en seksi filmler

Seksi Filmler: Son 10 Yılın İzlenmesi Gereken En Seksi 33 Filmi

2008 ve 2018 yılları arasında çekilen, gelmiş geçmiş (özellikle bilimkurgu ve aksiyon diye gözlerden kaçmış) en seksi filmler karşınızda*

*Liste IMDB puanına göre azalan sırada verilmiştir

1- The Handmaiden (Ah-ga-ssi) (2016)

Ah-ga-ssi

Bir kadın, Japon bir mirasçıya hizmetçi olarak işe alınır, ama gizlice, kendisini dolandırmak için bir komploda yer almaya başlayacağından habersizdir. Sarah Waters‘ın ”Fingersmith” adlı eserinden fazlasıyla ilham alan Chan-wook Park eserine hoş geldiniz arkadaşlar.

2- Call Me by Your Name (2017)

Beni Adınla Çağır

Yönetmen koltuğunda Tilda Swinton’lı “I am Love” ve “A Bigger Splash” filmlerinden tanıdığımız Luca Guadagnino‘yu gördüğümüz Call Me by Your Name bu seneki Sundance Film Festivali‘nde çok güzel övgüler almıştı. Türkçe’si ülkemizde 2009 yılında raflarda yerini alan romandan uyarlama olan filmin kitabının hayranları, senaryoyu her zaman beyazperdede izlemek istediklerini belirtiyordu.

1983 yazının Kuzey İtalya’sında geçen film, 17 yaşındaki Amerikan-İtalyan Elio ve İtalya’ya okumaya ve staj yapmaya gelen 24 yaşındaki Amerika’lı Oliver arasındaki samimi, sıcak ve seksi ilişkiyi konu alıyor.

3- Deadpool 2 (2018)

Deadpool 2

Deneysel bir uygulama sonucu çok hızlı iyileşme gücü kazanan eski özel kuvvetler askeri olan Wade Wilson’ın maceralarını izlediğimiz Deadpool serisinin bu ikinci filminde başrolde Ryan Reynolds’a Cable rolünde Josh Brolin eşlik ediyor. İlk filmden tanıdığımız DopinderColossus ve Negasonic Teenage Warhead ise tekrar bizimle birlikteler.

4- Skyfall (2012)

Skyfall

Bond‘un M’ye olan sadakati, M’nin geçmişi onun peşinden gitmeye başladığında test edilir. MI6 saldırıya uğradığında, 007, bedeli ne kadar kişisel olursa olsun, tehdidi bulup yok etmelidir. Bond filminden seksi film mi olurmuş demeyin, izleyin.

5- Climax (2018)

climax

90’lı yılların ortalarında, 20 modern dansçı, ormanın kalbinde yer alan kapalı bir yatılı okulda, üç günlük prova amacıyla bir araya gelir. Daha sonra büyük bir sangria kasesinin etrafında son bir parti yaparlar. Olaylar gelişir ve garip bir çılgınlık bütün gece onları ele geçirir. Uyuşturuldukları açıkça görülse de, ne kim tarafından olduğunu ne de neden olduğunu kimse bilmez. Müziğin artan ritmiyle zirve yapan nevrozlara ve psikozlara direnmeleri neredeyse imkansızdır. Bazıları cennette hissederken, çoğu cehenneme giriş yapar. Seksi film Climax, tabii ki Bir Gaspar Noe eseri.

6- Laurence Anyways (2012)

Laurence Anyways

Bir transseksüelin sevgilisiyle olan on yıllık ilişkisini muhteşem şarkılar eşliğinde konu alan Xavier Dolan şaheseri. Melvil Poupaud (Laurence Alia) burada çok ”güzeldir”.

7- Ex Machina (2014)

Ex Machina

Dünyanın en büyük internet şirketinde 26 yaşında bir programcı olan Caleb, şirketin CEO’su Nathan’ın özel bir dağ sığınağında bir hafta geçirmek için bir yarışmayı kazanır. Ancak Caleb uzaktaki bu dağ evine geldiğinde, güzel bir robot kızın bedeninde yer alan dünyanın ilk gerçek insansı yapay zekası ile etkileşime girmesi gereken garip ve büyüleyici bir deneyde yer alması gerektiğini öğrenir. Ex Machina aynı zamanda beyin yakan filmler listemizin de en güzel filmleri arasında yer alıyor.

8- John Wick: Chapter 2 (2017)

John Wick- Chapter 2

Hep kadınlar mı seksi olacak? Kim demiş John Wick seksi bir film değil diye? Borcunu ödemek için suç yeraltı dünyasına döndükten sonra, John Wick başına büyük bir ödülün konulduğunu keşfeder.

9- Only Lovers Left Alive (2013)

Only Lovers Left Alive

Depresif bir müzisyen sevgilisiyle yeniden bir araya gelir. Her ne kadar birkaç yüzyılı geride bırakmış olsalar da, adamın kontrol edilemeyen küçük kız kardeşinin gelişiyle her şey bozulur. Jim Jarmusch‘un en güzel ve en seksi filmlerinden olan Only Lovers Left Alive’in müzikleri de bir o kadar SQÜRL seksisi.

10- Carol (2015)

carol

İstekli bir fotoğrafçı (Rooney Mara) 1950’lerde New York’ta yaşlı bir kadınla (Cate Blanchett) yakın ilişki kurmaya başlar.

11- Heartbeats (2010)

 Les amours imaginaires

Afişinden de anlayacağınız üzere, üç arkadaşın üçgen biçimindeki aşk hikayesi. Oyuncu da, yazar da, yönetmen de tabii ki Xavier Dolan.

12- Shame (2011)

utanç

Bir erkeğin (Michael Fassbender) özel hayatı, kız kardeşinin (Carey Mulligan) belirsiz bir kalış için gelmesiyle bozguna uğrar.

13- Professor Marston and the Wonder Women (2017)

Professor Marston and the Wonder Women

Wonder Woman‘ın nasıl yaratıldığını hiç merak ettiniz mi? Film, psikolog William Moulton Marston‘un hikâyesini ve karısının ve metresinin süper kahraman, Wonder Woman’ın yaratılmasına ilham veren çok yönlü ilişkilerini konu alıyor.

14- Holy Motors (2012)

holy-motors

Şafaktan alacakaranlığa, Mösyö Oscar adlı mistik bir adamın gölgeli hayatındaki birkaç saate konuk oluyoruz.

15- I Am Love (2009)

I-Am-Love

Emma, Rusya’daki kocasını İtalya’da yaşamak için terk eder. Şimdi güçlü bir sanayi ailesinin bir üyesi, saygıdeğer annesidir; ancak yerine getirilmemiş şeyler hisseder. Bir gün, yetenekli bir şef ve oğlunun arkadaşı Antonio, bu duyularını harekete geçirir.

16- Stoker (2013)

stoker

Nicole Kidman’ın fondöten tanıtımı gibi çıktığı afişine aldanmayın, oldukça seksi bir filmimiz Stoker. India, babası öldükten sonra, hiç tanımadığı Charlie Amca, o ve kararsız annesiyle birlikte yaşamaya gelir. Bu gizemli, büyüleyici adamın başka emellere sahip olduğunu ve bir şeylerin peşinde olduğunu düşündüğünden adamdan şüphe duymaya başlar.

17- Atomic Blonde (2017)

Atomic Blonde

Atomic Blonde 2017 yazının en güzel ve seksi filmlerindendi gerçekten. Charlize Thero’nun, Berlin Duvarı‘nın yıkılmasından beş gün önce şehre çağrılan MI6 casusu Lorraine Broughton karakterini canlandırdığı filmde, casusların düzenbazca cirit attığı renkli bir dünyaya şahit oluyoruz. Antony Johnston’ın “The Coldest City” adlı çizgi romanından uyarlanan ve yönetmen koltuğunda David Leitch‘in oturduğu filmde, Sofia Boutella, James McAvoy, John Goodman ve Toby Jones da oyuncular arasında yer alıyor.

18- House of Tolerance (2011)

House-of-Tolerance

20. yüzyılın başlarındaki zarif bir Parisli randevu evinde, hazzın, acıların, umutların, rekabetlerin ve hepsinin ötesinde köleliğin apayrı bir dünyası vardır.

19- Red Sparrow (2018)

Red Sparrow

Dominika Egorova, ‘Sparrow School’ adı verilen, vücudunu bir silah olarak kullanmasının öğretildiği bir Rus istihbarat servisine çağrılır. İlk görevi, bir C.I.A. ajanını ortadan kaldırmaktır. Kırmızılar içindeki Jennifer Lawrence filmi pek ses getirmese de yılın seksilerinden olarak görüldü.

20- The Duke of Burgundy (2014)

The Duke of Burgundy

Kelebekleri ve güveleri inceleyen bir kadın, lezbiyen sevgilisiyle olan ilişkisinin sınırlarını test eder. Pinastri!

21- Byzantium (2012)

Byzantium

Bir sahil kasabasının sakinleri, ölümcül sonuçlarla, yerel bir beldeye sığınmak isteyen iki gizemli kadının paylaştıkları sırrı öğrenir.

22- Sin City: A Dame to Kill For (2014)

Sin-City-A-Dame-to-Kill-For

Sin City’nin demirbaşları, bu son seksi filminde, yeni ortaya çıkan sakinleriyle tanışır.

23- On Chesil Beach (2017)

On Chesil Beach

Ian McEwan’ın romanına dayanan filmde, 1962’de İngiltere’de, genç bir çift, cinsel özgürlük ve toplumsal baskı sorunları ile çatışan, pastoral romantiklerini garip ve feci bir düğün gecesinde test eder.

24- A Bigger Splash (2015)

A Bigger Splash

Sanıyoruz bu listedeki 3. Luca Guadagnino filmi. Demek ki adam seksi filmler çekiyor. Ünlü bir rock yıldızı ve erkek arkadaşının İtalya’daki tatili, eski bir arkadaşının ve kızının beklenmedik ziyaretiyle bozulur.

25- The Beguiled (2017)

The Beguiled

The Virgin Suicides gibi bir filmden sonra kadın arzusu ve varoluşsal susamışlığı Sofia Coppola’dan daha iyi özetleyebilecek kimse olamaz herhalde. Thomas Cullinan‘ın aynı adlı romanına dayanan film, aslında yine Cullinan’ın romanından uyarlanan 1971 yapımının yeniden çevrimi. 1971 yılındaki filmde yaralı onbaşı olarak da Clint Eastwood‘u görüyoruz. Bu versiyonda ise yaralı onbaşı Colin Farrell’a Nicole Kidman, Elle Fanning, ve Kirsten Dunst eşlik ediyor. Film Sofia Coppola‘ya Cannes’da en iyi yönetmen ödülünü getirmişti.

https://www.youtube.com/watch?v=fcHwYPjzrgo

26- The Capsule (2012)

The Capsule

Tek kelimeyle, gizli kalmışlardan, muhteşem bir film. Biraz kısa ama olsun. Yedi kız, bir Kikladik kaya üzerine tünemiş bir konak, disipline dair dersler döngüsü, arzu ve ölümsüz-sonsuz.

27- Under the Skin (2013)

Under the Skin

Gizemli bir genç kadın, İskoçya’da akşam saatlerinde yalnız erkekleri baştan çıkarır. Bununla birlikte, olaylar onun kendini keşfetme sürecine başlamasını sağlar.

28- The Neon Demon (2016)

The-Neon-Demon

Danimarkalı yönetmen Nicolas Winding Refn‘in en neon filmi. Film, moda endüstrisindeki genç bir modelin hikayesi ve yine Drive’ın müziklerini ve seslerini yapan ekiple çalışılmış.

Umut vadeden model Jesse Los Angeles’a taşınınca, etrafı genç ve güzel kalmak için deliren kadınlarda çevrilir ve olaylar gelişir. İki senedir yeni film çekmeyen yönetmen, Too Old To Die Young ile dönüş yapacak; merak bekliyoruz.

29- Equals (2015)

Equals

Duygusuz bir ütopyada, iki insan gizemli bir hastalıktan kurtulup hislerini yeniden kazanarak, kendileriyle toplumları arasında gerginliklere neden olurlar. Sinematografisi bile seksi filmlerden.

30- I-Am-Love (2015)

love gaspar noe

Murphy, Paris’te istikrarsız Electra ile cinsel ve duygusal olarak yüklü bir ilişkiye giren bir Amerikalıdır. İlişkilerinde sahip olacağı etkiden habersiz bir şekilde güzel komşularını yataklarına davet ederler.

31- Machete Kills (2013)

Machete-Kills

ABD hükümeti, bir silahı uzaya fırlatmaya çalışan bir silah satıcısını devirmek için Meksika’yla savaşmak üzere Machete’yi işe alır. İnanılmaz eğlenceli ve libidosu yüksek bir film.

32- Spring Breakers (2012)

Spring Breakers

Dört kolej kızı, bahar tatillerini finanse etmek için bir restorana işletirler. Parti, alkol ve uyuşturucudan sonra bir uyuşturucu ve silah satıcısı tarafından kefaretle serbest bırakılırlar.

33- Bye Bye Blondie (2012)

Bye Bye Blondie

Geç kırklarında buluşan ve gençliğinde yaşadıkları romantizmi yakalamaya çalışan iki kadının aşk hikayesi.

Sizin favoriniz hangisi?

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.