booksmart

Parti Filmleri: En Çılgın 21 Gençlik ve Parti Filmi

Parti Filmleri

1- Almost Famous (2000) – IMDb Puanı: 7,9

almost famous

15 yaşındaki bir lise öğrencisi, ülkeyi turlayan Stillwater adında bir rock grubunun peşine takılır. Şöhret ve onun getirdiklerini de gören lise öğrencisi, bu yolculuk boyunca ‘gerçek’ müzik ve arkadaşlık kavramlarını da detaylı bir şekilde görmüş olacaktır. Cameron Crowe yönetmenliğindeki film, Billy Crudup, Frances McDormand ve Philip Seymour Hoffman gibi yıldızlardan oluşan muhteşem kadrosu ve unutulmaz bir soundtrack ile akıllara (ve de kalplerimize) kazınmıştır.
Fragman

2- The Hangover (2009) – IMDb Puanı: 7,7

the hangover

Aralarında bir gün sonra evlenecek olan müstakbel damadın da olduğu dört arkadaş, bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a gider. Tüm çılgınlıkları yaptıkları bir gecenin ardından sabah uyandıklarında, ne dün geceyi hatırlayabilirler ne de damadın nerede olduğunu. Kendilerine gelmeli, damadı bulmalı ve nikaha yetişmelidirler. Bradley Cooper, Ed Helms ve Zach Galifianakis üçlüsünü birer film yıldızı yapan The Hangover, bu filmle dünya genelinde neredeyse 500 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Bunun sonucunda da bir film serisi haline gelerek 2. ve 3. filmlerine de yol açmıştır.
Fragman

3- Superbad (2007) – IMDb Puanı: 7,6

superbad

İki lise öğrencisi, mezun olup farklı üniversitelere gitmeden önce birlikte son günlerini partileyerek ve eğlenerek geçirmeyi planlarlar. Ancak planları onlara sadık kalmayacak ve başlarına düşündükleri (ve de düşünemedikleri) her türlü bela gelecektir.
Fragman

4- Dazed and Confused (1993) – IMDb Puanı: 7,6

dazed and confused

Sene 1976. Yer Teksas. Mayıs ayının ortaları. Okulun son günü… Daha sonrasında Before üçlemesi ve Boyhood gibi filmlerle sinema tarihinde yerini alan Richard Linklater’ın ilk filmlerinden biri olan Dazed and Confused 1976 yılında bir grup gencin okullarının son gününde hangi maceralara atıldığı ve hangi partilerde neler yaptıklarını konu almaktadır.
Fragman

5- Scott Pilgrim vs. the World (2010) – IMDb Puanı: 7,5

Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim, kendinden ‘birkaç’ yaş küçük sevgilisi Knives ile mutludur. Knives ile beraber oyunlar oynamakta, el ele tutuşmakta ve gezmektedir. Her şey Ramona Flowers adında bir kıza aşık olmasıyla yerle bir olacaktır. Ancak Ramona’nın kalbini kazanması için onun eski azılı yedi sevgilisiyle savaşıp yenmesi gerekecektir.
Fragman

6- Crazy, Stupid, Love. (2011) – IMDb Puanı: 7,4

crazy stupid love

Orta yaşlı bir adamın hayatı uzun yıllardır birlikte olduğu eşinin ondan boşanmak istemesiyle radikal bir şekilde değişecektir. Kendini ve kişiliğini yıkarak en baştan yaratmaya kararlı olan adam, Jacob adında genç ve yakışıklı bir adamın kanatlarının altına girecektir. Steve Carell, Ryan Gosling, Emma Stone ve Julianne Moore gibi muhteşem bir yıldız kadrosuna sahip film, aynı zamanda akıllıca ve tahmin edilemez bir senaryoyla da yüzümüzü güldürmüştür.
Fragman

7- Booksmart (2019) – IMDb Puanı: 7,2

booksmart

Lise hayatını sadece ders çalışarak ve akademik kariyerlerinin peşinden koşarak geçiren iki yakın arkadaş, mezuniyet törenlerinden bir gün önce dört yılın acısını bir gecede partileyerek almaya karar verirler. Booksmart, 2019’un en iyilerinden.
Fragman

8- 21 Jump Street (2012) – IMDb Puanı: 7,2

21-Jump-Street

İşinde başarısız iki polis, bir liseye öğrenci olarak sızarak sokaklarda dolaşan bir uyuşturucuyu çökertmeye çalışacaklardır. 1980’lerin televizyon dizisi olan 21 Jump Street’i bir komedi filmi olarak uyarlayan Christopher Miller ve Phil Lord’un bu tarzı daha sonrasında, Baywatch gibi filmlerle de taklit edilmeye çalışılsa da 21 ve 22 Jump Street kadar başarılı olamadı.
Fragman

9- Climax (2018) – IMDb Puanı: 7,1

climax

Soğuk bir kış günü, eski bir binayı prova merkezi olarak kullanan Fransız dansçılar için gece halüsinasyonlar ve bitmek bilmeyen bir kabusla devam edecektir. Konu bir Gaspar Noé filminden konuşmak olunca, hiçbir yere bakmadan yalnızca fragmanı izlemek ve müziğe ve görsellere kendinizi kaptırmak yeterli olacaktır.
Fragman

10- Old School (2003) – IMDb Puanı: 7,1

old school

Gittikçe yaşlanan üç arkadaş, üniversite günlerindeki parti hayatına tekrardan atılmak amacıyla eski üniversite kampüslerinin yanında bir parti evi tutarlar. Daha sonrasında The Hangover’ın yönetmenliğini yapacak ve Joker ile Akademi’den de ilgi görecek olan Todd Phillips’in ikinci uzun metraj filmidir. Will Ferrell, Luke Wilson ve Vince Vaughn gibi adlarını komedi sinemasına yazdıran oyuncuların da kendilerini gösterdiği ilk filmlerden olmuştur.
Fragman

11- Harold & Kumar Go to White Castle (2004) – IMDb Puanı: 7,1

Harold & Kumar Go to White Castle

Kore asıllı Harold işinde gücünde bir adamdır. Arkadaşı Hint asıllı Kumar ise bütün gün ot içerek kendini rahatlatmaya çalışmaktadır. Birbirlerine çok benzemeyen iki yakın arkadaş, çok sevdikleri White Castle burgerlerini yiyerek açlıklarını gidermek için tehlikeli ve maceralarla dolu bir yolculuğa atılırlar.
Fragman

12- American Pie (1999) – IMDb Puanı: 7

american pie

Dört genç arkadaşın lise mezuniyet balosundan önce bekaretlerini kaybetme çabalarını konu alan film, devam filmleri ve seriyi devam ettiren American Pie Presents adındaki ‘spin-off’larla toplamda 9 film piyasaya sürmüştür.
Fragman

13- Mean Girls (2004) – IMDb Puanı: 7

mean girls

Cady (Lindsay Lohan) yeni bir okula gelmiştir. Herkes ona Plastics adındaki kız grubundan uzak durmasını söyler. Ancak Cady, Plastics grubunun lideri olan Regina’nın (Rachel McAdams) eski sevgilisine aşık olur ve okulu kaos sarar.
Fragman

14- Knocked Up (2007) – IMDb Puanı: 6,9

knocked up

Parti canavarı Ben, gittiği kulüplerinde birinde tanıştığı bir kadınla tek gecelik bir ilişki yaşar. Her ikisi de hayatına devam etme adımları atarken kadın Ben’in kapısını çalarak hamile olduğunu ve çocuğu doğuracağını söyler. Adı yeni yeni duyulmaya başlayan komedyenleri alarak onları filminde başrol yaparak Hollywood’a kazandıran Judd Apatow’un 40 Year Old Virgin’den sonraki filmi olmuştur. Yakın zamanda da Pete Davidson’ın başrolünü üstlendiği The King of Staten Island filmini bütün internet platformlarında piyasaya sürmüştür.
Fragman

15- Adventureland (2009) – IMDb Puanı: 6,8

adventureland

1987 yaz ayları. Üniversiteden yeni mezun genç, daha kariyerine başlamaya hazır değildir. Bu yüzden küçük bir lunaparkta önemsiz bulduğu bir işe girer. Ancak bu iş, onu hayata karşı her şeyden daha iyi hazırlayacak bir tecrübe olmuştur.
Fragman

16- Bridesmaids (2011) – IMDb Puanı: 6,8

bridesmaids

En yakın arkadaşının düğününde baş nedime olan Annie, diğer nedimelerle bitmeyen ve gittikçe tehlikeli olan bir savaşa başlar. Melissa McCarthy’i Hollywood komedi dünyasına kazandıran komedi filmi, iki Oscar adaylığı alarak bu başarıyı yakalayan nadir komedi filmlerinden biri olmayı da başarmıştır.
Fragman

17- Long Shot (2019) – IMDb Puanı: 6,8

long shot

Gazeteci bir adam, yıllar sonra çocukluk aşkıyla karşılaşır. Ancak çocukluk aşkı dünyadaki en güçlü insanlardan biri olmuştur ve bir sonraki adımı da Amerikan Başkanlığı’na aday olmaktır. Birlikte çalışmaya başlayan ikili medya ve halktan kaçarak romantik bir ilişkiye de başlamaya çalışacaktır.
Fragman

18- This Is the End (2013) – IMDb Puanı: 6,6

this is the end

Altı komedyen arkadaş, şehrin yok olmasıyla Los Angeles’ta James Franco’nun evinde mahsur kalmıştır. Dışarıda dünyanın sonuyla yüzleşmeleri gerekirken, evin içinde ise birbirlerinden kurtulmaya çalışacaklardır.
Fragman

19- Mamma Mia! Here We Go Again (2018) – IMDb Puanı: 6,6

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

İlk Mamma Mia! Filmden beş sene sonra, Sophie Bella Donna Otel’inin büyük açılışına hazırlanırken, annesinin geçmişi hakkında da bazı gerçekleri keşfedecektir. Amanda Seyfried, Meryl Streep, Pierce Brosnan ve Colin Firth gibi ilk filmden geri dönen Hollywood yıldızlarına Cher gibi bir süperstar da bu devam filminde katılmıştır.
Fragman

20- Get Him to the Greek (2010) – IMDb Puanı: 6,4

get him to the greek

Büyük bir plak şirketinde stajyer olan Aaron, dünyaca ünlü İngiliz rockstar Aldous Snow’u Los Angeles’taki konseri için Greek Sahnesi’ne götürmekle görevlendirilir. Ancak bu yolculuk ne kazasız ne de belasız olacaktır.
Fragman

21- Take Me Home Tonight (2011) – IMDb Puanı: 6,3

Take Me Home Tonight (2011)

Genç bir MIT mezunu, sayısızca prestijli şirketten aldığı sayısızca iş teklifini görmezden gelerek bir tezgahtar olarak hayatına devam etmektedir. Ancak bir gün dükkanda karşılaştığı lise aşkı, onu bir partiye davet edecek ve hayatını değiştirmeye çalışacaktır.
Fragman

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.