blu tv dizileri

BluTV Dizileri: İzleyebileceğiniz En İyi 15 BluTV Orijinal Dizisi

BluTV Dizileri

2020’de BluTV’de gösterime girecek olan Saygı ve Alef de dahil olmak üzere en iyi 15 BluTV dizini IMDb puanına göre derledik. Sizin favoriniz hangisi?1- Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi (2010–2019) – IMDb Puanı: 9

Behzat, 1985 yılında Polis Akademisinden mezun olduktan sonra, Ankara Polis Departmanı Cinayet bürosunda çalışmaya başlar. Korkusuz, zeki, güçlü ve karizmatiktir. Tüm meslektaşları daha üst makamlara gelirken, Behzat dedektif olarak kalır. Her zaman başını belaya soksa da, suçluları yakalamak için kendi yöntemleri vardır. Sürekli disiplin kuruluna sevk edilir ancak asla değişmeyecektir. Behzat kimseye güvenmez, özellikle de kadınlara..Behzat kurallara uymaz, kendi kurallarını yaratır.

2- Masum (2017) – IMDb Puanı: 8,8

Emekli Cevdet ve eşi şehirden uzak kırsal alanda huzurlu yıllar geçirmeyi hedeflemişlerdir. Ancak küçük oğullardan gelen bir haberle huzurları bozulacak ve eskiden polis olan Cevdet’in tekrardan işe koyulması gerekecektir.

3- Sahipli (2017– ) – IMDb Puanı: 8,7

Köylerine geri dönen Büşra ve Selim’in ortaya çıkan aşkı, köylerinde yaşanan doğaüstü olaylar tarafından engellenecektir. İlk Türk korku internet dizisi unvanıyla yayınlanan Sahipli’yi Siccin serisinin yazar ve yönetmeni Alper Mestçi yazıp yönetmiştir.

4- Sıfır Bir (2016–2019) – IMDb Puanı: 8,5

YouTube‘da başlayan ve ününden sonra BluTV‘ye taşınan dizi, Adana’da yaşanan yasa dışı suçları, bunları gerçekleştiren suçluları ve sonuçlarını gerçekçi bir şekilde anlatmaktadır.

5- Bozkır (2018–2019) – IMDb Puanı: 8,4

Yiğit Özşener tarafından oynanan tecrübeli dedektif Seyfi ve Ekin Koç’un canlandırdığı çaylak polis Nuri, şehirde gerçekleşen bir çocuk cinayetini çözmekle görevlendirilir. Katili arayışları onları şehrin en varlıklı insanlardan biri ve onun kızına doğru götürecektir.

6- Aynen Aynen (2019– ) – IMDb Puanı: 8,3

“Aynen Aynen” kadın-erkek ilişkilerini mizahi olduğu kadar gerçekçi bir dille anlatarak Emir ve Nil’in eğlenceli ilişki serüvenini ekrana getiriyor. Nil ve Emir’in hem ilişkide karşı tarafa kendilerini göstermek istedikleri hallerini hem de aslında kendi gerçek düşüncelerini görüp bu zıtlık karşısında kahkaha dolu anlar yaşıyoruz. Yapımcılığını Games Medya’nın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Benim Varoş Hikayem belgeseliyle büyük ses getiren Yunus Ozan Korkut’un oturduğu Aynen Aynen, yepyeni hikayesiyle şimdi sadece BluTV’de! Zamanında Demet Evgar’lı Bir Kadın Bir Erkek‘i izleyenler benzer formatı hatırlayacaklardır 🙂

7- 7YÜZ (2017) – IMDb Puanı: 8,3

7 ayrı ve bağımsız hikayeden oluşan dizi, her bölümde karanlık bir parçalarıyla yüzleşmek zorunda olan karakterlerin öyküsü anlatılmaktadır. Belçim Bilgin, Cem Davran ve Dolunay Soysert gibi ünlü isimler dizide rol almıştır.

8- Parayı Vuranlar (2018– ) – IMDb Puanı: 8,2

Türkiye’yi anlamak için orijinal belgeseller ve görsel hikayeler üreten 140journos’un yeni belgesel serisi Parayı Vuranlar, 90’lar Türkiye’sinin kontrolsüz günlerinde, ticari oyunlarla insanların parasını almayı başaran “girişimci”lerin hikayesi. İlk bölümde Türkiye’nin seri dolandırıcılarından “Jet Fadıl”, 2. bölümde özel televizyonların yaygınlaşmasıyla başlayan 900’lü hatlar furyası ve 3. bölümde ise saadet zincirleri modelini Türkiye’de ilk kez başlatıp milyonlarca kişiyi dolandıran Titan yer alıyor. 140journos, bugün Çiftlik Bank’ın yankıları hala sürerken yakın dönem ortak hafızamızdaki büyük dolandırıcıları ve “para vurgunları”nı izleyicilere hatırlatmayı amaçlıyor. Belgesel serisinin editörlüğünü Engin Önder, Cem Aydoğdu ve Can Pürüzsüz yaparken; kurgusunu Sercan Subaşı, Ege Tatlıcı ve Serkan Arslan; yönetmenliğini ise Kürşat Bayhan ve Ümit Oktay Aymelek üstleniyor.

9- Bartu Ben (2018) – IMDb Puanı: 8,2

Bartu Ben; bir ‘az ünlü’nün, az daha ünlü olma hikayesini anlatıyor. Bir zamanlar reytingi bol dizilerde ve art-house sinema filmlerinde sık sık boy gösteren Bartu, birçok oyuncu için ciddi gelir ve kısa ömürlü şöhret kapısı olarak görülebilecek dizilerde oynamaktan bıkmıştır. Hızlı yaşadığı hayatı sebebiyle artık parası da kalmamıştır. Tam bu sırada karşısına oyuncu olmak isteyen kuzeni Gizmo ve senelerdir görmediği dayısı çıkar. Bir yandan dizilerde oynamadan hayatını kazanmanın bir yolunu arayacak olan Bartu, bir yandan da kim olduğunu ve ne istediğini bulmaya çalışacaktır. Masum, Binbir Gece, Jet Sosyete, Yalan Dünya gibi izlenme rekorları kırmış diziler ve Çoğunluk, Kelebekler gibi ülkemizin sinema hafızasına kazınmış filmlerden tanıdığımız Bartu Küçükçağlayan, Bartu Ben’de bu kez karşımıza hem oyuncu, hem de senarist olarak çıkıyor. Bartu Ben dizisinin yönetmenlik koltuğundaysa usta sinemacı Tolga Karaçelik oturuyor. 34. Sundance Film Festivali’nde Dünya Sineması Dramatik Film Yarışması Büyük Jüri Ödülü’nü Kelebekler filmiyle kazanarak ülkemize 2018 yılında büyük gurur yaşatan Tolga Karaçelik, Sarmaşık ve Gişe Memuru gibi sinema tarihimiz için son derece önemli filmlerin de yönetmeni.

10- Pavyon (2019– ) – IMDb Puanı: 8,2

Gazino / taverna / eğlence merkezi adı altında faaliyet gösteren pavyonlar, Ankara eğlence sektörünün yaklaşık %80’ini karşılamasına ve il ekonomisini kayda değer bir biçimde beslemesine rağmen, efsaneleşmiş klişelerin yarattığı dramatik şayialar sebebiyle genişçe bir kısım tarafından meşru ve makbul olarak kabul görmez. Bir yanıyla kadın sömürüsüne dayanan haksız kazançların olduğu ve haramın helale tercih edildiği bir yapay dünya, öte yanıyla kusursuza yakın işleyen bir ekmek teknesi çarkı. Bir tarafta “Gecede 9, 10 milyar bıraktığımı bilirim” diyen mağduru oynayan erkek müdavimler, öte tarafta “Biz oraya düşmüşüz, ‘Düşmüş!..’ Yani gerizekâlı sen nasıl buraya düştün bir onu açıkla?!” diyerek çokbilmiş erkeklere başkaldıran yürekli kadınlar. Âlemin tüm figürleri ve kalemleri: Konsomatrisler, müdavimler, bağrı yanık gençler, yalnızlar, âlemciler, işletmeciler ve sanatçılar… Bolca neon ışık, kabarık hesaplar, evde unutulan eşler, babasını bekleyen çocuklar… Ülkenin bir kesimince ‘tabu’ olarak kabul gören pavyon kültürü, Pavyon serisinde etraflıca ele alınıyor.

11- Dudullu Postası (2018) – IMDb Puanı: 8,1

Aynı isimli karikatürden uyarlanan dizide Dudullu’da yaşanan garip olaylar ve daha da garip karakterler anlatılmaktadır. Dizinin yazar ve yönetmen koltuğunda Leyla ile Mecnun dizisiyle tanıdığımız Onur Ünlü oturmaktadır.

12- Yaşamayanlar – Immortals (2018) – IMDb Puanı: 8,1

Mia, Dmitry tarafından bir vampire dönüştürülmüştür. İstanbul’a gelerek Dmitry’i bulup öldürmeyi amaçlayan Mia’nın önü, insanlar ve vampirler arasında ortaya çıkan bir savaşla kesilecektir.

13- Alef (2020) – IMDb Puanı: 8,1

Alef, May Prodüksiyon imzalı, yönetmeliğinini Emin Alper’nın yaptığı, senaryosunu Emre Kayış’ın kaleme aldığı polisiye, suç ve dram türündeki Türk yapımı internet dizisi. Dizi, 2020 yılında BluTV platformunda yayımlanacak. Boğaziçi’nde bulunan bir cesedin üzerine gelişen gizemli cinayetleri çözmeye çalışan iki dedektife odaklanan dizide, başrollerde Kenan İmirzalıoğlu ve Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen yer alıyor.

14- Saygı (2020) – IMDb Puanı: 8,1

Başrolünde Nejat İşler’in yer aldığı, Türk dizi tarihinin fenomen karakteri Ercüment Çözer’in hikâyesini yepyeni bir oyuncu kadrosuyla izleyeceğimiz SAYGI, 2020’de sadece BluTV’de!

15- Afili Dostlar (2019–) – IMDb Puanı: 8

İki dostun buluşması… Yaratıcılık, sanat, gündelik yaşam konu başlıklarının sadece birkaçı. Afili Dostlar’ın ilk sezonunda Murat Menteş, Selçuk Erdem, Pelin Batu ve Tuna Kiremitçi dostlarını Bomontiada’da ağırlıyor. Farklı disiplinlerde iş üreten, alanlarında tanınmış iki sanatçının Bomontiada’da bir araya gelip, üretimleri, sanata ve kültüre ilişkin tecrübe ve fikirleri hakkında sohbet ettikleri ilham verici bir program.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.