Lea Seydoux Hanım “Death Stranding”de Ne Yapıyorsunuz?

The Game Awards 2016’da fragmanı gösterilen olan Hideo Kojima’nın merakla beklenen oyunu Death Stranding’in, geçtiğimiz günlerde E3 2018’de yepyeni fragmanı tanıtıldı ve bir adet Lea Seydoux da içeriyor

Neydi Death Stranding? Biraz oyunu tanıyalım

Başrolde Walking Dead‘den tanıyacağınız Norman Reedus‘un ve diğer ünlü oyuncuların hareket yakalama tekniğiyle yer aldığı bu muhteşem oyunda adeta yok yok ve iki senedir her yer teorilere bulanmış durumda. Hideo Kojima-san, Konami‘den kurtulduktan sonra, kuantum fiziğini, Schwarzschild yarıçapını, Dirac denklemini ve bir de Norman’a ek olarak Mads Mikkelsen’i, Guillermo del Toro’yu, Lindsay Wagner’i ve Diane Kruger’ı (söylenti şimdilik) post apokaliptik gözüken bir senaryoda eriterek, Metal Gear Solid‘den sonra yine devrim niteliğinde kendi janrını yaratma yolunda ilerliyor. Peki Lea Seydoux ne alaka? Oyunu kısaca özetledikten sonra ona da geleceğiz.

Oyunla ilgili diğer bir ilginç detay ise: Cannes ödüllü film Women in the Dunes‘dan hatırlayacağınız avangard Japon yazar Kôbô Abe‘nin  kısa öyküsünden esinlenilmiş olması.

Şimdiye kadar çıkan haberler ve fragmanlardan gördüğümüz kadarıyla, oyunda Sam Porter Bridges adlı bir hamalı canlandırmamız dışında (hatta insanlardan ”Norman Reedus is an Amazon employee in 2077”, ”Amazon Delivery : The game(2019)”, ”What is he, the world’s greatest pizza delivery guy?”, ”A walking simulator done right” gibi yorumlar geliyor) kimse oyundan bir halt anlamamış durumda. Ortalık ünlü kaynıyor ve teoriler de dur durak bilmiyor:

İlk iki fragmanını yan yana izlerseniz, Norman’ın elindeki bebek kaybolduğunda del Toro’nun elindeki kapsülde bebek uyandığını görüyorsunuz. Neler oluyor?

Paralel evren teorileri ve erkek ünlüler geçidi dışında, oyunda olması beklenen isimler arasında Emma Stone da geçiyordu geçen seneden beri. Hatta sızmış bir görüntüsü olduğu iddia edilen görsel bile dolaşıyordu. Kojima bir kadın karakter üzerinde çalıştığını belirtmişti. Ama geçen günkü E3 2018 gösteriminde sağlam bir ters köşeyle bu kadın karakterin Lea Seydoux olduğunu açıklamış oldular.

Kendisi bizim hamal Sam’in kurtarıcısı gibi bir şey mi olacak henüz bilmiyoruz ama güzel şeyler olacağı kesin. Ağız kapama hareketi ile o karabasanvari garip yaratıklara karşı görünmezlik elde edebiliyoruz. Lea da son fragmanda bunu yapmamızı tavsiye ediyor.

lea seydoux death stranding

lea seydoux death stranding 1

Oynanış mekanikleri nasıl olur şimdiden bilinmez ama yüz modellemeleri çok iyi çalışılmış ve Lea’cığımızın o ”hepinizden nefret ediyorum, keşke ölseniz” ifadesini aynen almışlar valla bravo.

lea seydoux death stranding 2

lea seydoux death stranding3

Bir de tabii hiç değinmediğimiz, yaşam ya da enerji kaynağı olduğundan şüphelenilen bir bebeği taşıyoruz karnımızda.

death stranding bebek

Ve fragmanın sonunda Lea:

A cryptobıote a day, keeps the tımefall away

diyor ve küçük bir bebek kurtçuğu afiyetle yutuyor:

lea seydoux death stranding4

Bakalım bizleri neler bekliyor.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.