Stephen King’in Romanından Uyarlanan IT Filminin Fragmanı Yayınlandı!

724
Görüntülenme

Stephen King’in korkunç romanından uyarlanan IT filminin yeniden çevriminin fragmanı sonunda yayınlandı

Filmin Konusu

2013 yapımı Mama filminin yönetmeni Andrés Muschietti tarafından yazıp yönetilen IT, son yayınlanan fragmanıyla bu yazın korku filmi olacak gibi duruyor.

İlk olarak 1990 yılında iki bölümlük bir dizi halinde ekranlara uyarlanan senaryo, bu sefer korku filmi olarak geri dönüyor.

Stephen King’in, herkesin sahip olduğu korkular üzerine ince ince işleyerek muhteşem bir kurguyla ördüğü hikayesinde, The Losers’ Club gençlerinin garip bir yaratık tarafından bir bir ortadan kaldırılmasına şahit oluyoruz.

it filmi bill skarsgard

Filmin kadrosu

Filmde Pennywise olarak bilinen “IT”i, “Allegiant” ve “Hemlock Grove”den tanıdığımız Bill Skarsgård canlandırıyor (Evet vampir Eric’in gerçek hayattaki kardeşi). Bunun dışında kadroda Jaeden Lieberher (“Midnight Special”), Jeremy Ray Taylor (“Alvin and the Chipmunks: The Road Chip”), Sophia Lillis (“37”), Jack Dylan Grazer (“Tales of Halloween””) ve Nicholas Hamilton (“Captain Fantastic”) gibi oyuncular da yer alıyor.

Film 8 Eylül 2017‘de vizyona girecek.

Kısa film, Tumblr, MUBI, ekşisözlük deneyimlerinden sonra ivedi bir kararla Haziran 2017'de oBiçimSinema'yı kurdum. Filmlerle doldurdum sessizliği. Festivalleri kodladım. Makas-ellerin çocukluğunu bilirim. Film afişlerinden arkadaşlarım oldu, hala da var. Primer'i anlamadım. H.A.L. 9000'i de. (Yapay zekalar daha bulunmamış gibi davranıyorlardı.) Yalnız Matrix'le içli dışlı oldum. (Kim olmamıştır ki?)

6 YORUMLAR

  1. 1990 daki Tommy Wallace versiyonu kitabin finalini beceriksizce son 20 dakikaya paketlemişti.
    Muschietti nin gerilimi sabit tutma yeteneği umarım bu çalışmasında da kendini gösterir ve Pennywise ın popüler kültürden beslenen kötülük dolu karakterini olması gereken gerilim altında izleyebiliriz.

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin