ARMISTEAD MAUPIN

Netflix Orijinal Dizisi ”Armistead Maupin’s Tales of the City”, Barbary Lane’in Canlı Ve Farklı Dünyasına Yeni Bir Bakış Getiriyor

Dizinin kamera önünde ve arkasında LGBTQ bireyler görev alıyor

Armistead Maupin’s Tales of the City Konusu

Armistead Maupin‘in kitaplarından ilham alan yeni uyarlama Armistead Maupin’s Tales of the City, kariyerini sürdürmek için 20 yıl önce ayrıldığı memleketi San Francisco‘ya geri dönen ve arkada bıraktığı kızı (Ellen Page) ve eski kocasıyla yeniden buluşan Mary Ann’i (Laura Linney) anlatıyor. Connecticut’taki fazla mükemmel hayatının yarattığı orta yaş bunalımından kaçan Mary Ann, seçilmiş ailesine geri dönüyor ve çok geçmeden yeniden Anna Madrigal’in (Olympia Dukakis) ve 28 Barbary Lane sakinlerinin yörüngesine giriyor.

28 Barbary Lane

Armistead Maupin’s Tales of the City Ne Zaman Çıkacak?

10 bölümlük Netflix orijinal mini dizisi olarak 2019’da yayınlanacak olan dizinin yapımcılığını Netflix adına Working Title Television ve NBCUniversal International Studios üstleniyor. Armistead Maupin ve Laura Linney, Morelli ve Poul’e baş yapımcılıkta destek veriyor. Ayrıca, Working Title’dan Andrew Stearn, Liza Chasin, Tim Bevan ve Eric Fellner da baş yapımcılık görevi yapıyorlar. Pulitzer ödüllü roman Saatler‘in yazarı Michael Cunningham ise danışman yapımcı olarak görev yapıyor.

Şu an yapım aşamasında olan dizi, hem kamera önünde hem de kamera arkasında LGBTQ bireylere dikkat çekiyor. LGBTQ topluluğu üyesi olan Dizi Sorumlusu/Baş Yapımcı ve senarist Lauren Morelli (Eş Baş Yapımcı ve senarist Orange Is the New Black) ve Yapımcı Yönetmen ve Baş Yapımcı Alan Poul (Tales of the City, Six Feet Under, The Newsroom), özgün ve kuşaklararası LGBTQ karakterler ve öyküler yaratmak için Andy Parker, Patricia Resnick, Marcus Gardley, Jen Silverman, Hansol Jung ve Thomas Page McBee’den oluşan tamamen kuir bir senaryo ekibi kurdular.

Armistead Maupin

LGBTQ topluluğu üyesi olan yetenekli yönetmenler Silas Howard, Sydney Freeland, Stacie Passon ve Kyle Alvarez, Barbary Lane’in canlı, sıcak ve renkli dünyasına hayat verecek. Yapıma katkıda bulunan diğer trans bireylerden bazıları şunlar: Kendisi için onlar veya onlara şeklinde çoğul zamirler kullanan, ikilik dışı trans aktör Josiah Victoria Garcia* (Jake); trans bir kadın olarak flört etmenin zorluklarını anlatan Emmy ödüllü internet dizisi Her Story‘de oyuncu, yazar ve yapımcı olarak görev yapan trans kadın Jen Richards; Ysela rolünde, Oscar ödüllü film Muhteşem Kadın’ın başrol oyuncusu trans kadın Daniela Vega; yazar Thomas Page McBee; ve yönetmenler Silas Howard ve Sydney Freeland. *Editör Notu: Josiah Victoria Garcia’ya ilk adları ve/veya soyadlarıyla hitap edeceğiniz zaman Garcia’yı kullanınız.

Armistead Maupin’s Tales of the City Kadrosu

Dizinin oyuncu kadrosunun yetenekli üyeleri arasında şu isimler de bulunuyor: Anna Madrigal’in gençliğini canlandıran Jen Richards (Her Story, Mrs. Fletcher), Anna’nın hayatında önemli bir yeri olan trans kadın Ysela rolündeki Daniela Vega (Muhteşem Kadın); Brian’ın mantıklı en iyi arkadaşı Wren rolündeki Michelle Buteau (First Wives Club); Barbary Lane’in yeni sakinlerinden Ani ve Raven adlı ikizleri canlandıran Ashley Park (Broadway’s Mean Girls) ve Christopher Larkin (The 100); Shawna ve Margot’nun çalıştığı vodvil kulübünün menajeri Ida Best rolündeki Caldwell Tidicue nam-ı diğer “Drag Kraliçesi Bob” (RuPaul’s Drag Race); Mouse’un eski erkek arkadaşı Harrison’ı oynayan Matthew Risch (Modern Family, Looking); Mary Ann’in kocası Robert rolünde Michael Park (Dear Evan Hansen) ; DeDe’nin yardımcısı Mateo rolünde Dickie Hearts (Grace & Frankie); kuir, çok eşli, evli bir çift olan Eli ve Inka’yı canlandıran Benjamin Thys ( Meyerowitz Hikâyeleri) ve Samantha Soule (Godless); ve Ben’in iş arkadaşı Flaco Ramirez rolündeki Juan Castano (The OA, What/If).

Armistead Maupin’s Tales of the City’ye dizinin düzenli oyuncuları olarak eklenen isimler: Laura Linney’nin canlandırdığı Mary Ann Singleton’ın eski kocası ve Ellen Page’in canlandırdığı Shawna Hawkins’in babası Brian Hawkins rolünü yeniden canlandımaya hazırlanan Paul Gross (Due South, Alias Grace); uzun süredir Barbary Lane’de yaşayan ve Mary Ann’in en iyi arkadaşı olan sevimli Michael ‘Mouse’ Tolliver rolündeki Murray Bartlett (Looking); Mouse’un erkek arkadaşı Ben Marshall rolünde izleyeceğimiz Charlie Barnett (Chicago Fire); Olympia Dukakis’in oynadığı Anna Madrigal’in bakıcısı ve Barbary Lane’in yeni sakinlerinden olan trans erkek Jake Rodriguez’i canlandıran Josiah Victoria Garcia ve Jake’in uzatmalı sevgilisi Margot Park rolündeki May Hong (High Maintenance).

Tales of the City Hakkında

Tales of the City başlangıçta Armistead Maupin imzasıyla San Francisco Chronicle‘da yayınlanan bir köşeydi. Maupin, dokuz kitaplık Tales of the City serisi ile beraber on bir romanın yazarıdır. Seri, başrollerinde Laura Linney ve Olympia Dukakis’in oynadığı üç adet Tales of the City mini dizisine ilham verdi. Alan Poul ilk üç uyarlamada da (Tales of the City, More Tales of the City, Further Tales of the City) yapımcı olarak görev alırken sonuncusuyla bir Peabody Ödülü ve birçok Emmy adaylığı kazandı.

Diziyi beklerken şu an Netflix üzerinden izlenebilen The Untold Tales of Armistead Maupin‘e göz atabilirsiniz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.