en iyi adam sandler filmleri

Adam Sandler Filmleri: En İyi 17 Adam Sandler Filmi

Adam Sandler Filmleri

Adam Sandler’ın 61 filmi arasından, IMDB puanına göre sıralı en iyi 17 filmini derledik

1- Reign Over Me (2007) – IMDB Puanı: 7,5

reign over me

Ailesini 11 Eylül saldırılarında kaybeden bir adam, üniversitede oda arkadaşıyla karşılaşınca arkadaşlığın önemini ve sonsuza kadar yas tutamayacağını anlayacaktır.

2- Punch-Drunk Love (2002) – IMDB Puanı: 7,3

punch drunk love

Psikolojik sorunları olan bir adamın durağan hayatı yaşadıklarıyla heyecanlı bir hal alır. Önce İngiliz bir kadınla bir ilişki kurmaya başlar, daha sonra kurnaz bir satıcı tarafından işletilir, aynı zamanda ise çıkan kuponlardan ödül kazanmak için fazla fazla puding satın alır.

3- Happy Gilmore (1996) – IMDB Puanı: 7

happygilmore

Hokey oyuncusu olamamış bir adam, yeteneklerini golf sporunda kullanmaya karar verir. Yüksek para ödüllü bir turnuvaya katılarak anneannesinin evini kurtarmaya çalışacaktır.

4- The Meyerowitz Stories (New and Selected) (2017) – IMDB Puanı: 6,9

The Meyerowitz Stories

Sanatçı babalarının yeni eseri için tekrardan New York’ta bir araya gelen erkek ve kız kardeşler, komik ve duygusal maceralara sürüklenecektir. Dustin Hoffman, Adam Sandler ve Ben Stiller gibi ünlü isimlerin rol aldığı filmin yazar ve yönetmenliği bağımsız filmlerin tanıdık isimlerinden Noah Baumbach yapmıştır. Cannes Film Festivali‘nde bir Netflix filmi olduğu için gösterimi iptal edilmiştir.

5- The Wedding Singer (1998) – IMDB Puanı: 6,8

theweddingsinger

Şarkıcı Robbie ve garson Julia beraber zaman geçirmeye başlayınca birbirlerine aşık olduklarını fark ederler. Ancak tek bir sorun vardır: İkisi de başka biriyle nişanlıdır. Ekranda başarılı bir kimya yakalayan Sandler ve Drew Barrymore ikilisinin ilk filmidir.

6- 50 First Dates (2004) – IMDB Puanı: 6,8

50firstdates

Henry, birisine bağlılıktan korktuğu için başarılı bir ilişki sürdürememektedir. Lucy’le tanıştığında her şeyin düzeleceğini düşünen Henry, ertesi günü yanıldığını anlar. Lucy’de nadir görülen bir hastalık vardır. Kısa süreli hafıza kaybına sahip Lucy, her gün aynı günü yaşamakta, ertesi gün yaşadığı bir önceki günü tamamen unutmaktadır.

7- Men, Women & Children (2014) – IMDB Puanı: 6,7

menwomenandchildren

İnternet bir grup liseli genç ve ebeveynlerinin hayatlarını nasıl değiştirebilir? İlişkilerini, imajlarını, iletişimlerini ve aşk hayatlarını yapıp yıkabilir mi? Up In The Air ve Thank You For Smoking gibi filmlerin yazar ve yönetmeni Jason Reitmen’ın yönettiği filmin kadrosunda Adam Sandler, Emma Thompson, Jennifer Garner ve Ansel Elgort gibi yıldız isimler de bulunmaktadır.

8- Blended (2014) – IMDB Puanı: 6,5

blended

İlk buluşmalarından sonra görüşmeme kararı alan Jim ve Lauren, çocuklarıyla Güney Afrika’ya tatil yapmaya giderler. Orada karşılaşan ikili, çocuklarını mutlu etmeye çalışırken birbirlerine yakınlaştıklarını fark etmezler bile.

9- Just Go With It (2011) – IMDB Puanı: 6,4

justgowithit

Bir plastik cerrah, genç sevgilisine söylediği yalan ortaya çıkmasın diye sekreterini eski eşi rolüne sokar. Beraber Hawaii’de tatile gittiklerinde ikisi de gerçek aşkı bulacaktır. Ya birbirlerinde ya da başkalarında…

10- Big Daddy (1999) – IMDB Puanı: 6,4

bigdaddy

Henüz başarılı bir avukat olamamış hukuk mezunu bir adam, kız arkadaşını etkilemek için bir çocuk evlat edinir. Bunu geçici bir süreç olarak düşünen adamın planları istediği şekilde sonuçlanmaz ve çocukla beraber hayatının geri kalanını geçirmek zorunda kalır.

11- Billy Maddison (1995) – IMDB Puanı: 6,4

billymadison

Varlıklı babasının otel işletmesini miras olarak alabilmesi için çocukluktan çıkamamış tembel Billy Madison’ın 1 ile 12. sınıfları en baştan okuyup bitirmesi gerekmektedir.

12- Click (2006) – IMDB Puanı: 6,4

click

Kendini sadece işine adamış bir mimar, hayatını kontrol edebilen bir kumandayla tanıştığı zaman sıkıcı anları geçerek eğlendiği zamanlara ve hatıralara gider. Ancak zaman geçtikçe ve kumandaya daha çok bağlandıkça yaşamında hiçbir anı geçmemesi ve her anın tadını çıkarması gerektiğini anlar.

13- The Longest Yard (2005) – IMDB Puanı: 6,4

thelongestyard

Gardiyanlara karşı kendilerini kanıtlamak isteyen mahkumlar, bir Amerikan futbol takımı oluşturarak hapishane ekibini bir maça davet ederler.

14- Spanglish (2004) – IMDB Puanı: 6,4

spanglish

Bir kadın ve kızı Amerika’da daha iyi bir hayat yaşamak için Meksika’dan göç ederler. Ünlü bir şef ve eşinin yanında çalışmaya başladıktan sonra Amerikan rüyasının sadece bir rüya olduğunu daha net görürler. Filmin yazar ve yönetmenliğini 3 Oscar sahibi James L. Brooks yapmıştır.

15- Funny People (2009) – IMDB Puanı: 6,3

funnypeople

Tecrübeli ve başarılı komedyen George Simmons (Adam Sandler), ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrendikten sonra komedi dünyasına yeni girmiş Ira’yı (Seth Rogen) işe alıp onunla gerçek bir dostluk ilişkisi kurmaya çalışacaktır.

16- Anger Management (2003) – IMDB Puanı: 6,2

asabiyim ben

Dave Buznik’in, bir mahkeme sonucunda yanlışlıkla öfke kontrolü programına gitmesi zorunlu tutulur. Ancak orada öfke kontrolü koçuyla (Jack Nicholson) tanıştıktan sonra oraya ‘yanlışlıkla’ getirilmediğini görecektir.

17- The Waterboy (1998) – IMDB Puanı: 6,1

thewaterboy

Bir üniversite Amerikan futbolu takımında sucu olarak görev yapan Bobby, saklı kalmış bir yeteneğini keşfeder ve takımın vazgeçilmez bir parçası olur.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.