Merakla Beklenen Bilimkurgu Filmi “Annihilation”ın İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Ex Machina’nın yazarı ve yönetmeni Alex Garland’dan muhteşem bir bilimkurgu daha geliyor

Üçlemenin İlk Halkası

28 Days LaterSunshineNever Let Me Go ve Ex Machina gibi filmlerin senaristliğini ve Ex Machina’nın ise hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstelenen Alex Garland‘ın ikinci yönetmenlik denemesi Annihilation, Jeff VanderMeer’in Southern Reach üçlemesinin Türkçe’ye “Yokoluş” olarak çevrilen aynı adlı ilk kitabından uyarlama.

Annihilation fragman

Bir önceki Annihilation yazımızda kitabın yazarı Jeff VanderMeer’in filmin kaba kurgusunu gördükten sonraki tepkilerinden bahsetmiş ve filmi bitirdikten sonra dayak yemiş gibi olacağımızı söylediğini vurgulamıştık.

Başrolde Natalie Portman

Annihilation natalie portman

Film kısaca dört bilim insanının tehlikeli bir bölgeye gidip burada araştırma yapmasını konu alıyor. Doğanın bildiğimiz kanunlarının işlemediği bu yerdeki sırlarla dolu gerilimli maceralarını izlemeyi merakla bekliyoruz. Tehlikeli bölge ve bilim insanlarını işlemesi yönünden Tarkovski’nin Stalker‘ına benzetenler de olmuş. Kadroda Natalie PortmanJennifer Jason Leigh, Tessa Thompson, Oscar Isaac ve Honey Holmes gibi dev isimler yer alıyor.

Vizyon tarihi ve okunuşu

ABD vizyon tarihi 23 Şubat 2018 olarak gözüken ve Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belli olmayan bu harika bilimkurgunun ilk meyveleri gelmeye başladı bile. Daha çok video bekliyoruz! Bu arada meraklısına ufak bir not: filmin adı anihileyşın olarak değil enayaleyşın olarak okunuyor.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.