game of thrones yedinci sezon fotografi

Game of Thrones 7. Sezonun İlk 3 Bölümünün Açıklamaları Belli Oldu

Yedinci sezonun yayınlanmasına resmi olarak tam altı gün kalmışken HBO ilk üç bölümünün başlık ve açıklamalarını paylaştı bile

Game of Thrones’un yedinci sezonu, aynı zamanda yazarı George R.R. Martin‘in kitaplarına dayanmayacak olan ve ekstra merak uyandıran ilk sezon olma özelliğini taşıyadursun, HBO‘nun dizinin son sezonuyla ilgili paylaştığı başlık ve açıklamalar da bir o kadar gizemli duruyor ve incelemeyi hak ediyor.

Game of Thrones 7.Sezon 1.Bölüm: “Dragonstone” (16 Temmuz)
Jon (Kit Harington), Kuzey’in savunmasını teşkilatlandır. Cersei (Lena Headey) ise kazansa da kaybetse de her iki ihtimaldeki fırsatları eşitlemeye çalışır. Daenerys (Emilia Clarke) ise sonunda evin yolunu tutar.

Bölümün yazarları: David Benioff ve D. B. Weiss

Bölümün yönetmeni: Jeremy Podeswa

game of thrones yedinci sezon daenerys

Game of Thrones 7.Sezon 2.Bölüm: “Stormborn” (23 Temmuz)
Daenerys (Emilia Clarke) beklenmedik bir ziyaretçi alır (kim acaba?). Jon (Kit Harington) başkaldırı ile karşı karşıya gelir. O sırada Tyrion (Peter Dinklage) ise Westeros‘un fethini planlamakla meşguldür.

Bölümün yazarları: Bryan Cogman

Bölümün yönetmeni: Mark Mylod

Game of Thrones 7.Sezon 3.Bölüm: “The Queen’s Justice” (30 Temmuz)
Daenerys (Emilia Clarke) dikkatleri üstüne çeker. Cersei (Lena Headey) bir hediyeyi geri çevirir. Jaime (Nikolaj Coster-Waldau) hatalarından ders çıkarır.

Bölümün yazarları: David Benioff ve D. B. Weiss

Bölümün yönetmeni: Mark Mylod

Açıklamalar çok kısa olsa da genel olarak ilk üç bölümde neler olacağıyla ilgili ufak ipuçları veriyor yine de. Özellikle bu sezonun Cersei ve Daenerys etrafında döneceğinin sinyalleri alındı gibi.

got yedinci sezon fotografi

İlk bölümün adı olan Dragonstone, ölüme mahkum edilerek kaderine terk edilmiş Stannis Baratheon’un yönetiminde olan bir kaleydi. Yani eski bir Targaryen üssü. Bu nedenle Daenerys Targaryen’in sezonun ilk bölümünde dönmekte olduğu “ev” diye bahsedilen yer Dragonstone olsa gerek. Aynı zamanda Westeros’un Demir Tahtını geri almak için bir başlangıç noktası.

Bu arada başlık ve açıklamaları yeterince sindirdiğinizi düşünüyorsanız sizleri özel içeriğimiz “Game of Thrones’un bu sezon da cevaplayamacağını düşündüğümüz 10 soru”suna alalım şöyle. İşte o sorular!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.