Jumanji, 2017 Yapımı “Welcome to the Jungle” İle Geri Dönüyor

Bir zamanların efsane eğlenceli macera filmi Jumanji, “Welcome to the Jungle” ile beyazperdeye dönüyor

Yeniden çevrimlerin mısır patlağı gibi çoğaldığı şu dönemde, çocukluğumuzun eğlenceli filmi, aslında eğlenceden çok korku filmi gibi olan 1995 yapımı Robin Williams‘lı Jumanji, bu sefer kadrosunda The Rock‘la Jake Kasdan yönetmenliğinde geri dönüyor. İlk filmde kutu oyunu üzerinden zar atılarak felaketler silsilesi yaşanıyordu. Bu filmde ise kuralların değiştiği ama efsanenin aynı kaldığı vurgulanıyor.

Jumanji 2 ya da yeni adıyla Jumanji: Welcome to the Jungle’ın konusu ise şöyle

Jumanji’nin yepyeni evreninde, dört genç bu dünyada sıkışıp kalınca durumlar tersine dönüyor.

jumanji oyunu

Fragmandan anladığımız kadarıyla bu sefer kutu oyunu yerine konsol oyunu mevcut. Dört liseli, disiplin cezalarından dolayı okulun bodrum katını temizlemekle görevlendirilince doğal olarak ortamı keşfe çıkıyorlar ve bu konsol oyununu buluyorlar.

Ve konsolun üzerinden, Jumanji’nin ilk filmde de olan sloganını okuyorlar:

“A game for those who seek to find / a way to leave their world behind. JUMANJI.”

Yani, “içinde bulundukları dünyayı terketmek için bir yol arayanlara oyun”. Oyunu kutu oyunundan konsol oyununa çevirmeleri tabii ki eski fanatikleri için kabul edilemez bir hamle olmuş ve şimdiden fragmanın altında itiraz yorumları birikmeye başlamış.

jumanji youtube

Kutu oyunu olmadıktan sonra hiçbir anlamı kalmadığından ve filmin adının “Temple Run” olarak değiştirilmesi gerektiğinden dem vurmuşlar. Gençlerimiz tv ekranından karakterlerini seçtikten sonra bir anda Videodrome misali ekranın içine çekiliyorlar.

jumanji avatar

Jumanji dünyasındaki avatarlarını Dwayne Johnson (The Rock), Jack Black, Kevin Hart ve Karen Gillan oynuyor.

Bu arada sinemada izlemek için biraz daha bekleyeceğiz gibi duruyor zira IMDB’ye göre Jumanji: Welcome to the Jungle’ın Türkiye gösterim tarihi 29 Aralık 2017 olarak gözüküyor şimdilik. Aslında tamamen farklı bir kurgu, oyun tipi ve senaryo yerine ilk filmin devamı niteliğinde bir senaryo üzerinde çalışılsa sevenlerini daha çok sevindirirdi ama bekleyip göreceğiz.

“In the jungle, you must waıt ‘tıl the dıce read fıve or eıght.”

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.