hinterlands-

Cyberpunk’ın Babası William Gibson’ın Hinterlands’i Animasyon Oluyor

1984’te yayımladığı Neuromancer ile Cyberpunk hareketinin geniş kitlelerce duyulmasını sağlayan William Gibson’ın “Hinterlands” hikayesi, Last Studio Standing tarafından ekranlara getiriliyor

Yüksek teknolojinin ve çarpık kentleşmenin birleşimi; cyborglar, androidler ve hackerlarla dolu dünyaları, yani düzen eleştirisi Cyberpunk‘ı popüler kültüre kazandırarak gündelik hayatımıza girmesine öncü olan William Gibson‘ın kıyıda köşede kalmış bilimkurgu hikayesi, artbölge anlamına gelen “Hinterlands“, el çizimi animasyon stüdyosu Last Studio Standing tarafından kısa film ve TV dizisi olarak ekranlara taşınacak.

hinterlands-personal shuttle

Gibson’ın 1981’de yayımladığı kısa hikayesi, Mars’a doğru yola çıkmışken (hiç şaşırmadık) yarı yolda kaybolan ve iki yıl sonra içindeki ölülerle ortaya çıkan Rus uzay istasyonunu konu alıyor. Kurtarma ekibi kaybolan istasyonun yanına gittiğinde kozmonotu ölü buluyor ama elinde sımsıkı tuttuğu bir deniz kabuğu keşfediyorlar. Sonrasında insanlar, belirtilen koordinatlara giden her türlü uzay gemisinin gizemli bir “diğer tarafa” geçtiğini farkediyor. Giden herkes ölüyor ama geride bırakılanlardan bu gizemli ve garip yer hakkında ipuçları toplanmaya çalışılıyor. Gelecek bütün keşif görevleri, “diğer taraftan” dijital veri getirmekte başarısız oluyor. Sadece el yazısı veri getirilebiliyor ve giden ekip dönünce ya ölüyor ya da deliriyor.

hinterlands - william gibson

Last Studio Standing’in CEO’su Jonathan Kitzen diyor ki:

“O kadar muhteşem bir hikaye ki, animasyonun tüm gücünden yararlanarak çok daha fazlasını üreteceğimize inanıyorum. Gravity ve Blade Runner’ın karışımı bir şey ortaya çıkarmayı planlıyoruz. Hikaye bize devasa bir olasılıklar evreni sunuyor.”

2018’e kadar kısa pilot bölümü tamamlanmış bir TV dizisi de oluşturmayı planlayan Last Studio Standing, pilot bölümü sinemalarda göstermeyi de düşünüyor. Önce bu pilot bölümü oluşturduktan sonra dizi şeklinde devam etme planları yapan stüdyonun beş yıllık takvimi şimdiden hazır bile. 30’ar dakikalık 100 bölümden oluşan bir seri ve ek olarak da bir adet spin-off seri düşünüyorlar. Bir de unutmadan ek bilgi, dizinin hard-core bilimkurgu sevenleri cezbetmesi bekleniyor. Şu an piyasadaki mevcut bilimkurgu filmler gibi seyirciyi aptal yerine koymayı reddettiğini söylemiş stüdyo.

Merakla bekliyoruz.

Detaylar için stüdyonun resmi sitesini ve Hinterlands’in Facebook sayfasını inceleyebilirsiniz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.