Bonobo’nun Bu Videosunda Herhangi Bir Görsel Efekt Olmadığına İnanamayacaksınız

527
Görüntülenme

Bonobo’nun ‘No Reason’ videosu CGI gibi gözükebilir ama her şey tamamen kamera hilesiyle dolu bir setten ibaret

Müzik klibinin yönetmeni Oscar Hudson görsel efekt kullanmadan, işin kolayına kaçmadan klibi çekmek istedi ve kocaman bir sette küçücük bir kamerayla harikalar yaratmayı başardı.

Videoda kamera, gitgide daha küçük ve daha fazla klostrofobik hale gelen aynı odanın yansımalarının içinden geçip gidiyor. Hudson’a göre, klibin ana teması, dış dünyanın ve sermayenin çilesinden sıtkı sıyrılmış bir şekilde kendini kibrit kutusu kadar apartman dairelerine kilitleyen (ya da kitlemek zorunda kalan) topluluğun ve agorafobik bir olgu olan Japon konsepti Hikikomori‘nin bir dışavurumu.

Bonobo

Hudson ve ekibi, kamera içi illüzyon yaratmak için, her biri bir sonrakinden daha küçük olmak üzere 18 farklı odadan oluşan 100 metrelik bir set hazırladı. Görüntü yönetmeni Ruben Woodin-Dechamps ile birlikte, minyatür kameralarının minyatür kapılardan rahatlıkla geçeceği ve uzun mesafeyi pürüzsüz bir şekilde kat edeceği yepyeni bir yol da tasarlamak zorunda kaldılar. Her seferinde bir önceki mekandaki her şeyi kopyalamak ve küçültmekle epey uğraştılar.

Bu arada meraklısına not:

Bonobo No Reason

Duvardaki kaligrafide Japonca “benim küçük evim” yazıyormuş. Kamera arkası içinse burdan buyrun:

Kısa film haberlerimize de göz atmayı unutmayın!

Kısa film, Tumblr, MUBI, ekşisözlük deneyimlerinden sonra ivedi bir kararla Haziran 2017'de oBiçimSinema'yı kurdum. Filmlerle doldurdum sessizliği. Festivalleri kodladım. Makas-ellerin çocukluğunu bilirim. Film afişlerinden arkadaşlarım oldu, hala da var. Primer'i anlamadım. H.A.L. 9000'i de. (Yapay zekalar daha bulunmamış gibi davranıyorlardı.) Yalnız Matrix'le içli dışlı oldum. (Kim olmamıştır ki?)

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin