cannes l'atelier 2019

Cannes Film Festivali’nin L’Atelier 2019 Programı Açıklandı ??

Gürcan Keltek’in Son Filmi ”Yeni Şafak Solarken” de Festival de Cannes Cinefondation, L’Atelier Programına Seçildi

Cinefondation Atelier bu sene 15. yılını kutlarken, Cannes Film Festivali‘ne de projeleri özellikle umut verici kabul edilen 15 yönetmeni 16 – 23 Mayıs’ta Cannes’a davet edecek. Yönetmenler, yapımcılarıyla birlikte katılacakları programda, projelerini bitirmek ve filmlerinin yapımına başlamak için gerekli potansiyel ortaklarla tanışma fırsatı elde edecekler.

Cinefondation nedir?

Cinefondation’ın Atölyesi 2005’te yaratıcı film yapımcılığını teşvik etmek ve yeni nesil film yapımcılarının ortaya çıkmasını teşvik etmek amacıyla kuruldu. Şimdiye kadar 198 proje katıldı, bunlardan 157’si vizyona girdi ve 27’si de şu an da ön yapım aşamasında. L’Atelier’in 15. sezonu için, yeni yönetmenlerden tanınmış film yapımcılarına kadar 15 ülkeden 15 proje seçildi.

2017’de Locarno Film Festivali’nde Meteorlar ile ilk kurmaca prömiyerini yapan Gürcan Keltek‘i, geçtiğimiz sene de Gulyabani ile Ayvalık Başka Sinema Film Festivali‘nde izleme şansı elde etmiştik. Keltek bu sene de ”New Dawn Fades” ile, iyi ve farklı işlere imza atan yönetmenlerin yeni projelerini hayat geçirmek için gerekli uluslararası ortaklıkların kurulmasına ön ayak olan fonlama programı Cinefondation L’Atelier‘in 2019 programına seçilen şanslı 15 yönetmen arasında oldu. Heyecanla bekliyoruz.

New Dawn Fades’in yazar ve yönetmenliğini Gürcan Keltek yaparken, yapımcılığını ise Arda Çiltepe üstleniyor. Ortak yapımcılar arasında ise Marc van Goethem (29P Films) ve Stefan Gieren (THE STORY BAY) yer alıyor.

Programa katılacak 15 yönetmenin ve filmlerinin tam listesi ise şöyle:

The Settlers Felipe Galvez Şili
Ode to Joy Gabriel Tzafka Danimarka
The Woodcutter Story Mikko Myllylahti Finlandiya
Broadway Christos Massalas Yunanistan
Over Time and Distance Yotam Ben-David İsrail
Victoria Falls Lemohang Jeremiah Mosese Lesotho
The Women The Maw Naing Myanmar
Kangling Fidel Devkota Nepal
In Alaska Jaap van Heusden Hollanda
Wakhri Iram Parveen Bilal  Pakistan
Rift in the Ice Maja Miloš Sırbistan
Sinjar Anna Bofarull İspanya
Victim Michal Blaško Slovakya
Nezouh Soudade Kaadan Suriye
New Dawn Fades Gürcan Keltek Türkiye

 

Tüm yönetmenleri tebrik ederiz!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.