir Khan filmi denilince artık 3 Idiots dışındaki filmlerinden de konuşacaksınız ♪(┌・。・)

Nasıl Bollywood yani Hint sineması denilince akla Aamir Khan geliyorsa, Aamir Khan denilince de aktörün en güzel 45 filmi aklınıza gelecek bundan sonra 🙂 Birçoğunu Netflix üzerinden izleyebileceğiniz bu liste ilgilinizi çekerse Hint dizileri içeriğimize de mutlaka göz atmanızı öneririz.

1- Dangal (2016) – IMDB: 8.5

Aksiyon, Biyografi, Drama

dangal

Eski güreşçi Mahavir Singh Phogat ve iki güreşçi kızı, bir yandan toplumsal zulüm karşısında mücadele etmeye çalışırken, bir yandan da Commonwealth Oyunlarındaki zafere doğru ilerlemeye çalışır. Filmin adı olan Dangal, Hindistan’da serbest güreşilen alanlara verilen bir isim. Aamir Khan bu film için, adeta Christian Bale’in The Machinist ve American Psycho’da gösterdiği emeği gösterip şekilden şekile girmişti. Karakterin yaşlı halini canlandırmak için önce iskenderleri götürüp aşırı kilo almış sonrasında da karakterin genç hali için bu kiloları Sibel Can diyetiyle vermişti. Oh ne güzel valla. İlgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

2- 3 Idiots (2009) – IMDB: 8.4

Komedi – Drama

3-idiots

Rajkumar Hirani‘nin bu filmini izlemeyeni sinefillikten men ediyorlar baştan uyaralım. Film boyunca iki arkadaş, uzun süredir ayrı düştükleri arkadaşlarını ararlar. Kolej günlerini tekrar ziyaret ederler ve dünyanın geri kalanının onlara “aptallar” demesine rağmen, kendilerine farklı düşünme konusunda ilham veren arkadaşlarının anılarını hatırlarlar ve dünya bir dakikalığına güzelleşir. Aamir Khan 3 Idiots’ta 40 yaşında adamken bu sefer de 18 yaşındaki üniversite öğrencisini canlandırmıştır. Yorum sizin.

3- Like Stars on Earth /
Taare Zameen Par (Yerdeki Yıldızlar) (2007) – IMDB: 8.4

Drama – Aile

Taare Zameen Par

Tembel ve ”bundan bir halt olmaz” denilen öğrencinin, yeni sanat hocası tarafından içindeki cevherinin keşfedilmesinin hikayesi. ”Zeki ama çalışmıyor”cular, hatta ”çocuğunuz çok çalışıyor ama salak”çılar buraya. Aamir Khan’ın IMDB’de en yüksek puan alan filmlerine baktığımızda hep bu konseptte, içindeki iyiliği keşfetme, dünya barışı ve kardeşlik etrafında toplandığını görüyoruz.

4- PK (2014) – IMDB: 8.2

Komedi – Drama

pk

Aamir Khan’ın PK‘inde yine dünya barışı, sevgi ve kardeşlik konumuz. Ama bu sefer bir uzaylının gözünden ve Aamir Khan uzaylı rolünde! Dünya üzerindeki bir uzaylı, uzay gemisiyle iletişim kurmak için kullanabileceği tek aygıtı kaybeder. Onun masum doğası ve çocuksu soruları ülkeyi dinin halk üzerindeki etkisini değerlendirmeye zorlar. Ayrıca bu adamın neden tüm filmleri en az 3 saat anlayan beri gelsin. Hı bir de kulaklarının doğal hali böyle.

5- Rang De Basanti (2006) – IMDB: 8.2

Komedi – Drama

Rang De Basanti

İngiliz bir kadına, belgeselini tamamlaması için yardım eden 6 Hint gencinin hikayesi. Yine dünya barışı ve kardeşlik teması üzerinden gidip bu sefer özgürlüğü de yanlarına alarak üçgen biçiminde takmışlar. Bu adamın herhalde bir tek korku temasında filmi yok diyeceğiz ama öyle de bir filmi varmış. Yine bu listede bulabilirsiniz sonlara doğru.

6- Dil Chahta Hai (2001) – IMDB: 8.2

Komedi – Drama – Romantik

Dil Chahta Hai

Kalbin Arzusu olarak dilimize çevrilen bu Aamir Khan filminde, üç ayrılmaz çocukluk arkadaşı üniversiteden yeni mezun olmuştur, aralarından su sızmaz. Ta ki her biri aşık olana ve ilişkilere çılgınca farklı yaklaşımlar getirene kadar. Nasıl yaklaşımlar getirdiklerini afişten de görebilirsiniz.

7- Jo Jeeta Wohi Sikandar (1992) – IMDB: 8.2

Komedi – Drama – Romantik

Jo Jeeta Wohi Sikandar

Aamir Khan’ın afişten de görebileceğiniz gibi Özcan Deniz‘le 1992’de çevirdiği bu filminde, zengin ve fakir iki yaramaz çocuk, en prestijli kolej etkinliklerinden birinde 95 model Şahin’leriyle apaçilik yaparak bir kızı tavlamaya çalışırlar. Kaç kızım kurtar kendini. Kızın zaten pek de umrunda olmadığını yine afişten anlayabiliyoruz.

8- Andaz Apna Apna / Everyone Has Their Own Style (1994) – IMDB: 8.2

Duygusal – Aile – Komedi

Andaz Apna Apna

Boş gezenin boş kalfası iki tip, kadın bir mirasçının kalbini çalmak için kırk takla atarken, yanlışlıkla kendilerini kadının kötü güçlerle savaşan korumaları olarak bulurlar. Tam sabah programı gibi bir Aamir Khan filmi. Oynayıp gülerken bir anda kendinizi keşmekeşin içinde ülkeyi kurtarırken buluyorsunuz siz de.

9- Sarfarosh / Fervour (1999) – IMDB: 8.2

Aksiyon – Macera – Drama

Sarfarosh

Salt afişine baksanız asla anlamayacağınız bir konu. Asla ama. Erkek kardeşi öldükten ve babası da teröristler tarafından ağır bir şekilde yaralandıktan sonra, genç bir tıp öğrencisi, teröristleri yok etmek için Hint Polis Teşkilatı‘na katılmak üzere okulu bırakır ve doğada çeşitli pozlar vermeye başlar. Kadının içinden ağaç mı çıkıyor ne çıkıyor, önü neresi arkası neresi belli değil. Aslında afiş dikkatli incelenirse gerçekten polis teşkilatına katılmaya karar veren bir adamın arzusunu görebiliyorsunuz.

10- Lagaan: Once Upon a Time in India (2001) – IMDB: 8.1

Aksiyon – Drama – Müzikal

lagaan

Bir zamanlar Hindistan. İngiltere sömürgesindeki küçük bir Hint köyü halkı, geleceğini, onların acımasız İngiliz yöneticilerine karşı bir kriket oyunuyla belirler. Film tam olarak 3 saat 44 dakika. Ama yorumlara bakıldığında, uzunluğuna rağmen su gibi akıp giden, hatta finalinde ayakta alkışlatan bir senaryoya ve oyunculuğa sahip (Helena Peabody bile içeriyor). Kriket öğrenmek isteyenler için de biçilmiş kaftan bir Bollywood yapımı. Filmin adı da vergi anlamına geliyor Hintçe. Anlayana.

11- Secret Superstar (2017) – IMDB: 8.1

Drama – Müzik

Secret Superstar

Vadodara’dan 14 yaşındaki Insia’nın hikayesi. Bir gün şarkıcı olma hayalleri kuran Insia’nın başından geçenleri izliyoruz. Aamir Khan beyefendimiz de gördüğünüz gibi rahmetli George Michael (Shakti Kumar) olarak eşlik ediyor.

12- Earth (1998) – IMDB: 7.8

Drama – Romantik – Savaş

earth aamir khan

Yıl 1947 ve Hindistan ile Pakistan arasındaki sınır çizgileri çiziliyor. Genç bir kız, bakıcısı iki erkeğin sevgisi ile siyasi ve dinsel şiddetin yükselen gelgiti arasında sıkışıp kaldığı için trajedilere şahit olur. Kadın hiç de sıkışıp kalmış gibi gözükmüyor açıkçası. Yine ismiyle zerre kadar alakası olmayan bir konuya sahip Aamir Khan filmimiz.

13- Qayamat Se Qayamat Tak / From Doom till Doom (1988) – IMDB: 7.6

Drama – Müzikal – Romantik

Qayamat Se Qayamat Tak

Genç bir adam ve genç bir kadın, düşman babalarının karşı isteklerine rağmen çağdaş Hindistan’ın ‘Romeo ve Juliet‘i olurlar. Tam bir Hint müzikali. Başlık da ”kıyamet yakın” der gibi ama muhtemelen dans ediyorlar.

14- Raakh / Ashes to Ashes (1989) – IMDB: 7.6

Suç – Drama – Gerilim

Raakh

Zavallı, genç bir adam, eski kız arkadaşını zamanında aşağılayan çeteden intikamını almak için eski kulağı kesik bir polisle iş birliği yapmaya karar verir. Aamir Khan burada Okan Bayülgen‘in Hemşo ve Gülüm’deki tipini andırıyor.

15- Delhi Belly (2011) – IMDB: 7.6

Aksiyon – Komedi – Suç

delhi-belly-e1534891194846

Üç oda arkadaşı bilmeden acımasız bir gangsterin potansiyel avı olurlar. Aamir Khan bu filmde diskodaki dövüşçülerden birini canlandırıyor. Aynı zamanda filmin yapımcısı.

16- Rangeela / Colorful (1995) – IMDB: 7.5

Drama – Komedi – Müzikal

Rangeela

Bollywood şöhretini hayal eden (hayal edişine bak) orta sınıf bir genç kadın, çocukluk arkadaşı ve ünlü bir oyuncu arasındaki aşk üçgeninde bulur kendini. İyi de filmin adının fontu neden Street Fighter olmuş? Sol yuvarlaktaki adamın olayı ne? Aamir Khan burada deri fetiş unsuru mu?

17- Holi / The Festival of Fire (1985) – IMDB: 7.5

Drama – Komedi

holi

Tipik bir Hint kasabasındaki tipik bir kolejde, pansiyon çocukları Madan Sharma (Aamir Khan) ve arkadaşı kabadayı olarak takılmaktadır. Öğretim kadrosu, benzer yüksekokullardaki öğretmenlerin çoğunun ortak derdinden muzdariptir. Yönetimin, düzenli olarak greve giden kötü ücretli çalışanlarla olağan sorunları vardır. Bir yandan da bu çocukların durumu. Senaryonun dertli olduğuna bakmayın, aslında komedi-drama.

18- Procession of Memories /
Yaadon Ki Baaraat (1973) – IMDB: 7.4

Aksiyon – Drama – Müzikal

Procession of Memories

Babası da yönetmen olan Aamir Khan’ın 8 yaşındayken oynadığı ilk filmi. Ebeveynlerinin öldürülmesinden sonra üç erkek kardeş ayrılır. Yıllar sonra, anne babalarının intikamını alma ve bir aile olarak yeniden bir araya gelme umutları, çocuk olarak öğrendikleri şarkıda yatmaktadır.

19- Ghulam / Slave (1998) – IMDB: 7.4

Aksiyon – Suç – Drama

ghulam

Ghulam köle demektir. Sidharth (Aamir Khan), arkadaşlarıyla uğraşmayı tercih etmeyen amatör bir boksördür. Ağabeyi Jai (Rajit Kapoor) mahalleyi yöneten, tüccarları terörize eden ve koruma parası talep eden bir gangsterle çalışmaktadır. Bir çocuk olarak Sidharth, eski bir tanıdığı ziyaretten sonra suçluluk içinde intihar ettiğini gördüğü eski bir özgürlük savaşçısı olan babasını idolleştirir. Sidharth, bir motosiklet çetesiyle gezinen Alisha (Rani Mukerji) ile sosyal hizmet uzmanı olan Hari’yla tanışır. Film Sidharth’in Alisha ile olan aşkını ve Sidharth’in reformunu anlatıyor.

20- Dil Hai Ki Manta Nahin / The Heart Is Such It, Doesn’t Agree (1991) – IMDB: 7.4

Macera – Komedi – Drama

Dil Hai Ki Manta Nahin

Aşkını bulmak üzere kaçan bir kadın (aynı zamanda varis), yolda başka bir adama aşık olur. Bu senaryo Türkçe’ye uyarlandı mı merak konusu? Parantez içindeki (romantic film) yazısına dikkat.

21- Hum Hain Rahi Pyar Ke / We Are Travelers on the Path of Love (1993) – IMDB: 7.4

Drama – Aile – Komedi

Hum-Hain-Rahi-Pyar-Ke

Rahul (Aamir Khan), kızkardeşi ve kayınbiraderinin ölüm haberini yeni almıştır. Ve artık üç çocuğu olan Sunny, Muni ve Vicky’ye bakmak zorundadır. Tam bir cehennem hayatı yaşatan çocuklar bir gün gizlice girdikleri bir fuarda Vayjanti (Juhi Chawla) ile karşılaşırlar. Vayjanti evden kaçmıştır ve çocuklar anneleri bilmeden onların evinde kalmasını önerir. Planları işe yarayacak mıdır?

22- Ghajini (2008) – IMDB: 7.3

Aksiyon – Drama – Gizem

Ghajini

Saldırmayı bekleyen insan yarasası afişli Aamir Khan filmi Ghajini’de, kısa süreli hafıza kaybı olan bir hasta (Sanjay Singhania), sevgilisinin ölümünün ardından öç almak için bir yolculuğa çıkar. Aslında Hint Memento‘su da desek yanlış olmaz.

23- Talaash / Search (2012) – IMDB: 7.3

Suç – Drama – Gizem

Talaash

İç karartıcı bir geçmişle uğraşan Müfettiş Surjan Shekhawat, yüksek profilli bir cinayet davasını araştırırken bir yandan da ufalanmakta olan evliliğini kurtarmak zorundadır ve süreçte Rosie adında bir fahişenin yardımına ve tesellisine de başvurur. Aamir Khan’ın Talaash afişindeki halini alıp herhangi bir ağalı Türk dizisine koyarsanız hiç sırıtmayacaktır.

24- Fanaa (2006) – IMDB: 7.2

Suç – Drama – Romantik

fanaa

Aamir Khan’ın gıdısıyla birlikte Kore dizisine bağladığı filmlerinden biri olan Fanaa’da, tatlı bir kör kız olan Zooni, flörtöz Rehan ile tanışır. Arkadaşlarının uyarılarını görmezden gelir ve hayatı keşfetmek ister. Aşta doğru seçim mi yapmaktadır? Nereden bilsin kız?

25- Dhobi Ghat / Mumbai Diaries (2010) – IMDB: 7.1

Drama

Dhobi Ghat

Dört kişinin hayatları Mumbai’de kesişir: Oyuncu olmak isteyen bir çamaşırcı, bankacılıktan gelen bir fotoğrafçı, ilham arayan bir ressam ve deneyimlerini evde çektiği videolarda yaşatan yeni evli bir göçmen. Tam bir Erasmus filmi. Film aynı zamanda Aamir Khan’ın kendi yapım şirketinden çıkma.

26- Akele Hum Akele Tum / I’m Just Alone, So Are You(1995) – IMDB: 7.1

Drama – Romantik

Akele Hum Akele Tum

Boşanmış bir çiftin, tek oğulları için verdiği velayet savaşını izliyoruz. Neşeliymiş gibi görünen şarkılar gibi, neşeliymiş gibi görünen bir afişe sahip film.

27- Ishq / Passion (1997) – IMDB: 6.9

Komedi, Aksiyon, Drama

Ishq

Harbans Rai ve Ranjit Rai, yoksulluktan ve yoksul insanlardan nefret eden iki varlıklı işadamıdır. Kaderin cilvesine bakın ki, Harbanns Rai’nin kızı Madhu, zavallı bir işçi olan Raja’ya aşık olur ve Ranjit Rai’nin oğlu Ajay da, fakir bir kız olan Kajal’a abayı yakar. Harbans ve Ranjit bunları öğrendiklerinde sevgilileri ayırmak için ellerinden geleni yaparlar. Afişi yine göz yanılması bulmacası gibi. Üstteki ve alttaki çifti aynı sanıyorsunuz ama değiller.

28- Dil / Heart (1990) – IMDB: 6.8

Komedi – Duygusal – Romantik

dil

Jo Jeeta Wohi Sikandar‘ın afişinden hatırlayacağınız Özcan Deniz’in aynı pozunu, tekrar masrafa girmemek adına burada da kullanmışlar tebrik ediyoruz. Raja, babası Hazariprasad ve annesi ile birlikte fakir bir yaşam sürmektedir. Okulda boş zamanlarında, zengin arkadaşı Madhu Mehra ile birlikte ağız dalaşına girmektedir. Kız, Raja’yı cinsel tacizden dolayı suçladığında işler değişir. Babası olayı öğrendiğinde kendini zengin bir iş adamı kılığına sokar ve ikilinin evlenmek için arasını yapmaya çalışır. Murphy kanunu, tabii ki olayları beklenildiği gibi götürmez.

29- Mangal Pandey: The Rising (2005) – IMDB: 6.7

Biyografi, Drama, Tarih

mangal pandey

Aamir Khan’ın peruk takmak yerine, kendi kıllarını kullanmak adına uzun bir süre saçını uzattığı film olan Mangal Pandey’e hoş geldiniz. 1857 isyanının lideri ve İngiliz egemenliğine karşı verdiği mücadele hakkında bir film. Ya dünya barışı kardeşlik, ya zengin fakir aşkı, ya sömürgecilik ya da dans ve renk. Başka konu yok.

30- Baazi / Gamble (1995) – IMDB: 6.6

Aksiyon, Gerilim, Suç

baazi

Sert ve dürüst bir polis memuru, teröristlere ve devletin başbakanına suikast düzenlemeyi planlayan yozlaşmış bir politikacıya karşı tek kişilik bir savaşa çıkıyor. Sokakta görseniz yolunuzu değiştireceğiniz tipler afişlere konuk oluyor. Bu filmin en ilginç özelliği ise, Aamir Khan’ın kadın rolüne girdiği filmi olması.

31- Afsana Pyar Ka / The Tale of Love (1991) – IMDB: 6.2

Drama, Romantik

afsana pyar ka

Raj ve Nikita’nın babalarının aileleri arasında düşmanlık vardır. Ama çocukları, bu düşmanlık hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan büyürler. Kolejde tanışırlar ve birkaç yanlış anlamanın ardından ikisi de birbirlerine aşık olurlar ve evlenmeyi planlarlar. Her iki aile de bu ittifaka öfkeyle bakar ve genç çifti kutsamayı reddeder. Raj ve Nikita’nın iki seçeneği vardır – ailelerinin kendileri için seçtikleri kişi ile evlenmek – ya da kaçmak.

32- Mann (1999) – IMDB: 6.2

Duygusal, Romantik

mann

Genç bir kadın, Singapur’a Hindistan gezisi sırasında, yakışıklı bir playboya aşık olur. Tekrar görüşmeyi planlarlar ama kaderin başka planları olabilir… Allah aşkınıza kadın hiç gezmeye çıkmış gibi mi duruyor? Adam desen playboy olmak için ağzına bir şey koymanın ve şah damarına gözlük batırmanın farz falan olduğunu sanıyor. Yine bir Indra Kumar filmi.

33- Raja Hindustani / Raja the Indian (1996) – IMDB: 6.1

Komedi, Duygusal, Aksiyon

raja hindustani

1996 yılında Hindistan’ın en büyük, gişe rekoru kıran filmi Raja Hindustani, zengin bir kadınla evlenen fakir bir taksi şoförü ve evlendikten sonra yaşadıkları mücadelelerle ilgili bir müzikal dramadır.

34- Madhosh / Drunk (1974) – IMDB: 6.0

Müzikal, Duygusal, Romantik

madhosh

Raj zengin ve çapkın bir adamdır. Arkadaşı Goldie ise kendi kendine ünlü olan bir pop şarkıcısıdır. Goldie, Raj’a kadınların sadece arzu nesnesi olmadığını anlatmaya çalışır ama başarısız olur. Raj, Goldie’nin kız arkadaşı Mona’ya cinsel tacizde bulunur. Şimdi Goldie, Raj’a asla unutamayacağı bir ders vermeye karar verir. Pek de meydan okuyacakmış gibi durmuyor. Üçü de şekerpare gibi hatta.

35- Deewana Mujh Sa Nahin / Not Crazy Like Me (1990) – IMDB: 5.9

Komedi, Romantik, Drama

deewana mujh sa nahin

Anita (Madhuri Dixit) bir modeldir ve Ajay Sharma bir fotoğrafçıdır, her ikisi de aynı ajans için çalışır. Ajay, Anita’ya aşık olur ve onun da kendisine aşık olduğunu düşünür. Ama Anita onu sadece arkadaş olarak görmektedir (you’ve been friendzoned). Vikram’la (Jainendra) nişanlanır ve evlenmeyi planlarlar. Ajay hala Anita’nın kendisini sevdiğini düşünür ve ayrıca o da Anita ile evlilik hazırlığı yapmaya başlar (?). Anita, işler çığrından çıkmadan önce, Ajay’in ona olan takıntısını durdurmak için gerekli adımları atmak zorundadır.

36- Daulat Ki Jung / War of Wealth (1992) – IMDB: 5.9

Aksiyon, Macera, Romantik

Daulat Ki Jung

İş dünyası rakipleri Bhushan Chaudhry ve Agarwal’ın çocukları Rajesh ve Asha birbirlerine aşık olan meslektaşlardır. Ebeveynleri bu romantizmi öğrendiklerinde, Rajesh ve Asha’nın görüşmesini yasaklarlar ve bu da onları kaçmaya zorlar. Bu kaçışları, sadece hayatlarını tehlikeye sokmakla kalmayıp, hayatlarını sonsuza dek değiştirecek olan gangsterler tarafından hedef alınmalarına da neden olur.

37- Isi Ka Naam Zindagi / This is Called Life (1992) – IMDB: 5.9

Komedi, Aksiyon, Drama

Isi Ka Naam Zindagi

İngiliz yönetimi altındaki Hindistan zamanları; varlıklı bir aile, nesilden nesile, Bansiram adlı bir adamdan bir arazi almaya çalışarak senelerini harcar. Ancak Bansiram’ın bu topraklardan vazgeçmeye ve kendi bencil ihtiyaçlarını tatmin etmeye çalışan aileyi mutlu etmeye hiç niyeti yoktur. Afişin sol altında John Travolta’nın sunumsuz yakalanan hali yer alıyor.

38- Subah Subah / Early Morning (1983) – IMDB: 5.9

Romantik

subah subah

Filmle ilgili pek bir detay yok. Afiş bile bulamadık gördüğünüz üzere. Aamir Khan’ın çok eski filmlerinden biri ve burada henüz 18 yaşında. Gençliğinin üçüncü filmi. Indrajeet Singh Bansal yönetmen. Aamir Khan başlarda filmin adını gizli tuttuysa da 2014’te seneler sonra tekrar yayınlanmasını sağlamıştır.

39- Jawani Zindabad / Long Live Youth (1990) – IMDB: 5.8

Duygusal, Romantik

Jawani Zindabad

37 numarada bahsettiğimiz Isi Ka Naam Zindagi’nin afişindeki Aamir Khan hiç dokunulmadan burada da kullanılmış. Valla güzel taktik. Shashi, Ekber, çeyiz vermeyeceklerine ya da almayacaklarına yemin eden iki gençtir. Annesinin isteklerine göre hareket eden Shashi, Sugandha Srivastav ile evlenir ve herhangi bir çeyiz kabul etmez. Kız kardeşi Rama’nın evliliğini, Goverdhan ve Shakuntala’nın oğlu Ravi Verma ile düzenler. Goverdhan ve Shakuntala, çeyiz almadıkları için Ravi mutlu olsa da oldukça üzgünlerdir. İkisi de Ravi’yi yeniden evlendirmek ister, böylece çeyiz alabileceklerdir. Olaylar beklenmedik şekilde gelişir. Alın size Aamir Khan’lı beyin yakan Hint filmi.

40- Love Love Love (1989) – IMDB: 5.8

Drama, Romantik 

love love love

Bir taksi şoförünün oğlu ve zengin bir iş adamı kızı olan Reema, aşık olur. Ancak Reema’nın babası kızını, babası Mumbai’deki en büyük gangster olan Vicky ile evlendirmek ister. Aşkın kazanacağı filmin adından o kadar belli ki…

41- Parampara / Tradition (1993) – IMDB: 5.8

Duygusal, Romantik, Aksiyon

parampara

Günümüz Hindistan’da uzak bir bölgede; her birinde tek bir mermi yüklü tabancalarla düello yaparak farklılıkların yerleşmesini içeren bir gelenek vardır. Bu ölümcül gelenek, Thakur Bhavani Singh, çingenelerin kabile reisi Shankar’ı öldürdüğü zaman doğar. Yıllar, geçer ve Thakur’un oğlu Prithvi Singh, Shankar’ın oğlu Gora Shankar ile arkadaş olmak için Londra’dan geri döner ve kızı Tara ile de tanışır. Evlenmeye kadar giden bu ilişkiden ne gibi hayırlar geldiğini izleyerek öğrenebilirsiniz.

42- Aatank Hi Aatank / Terror Rules Everywhere (1995) – IMDB: 5.5

Aksiyon, Suç, Drama

Aatank Hi Aatank

Köylerinden kaçmak zorunda kalan fakir bir çiftçi, karısı, oğlu ve kızı, bir gangster kendisinden onun için çalışmasını isteyince, Bombay’ın sert patikalarında hayat mücadelesi vermeye çalışır. Yıllar sonra çiftçi, kendi başına bir suç ağına sahip mafyaya benzeyen bir adama dönüşür ve o gansteri öldürmek için peşine bir düzine adam takar. Film ayrıca, şimdi evli olan çocuklarının sevgilerini ve hayatlarını da işliyor.

43- Dhoom 3 (2013) – IMDB: 5.4

Aksiyon, Gerilim

Dhoom-3

Sihir ve akrobasi eğitimi almış bir sirk sporcusu olan Şahir, Chicago’daki, babasını mahveden yozlaşmış bir bankayı alt etmek için bir hırsıza dönüşürken, Hintli subaylar Jai ve Ali onu yakalamaya çalışır.

44- Awwal Number (1990) – IMDB: 5.4

Aksiyon, Drama, Spor

Awwal Number

Polis Teşkilatı, önemli bir kriket maçının devam ettiği stadyumu havaya uçurmak için görevli bir kriketçi tarafından açılan bir terörist komployu keşfeder. Afişinden belli kriket komplosu olduğu. Bu kadar olur.

45- Tum Mere Ho / You Are Mine (1990) – IMDB: 5.0

Fantastik, Korku, Romantik

Tum Mere Ho

Yılan terbiyecisi Shiva’nın hayatı, Paro ile kesişir ve birbirlerine aşık olurlar. Ama Paro’nun zengin babası, Choudhry Charanjit Singh bu işi sevmez ve Shiva’yı öldürmek için elinden geleni yapmaya hazırdır. Bunun dışında Shiva’yı kişisel nedenlerden dolayı (?) öldürmek isteyen anne-yılan da vardır. Ne yazık ki bu yılan Paro’yu bir hedef haline getirir; şimdi Shiva, Paro’yu ölümden kurtarmaya çalışmak için güçlerinin en iyisini kullanmalıdır.

Bu listede olan / olmayan, sizin sevdiğiniz en iyi Aamir Khan filmi hangisi? Bir de Aamir Khan’ın 7 Kasım’da Hindistan’da vizyona girmesi beklenen Thugs of Hindostan filmi var. Bakalım onda nasıl sosyal mesajlar yer alacak?

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.