sniper-the-wall-duvar

Gelecek Filmler – 16 Haziran 2017

16 Haziran haftasında vizyona girecek filmleri sizler için derledim

Sevgili oBiçimSinema okuyucuları, ikinci deneme yazımı gelecek hafta vizyona girecek filmler özelinde hazırlıyorum şu anda da gördüğünüz üzere. Bu kısımda bir sonraki hafta vizyona girecek filmleri liste halinde vermeyi düşünüyorum ama direkt isimleri, kadro bilgileri ve küçük jenerik özetini alıp koyarsam sizin gidip malum sinema sitelerinden aynı şeyi öğrenmenizden bir farkı kalmaz sanki. Vizyona girecekler sekmesinde ne tarz içerikler görmek istediğinizi yorumlarda dile getirin lütfen.

Gelecek filmler sekmesinde, listelerin dışında çok uzak gelecekte vizyona gireceğinin haberini aldığım filmleri de özel olarak inceleyebilirim. Black Swan gibi 2 sene asker yolu gözler gibi gözlediğim filmler de oldu zira.

 1. Arabalar 3 – Cars 3

  cars-3-arabalar-3

  2006 yılında ilk filmiyle vizyona giren Cars serisinin 3.filmi. İlk film Şimşek McQueen Radiator Springs’te arkadaşlık ve ailenin gerçek önemini kavramasıyla geçmişti. Beş sene sonraki ikinci filmde Şimşek McQueen ve arkadaşı Mater, Dünya Grand Prix şampiyonasına katılmıştı. Şimdi yine bir beş sene sonra çekilen serinin üçüncü filminde, Şimşek McQueen yeni nesil arabalara karşı dik durup eğilmediğini anlatmaya çalışıyormuş.

 2. Hayalet Hikayesi – Personal Shopper

  hayalet-hikayesi-personal-shopper

  2016 yılında Olivier Assayas’a Cannes’da yuhalanmasına rağmen en iyi yönetmen ödülünü getiren film. Kristen Stewart‘ın yarattığı merak uyandırıcı tempo sonlara doğru düşüyormuş ama yine de gidip görmekte fayda var. Bir de bir yerden sonra kahramanımıza mesaj atmaya başlayan kişinin ekrana yansıtılan mesajlarını takip etmek zorlaşıyormuş ama tabii jenerasyon meselesi bu da.

 3. Deccal 2

  deccal-2

  Bu yine haftalık olmazsa olmazlardan. Üstelik Deccal’in 120. versiyonu çıkmışken “2.si neden ve nasıl?” diye sormak istedim. Küçük bir araştırmayla “Dabbe” filmi ile karıştırdığımı farkettim ama olsun. “Türk korku filmleri afişleri” ile ilgili bir liste hazırlamak şart oldu. Çok yakında obicimsinema’da!

 4. Sniper: Duvar – The Wall

  sniper-the-wall-duvar

  Maalesef Pink Floyd olanından değil. Sniper olanından bir duvar. İki tane Amerikan askerinin ölümcül bir nişancı tarafından hapsedilmesini konu alıyor. Tek mekanda geçen 2010 yapımı Buried adlı filmi andırdı bana fragmanı. Uyandığında kendini bir tabutun içinde buluyordu orda da Ryan Reynolds. Bunlar da sniper tarafından hapsedilmiş durumda ve ölmemek için zamanla yarışıyorlar.

 5. Sinyalciler: Son Akşam Yemeği

  sinyalciler-son-aksam-yemegi

  Şu ekran görüntüsü direkt “çok üst düzey bir espri” videosunu çeken Kamusal Mizah’ı hatırlatıyor. Film hakkında en ufak bir bilgim yok. Tamer Karadağlı falan oynuyormuş bir de Mahşer-i Cümbüş adlı tiyatro topluluğu ekibinden birkaç isim var.

 6. Gençlik Başımda Duman – Hjartasteinn

  hjartasteinn-genclik-basimda-duman

  İşte bu film hakkında çok ufak bir bilgim var! LGBT filmler kategorisinde değerlendirebileceğimiz “Hjartasteinn”, İzlanda’ca taştan kalp gibi bir anlama geliyor. Afişini önce Türk “Virgin Suicides”ı “Mustang”e benzetebilirsiniz ama değil. Ayrıca yönetmeni de Guðmundur Arnar Guðmundsson adlı abimiz. 

  oBicimSinema iyi seyirler diler.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.