en iyi kore filmleri

Kore Filmleri: Mutlaka İzlenmesi Gereken Son Yılların En İyi 50 Kore Filmi 🇰🇷 [Güncel]

Son yılların en iyi Kore filmlerini arayanlara ilaç gibi bir liste ^o^

최고의 한국 영화

Filmlerin İngilizce ve Korece isimlerini; yapım yıllarını ve IMDb puanlarını; türlerini, sürelerini ve konularını; posterlerini ve afişlerini bulabilirsiniz. İzleme linkleri paylaşamıyoruz; onun dışında sayfayı nasıl iyileştirebileceğimizi soldaki kutucuğa ya da sayfaya yorum olarak yazarsanız mutlu oluruz. Liste 2020 ve sonrasında çekilen Kore filmleri özelinde güncellenmeye devam edecek. Keyifli okumalar!

1- Rampant (Chang-gwol) (2018) IMDb: 6.3

Aksiyon, 2sa 1dk

Chang-gwol

Lee Chung, Joseon Prensi’dir, ancak Qing Hanedanlığı’na rehin alınmıştır. İçki, kadınlar ve kumar vazgeçilmezlerindendir. Aynı zamanda mükemmel bir kılıç ustasıdır. Ağabeyi Lee Young, tahtta geçecek ve Lee Chung’u Joseon’a geri getirecektir. 10 yıl geçtikten sonra Chung döner ve geceleri ortaya çıkan canavarları keşfeder. Afişinden yağmur altında kalmış bir metrobüs sırası havası aldığımız, 2018’in ses getiren Güney Kore filmlerinden biri.

2- You with Me (2017) IMDb: 8.6

Romantik, 1sa 32dk

You with Me

Film, aşırı koruyucu ebeveynleriyle birlikte yaşayan ve internette Jayson’la tanışan Kim’in hikayesini anlatıyor. Kim daha sonra Seul’e taşınıp yeni bir hayata başlıyor ve maceralarına ortak oluyoruz.

3- Our Body (A-wol Ba-di) (2018) IMDb: 7.0

Dram, 1sa 33dk

A-wol Ba-di

Güney Koreli yönetmen Han Ka-ram‘ın topluma, istihdama ve uymacılığa eleştirel bakışını yansıtan Our Body‘de, aşırı eğitimli, hayal kırıklığına uğramış bir devlet memuru, ideal olarak gördüğü başka bir kadına bağlanır. Takdir ve takıntı arasında ince bir çizgi vardır. Hayranlık saygıdan doğar, ama bir adım daha fazla gidildiğinde, yıkıma yol açabilir. Our Body’de, meraktan doğan hayranlığın, daha kötü bir şeye dönüşmesine tanık oluyoruz. Our Body, 43. Toronto Film Festivali‘nde dünya prömiyerini yaptı.

4- 1987: When the Day Comes (2017) IMDb: 7.7

Dram, 2sa 9dk

1987- When the Day Comes

1987’de Kore, baskıcı bir askeri rejim altındadır. Bir üniversite öğrencisinin yasadışı sorgulaması ve ölümü, sıradan vatandaşları hakikat için savaşmaya ve adaleti sağlamaya iter. Film, Aru tatakai no shinjitsu olarak da biliniyor.

5- After My Death (2017)

IMDb: 6.2

Dram, 1sa 53dk

After My Death

After My Death, Kim Ui-seok tarafından yazılan, yönetilen 2017 Güney Kore yapımı gizem ve drama filmi. Başrollerde ise Jeon Yeo-been, Seo Young-hwa ve Go Won-hee alıyor ve fantastik unsurlar içeriyor.

6- A Taxi Driver (Taeksi woonjunsa) (2017)

IMDb: 7.8

Aksiyon – Duygusal – Tarih, 2sa 17dk

Taeksi woonjunsa

Başrolde Tarık Papuççuoğlu‘na benzeyen ünlü oyuncu Kang-ho Song‘un yer aldığı, Hun Jang‘ın yönetimindeki bu film, bir Alman muhabirini Seul’den Gwangju’ya taşıyan bir taksi şoförünün etrafında geçiyor. Güldüğüne bakmayın, adam kısa süre sonra etrafındaki şiddete kapılarak kararından pişmanlık duyuyor. Hiç de öyle durmuyor ama bakalım.

 

7- Burning (Beoning) (2018)

IMDb: 7.6

Dram – Gizem, 2sa 28dk

boening

Yarı zamanlı bir işçi olan Jong-su, dağıtım yaparken, eskiden aynı mahallede yaşadığı Hae-mi’ye rastlar. Hae-mi, Afrika’ya giderken Jong-su’dan kedisine bakmasını ister. Hae-mi geri döndüğünde, Afrika’da tanıştığı gizemli bir adam olan Ben’i, Jong-su ile tanıştırır. Bir gün Ben, Hae-mi ile birlikte Jong-su’yu ziyaret eder ve gizli hobisini itiraf eder.

Cannes 2018’de olay yaratan ve eleştirmenlerin ağızlarının suyunu, dünyanın su ihtiyacını 50 sene karşılayacak kadar akıtan FIPRESCI ödüllü Burning, Haruki Murakami’nin öyküsünden sinemaya uyarlanmış ve iyi ki de uyarlanmış. Lee Chang-dong’un sekiz yıl aradan sonra çektiği ilk film olma özelliğini de taşıyan Burning’de Yoo Ah-in, Steven Yeun ve Jeon Jong-seo’nun devleşmesini izleyeceğiz. Filmekimi 2018‘in en merak edilen filmlerinden biri olacak.

8- Be with You (2018)

IMDb: 7.6

Fantastik – Romantik, 2sa 12dk

Be with You

Woo Jin, karısı Soo A’nın ölümünden sonra oğlu Ji Ho ile tek başına ilgilenmektedir. Karısı vefat etmeden önce, bir yıl sonra yağmurlu bir günde döneceğine söz vermiştir. Bir yıl sonra, Soo A tekrar görünür, ama hiçbir şey hatırlamaz.

 

9- I Can Speak (2017)

IMDb: 7.4

Komedi – Duygusal, 1sa 59dk

I Can Speak

Film, her gün etraflarında gördüğü yanlışlar hakkında yerel ofise şikayette bulunan yaşlı bir kadının (Na Moon Hee) hikâyesini anlatıyor. Hikâye ilerledikçe, yaşlı kadın, kendisine İngilizce öğretmeye başlayan genç bir kamu görevlisi (Lee Je Hoon) ile sıra dışı bir arkadaşlık kuruyor. Film bir komedi olmasına rağmen, 2. Dünya Savaşı sırasında Kore’li seks kölesi kadınların hikayesine değinerek daha derin bir konuyu tartışmak için bir araç olarak da hizmet ediyor.

 

10- Microhabitat (So-gong-nyeo) (2017)

IMDb: 7.3

Komedi – Duygusal – Romantik, 1sa 46dk

So-gong-nyeo

Afişinden de anlaşıldığı gibi, viski ve sigara, bu şehirde kahramanımızın onurunu koruyan tek şey. Listedeki ilginç filmlerden biri. En azından ”kore filmlerindeki birilerinden intikam alan adam” içermiyor.

Fragman

11- The Running Actress (Yeo-bae-u-neun O-neul-do) (2017)

IMDb: 6.0

Komedi, Dram, 1sa 11dk

Yeo-bae-u-neun O-neul-do

Bir yandan kredi borcuyla uğraşırken, bir yandan annesinin isteği üzerine ücretsiz fotoğraflar çeken, bir yandan sürekli ağlayan bebeğini yatıştıran ve bu sırada da yapımcıların bir cameo performansı rica ettiği bir aktrisin tempolu günlerine şahit oluyoruz. So-Ri Moon hem yazar, hem yönetmen, hem de oyuncu.

Fragman

12- Sermon on the Mount (2017)

IMDb: 7.0

Dram, 2sa 4dk

Sermon on the Mount

Kimsenin açık bir şekilde söylemediği ve kimsenin anlayamadığı derin gömülü hikayeler için her zaman sorulacak soru vardır. Afişinden hafif bir Dead Poets Society kokusu da alınmıyor değil.

Fragman

13- Keys to the Heart (2018)

IMDb: 7.4

Komedi, Dram, Aile, 2sa

Keys to the Heart

Tükenmiş bir boksör olan Jo-ha, hayatını fiziksel gücünden başka hiçbir şeye dayanmadan Colgate sponsorluğunda yaşamıştır. Şampiyonluk zaferi kısa sürmüştür ve şimdi sahip olduğu tek şey gururdur. Bir gün, küçükken onu terk eden annesiyle karşılaşır. Annesi ve garip görünen genç erkek kardeşi Jin-tae ile birlikte yaşamaya başlar. Otistik bir genç olan Jin-tae, piyano, video oyunları ve ramen pişirmede tam bir ustadır. Başlarda, istediği zaman yumruklarını insanlara sallamakta ısrar eden ağabeyinden korku duyar. Ama zamanla iki kardeş bir aile olmanın ne anlama geldiğini öğrenecektir.

Fragman

14- Forgotten (Gi-eok-ui bam) (2017)

IMDb: 7.4

Gizem, Gerilim, 1sa 48dk

Gi-eok-ui bam

Jin-Seok (Kang Ha-Neul), ağabeyi Yoo-Seok (Kim Moo-Yul), annesi (Na Young-Hee) ve babası (Moon Sung-Geun) ile yeni bir eve taşınır Jin-Seok aşırı duyarlılıktan muzdariptir ama ilaçla normal olarak yaşayabilmektedir. Yağmurlu bir akşamda Jin-Seok, ağabeyinin bir grup erkek tarafından bir minibüse atıldığını görür. 19 günlük sessizlikten sonra, Yoo-Seok eve döner, ama ortadan kaybolmasına dair hiçbir şey hatırlamamaktadır. Ancak Jin-Seok, ağabeyinin kişiliğinde ve davranışında yeterince değişiklik olduğunu fark eder ve geri dönen kişinin Yoo-Seok olmadığını düşünmeye başlar. Bu arada, Jin-Seok, önceki ev sahibinin eşyalarını geçici olarak sakladığı kilitli bir odadan sesler duymaya başlar. Forgotten Netflix üzerinden izlenebilir.

Fragman

15- Along with the Gods: The Two Worlds (Sin-gwa ham-kke: Jwi-wa beol) (2017)

IMDb: 7.3

Aksiyon, Dram, Fantastik, 2sa 19dk

Sin-gwa ham-kke: Jwi-wa beol

Kahramanca bir ölümden sonra, bir itfaiyeci üç rehberin yardımıyla öbür dünyaya gider. Yönetmen Yong-hwa Kim aynı zamanda filmin senaristlerinden biri. Film Netflix üzerinden izlenebilir.

Fragman

16- Stand by Me (Deok-gu) (2018)

IMDb: 6.8

Dram, 1sa 31dk

Deok-gu

Yetmiş yaşında büyükbaba, genç torunuyla birlikte yaşamaktadır. Çok kısa bir süre daha ömrünün kaldığını öğrenince geleceğini hazırlamaya ve ona özel bir şey bırakmaya karar verir. Aşk hikâyesi dışında Koreli bir yapım isteyenlere birebir.

Fragman

17- Last Child (2017)

IMDb: 6.7

Dram, 2sa 3dk

Last Child

Antichrist’i andıran afişi ve konusuyla, Dong-seok Shin’in Last Child’ında, altı ay önce bir çiftin çocuğu boğulmuştur. Çift, oğullarını kurtarmaya çalışan çocukla birlikte, kayıpla başa çıkmak için bir yolculuğa başlar.

Fragman

18- On Your Wedding Day (Neo-eui kyeol-hoon-sik) (2018)

IMDb: 6.8

Romantik, 1sa 50dk

Neo-eui kyeol-hoon-sik

On Your Wedding Day, lisede tanıştığı ilk aşkından düğün davetiyesi alan adamın hikâyesi. Başrollerde Bo-Young Park, Young-kwang Kim, Jae-rim Song ve yönetmen koltuğunda ise Seok-Geun Lee yer alıyor.

Fragman

19- The Battleship Island (Gun-ham-do) (2017)

IMDb: 7.1

Aksiyon, Dram, Tarih, 2sa 12dk

The-Battleship-Island

Japon sömürge dönemi boyunca, kömür çıkarmak için Battleship Island’a (“Hashima Adası”) gitmeye zorlanan yaklaşık 400 Koreli işçi, dramatik bir kaçış girişiminde bulunur.

Fragman

20- Little Forest (Liteul poreseuteu) (2018)

IMDb: 7.0

Dram, 1sa 43dk

Little-Forest

Genç bir kadın, şehir yaşamından bunalır ve kırsaldaki memleketine geri döner. Başrollerde Tae-ri Kim, So-Ri Moon, Jun-Yeol Ryu yer alıyor. Film Daisuke Igarashi’nin mangasından uyarlama.

Fragman

21- Sunset in My Hometown (Byeonsan) (2018)

IMDb: 5.9

Duygusal, Romantik, Müzikal, 2sa 3dk

Byeonsan

Hak Soo popüler olmayan bir rapçidir. Bir gün bir telefon alır ve memleketi Byeonsan’a geri döner. Orada, aynı okuldan mezun olduğu Sun Mi ile tanışır ve olaylar gelişir. Başrollerde Go-eun Kim, Jung-min Park, Joon Go yer alıyor.

Fragman

22- Steel Rain (Choegoui Sarang) (2017)

IMDb: 7.1

Aksiyon, 2sa 19dk

Choegoui Sarang

Kuzey Kore’deki bir darbe, bir ajanı, bilinçsiz “Bir Numara” ile Güney’e iltica etmeye zorlar. Her ikisi de Kuzey’deki yetkililer tarafından aranırken, ajan nükleer savaşı durdurmak için Güney Koreliler ile çalışmak zorundadır. Film Netflix üzerinden izlenebilir. Başrollerde Woo-sung Jung, Do-won Kwak, Kap-su Kim yer alıyor.

Fragman

23- Midnight Runners (Cheong-nyeon-gyeong-chal) (2017)

IMDb: 7.1

Komedi, Aksiyon, Suç, 1sa 49dk

Midnight-Runners

Kore Ulusal Polis Üniversitesinde öğrenim gören iki arkadaş, bir kaçırma olayına tanık olduktan sonra kendilerini zamana karşı bitmeyen bir yarışın içinde bulurlar. Başrollerde Seo-joon Park, Ha-Neul Kang, Ha-seon Park yer alıyor.

Fragman

24- The Outlaws (Beomjoidosi) (2017)

IMDb: 7.1

Aksiyon, Suç, 2sa 1dk

Beomjoidosi

Gerçek olaylara dayanan bu suç aksiyon filminde, Seul’lu bir dedektifin barışı koruma çabalarını baltalayan iki Çinli Koreli çetenin mahalle kavgalarını izliyoruz. Yönetmen Yoon-Seong Kang’in oyuncu kadrosunda Jin-ah Bae, Gwi-hwa Choi, Kijoon Hong gibi isimler yer alıyor.

Fragman

25- Method (2017)

IMDb: 6.9

Dram, 1sa 22dk

method

Posterinden Koreli Danish Girl havası akan Method’da, oyuncu Jae-Ha (Park Sung-Woong) iki kişilik sahne oyunu “Unchain” için oyuncu kadrosundadır. Kadrodaki diğer kişi de idol yıldızı Young-Woo’dur (Oh Seung-Hoon). Young-Woo sahne oyununda görünmeye pek de bayılmamaktadır. İlk başta, iki adam anlaşamaz. Oynadıkları karakterlere ve eşcinsel temalı hikayeye daha fazla daldıkça, ikili arasında beklenmedik hisler gelişir. Bu sırada, Jae-Ha’nın kız arkadaşı Hee-Won (Yoon Seung-Ah), olayları anlamaya başlar.

Fragman

26- The Day After (Geu-hu) (2017)

IMDb: 6.9

Duygusal, Romantik, 1sa 32dk

Geu-hu

Evli Bongwan, sabahın köründe işe gitmek için evden çıkar. Onu terk eden kadının anıları ağır basmaktadır. O gün Bongwan’ın karısı bir aşk mektubu bulur, kocasının ofisini basar ve Areum’u kocasını terk eden kadın ile karıştırır. Film 2017 Cannes Film Festivali‘nde Altın Palmiye için yarışmıştı.

Fragman

27- A Day (Ha-roo) (2017)

IMDb: 6.8

Dram, Gizem, Gerilim, 1sa 30dk

Ha-roo

A Day, kızının hayatını kurtarmak için etik olmayan bir davranışta bulunan bir baba etrafında dönen bir gizemli drama. Üç yıl sonra, eylemleri onu sonsuza kadar mahvedecek ve hayatı döngüye girecektir.

Fragman

28- Memoir of a Murderer (Salinjaui gieokbeob) (2017)

IMDb: 7.1

Aksiyon, Suç, Gerilim, 1sa 58dk

Salinjaui gieokbeob

Kore dizilerinde olduğu gibi Kore filmlerinde de fantastikliğin sınırları iyice zorlanır. Eski bir seri katil olan Alzheimer hastası bir baba, kızını psikopat erkek arkadaşından korumak için savaşır.

Fragman

29- Fabricated City (2017)

IMDb: 6.9

Aksiyon, Gerilim, 2sa 6dk

Fabricated City

Sıra dışı bir oyuncu olan Kwon, yanlışlıkla bir cinayetle suçlanır. Daha sonra arkadaşlarıyla birlikte bu işin peşine düşer ve suçsuzluğunu ispat etmek için gerçek katili aramaya başlar. Myeong-chan Park’ın çizgi romanından uyarlanan filmde Chang-Wook Ji, Eun-kyung Shim, Jae-hong Ahn başrollerde yer alıyor.

Fragman

30- The Fortress (Namhansanseong) (2017)

IMDb: 6.8

Aksiyon, Dram, Tarih, 2sa 20dk

The-Fortress

1636’da Kral Injo, Qing hanedanlığının bir parçası olmaktan kaçınmak için dağlarda saklanmaktadır. Film, Kim Hoon‘un aynı adlı romanına dayanıyor. Başrollerde Byung-hun Lee, Yoon-seok Kim, Hae-il Park gibi isimler yer alıyor.

Fragman

31- Along with the Gods: The Last 49 Days (Sin-gwa ham-kke: In-gwa yeon) (2018)

IMDb: 7.1

Aksiyon, Dram, Fantastik, 2sa 22dk

Sin-gwa ham-kke: In-gwa yeon

Bir sonraki yaşamda, bir gardiyan, bir adama kendi duruşmasında yardımcı olurken, iki arkadaşı da dünyadaki eski bir koruyucuya yardım eder. Kadroda Jung-woo Ha, Ji-Hoon Ju, Hyang-gi Kim gibi isimler yer alıyor.

Fragman

32- Hotel by the River (2018)

IMDb: 6.8

Duygusal, 1sa 36dk

hotel-by-the-river

Kışın ortasıdır ve bir şair oğullarını bir otelde bir araya gelmeye davet eder. Otel ayrıca bekârlığına yeni kavuşan bir kadına ve arkadaşına da ev sahipliği yapar. Şair bu güzel kadınlara kapılır ve daha fazlasını keşfetme isteğine karşı koyamaz. Hayatları kesişir, bağlanır, kopar ve potansiyel olarak modern yaşam için bir metafor haline gelir. Sang-soo Hong‘un filmi Locarno Uluslararası Film Festivali‘nde yarıştı ve Joo-Bong Ki‘ye en iyi aktör ödülünü getirdi.

Fragman

33- Grass (2018)

IMDb: 6.8

Dram, 1sa 6dk

Grass

Küçük bir kafede, Min-hee Kim diğer misafirlerle etkileşime geçmeyen ve sadece gözlemlemeyi tercih eden bir misafiri oynar. Sang-soo Hong‘un filmi, Berlin Uluslararası Film Festivali‘nde yarışmıştı. Yönetmenin bu listemizde toplamda 5 tane filmi bulunuyor: On the Beach at Night Alone, Claire’s Camera, The Day After, Grass ve Hotel by the River. Bunların hepsini 2 senede çekmiş. Başrollerde Min-hee Kim, Joobong Kee, Jae-hong Ahn yer alıyor.

Fragman

34- On the Beach at Night Alone (Bamui haebyun-eoseo honja) (2017)

IMDb: 6.8

Dram, 1sa 41dk

Bamui haebyun-eoseo honja

Bir aktris, bir sahil kasabası etrafında dolaşarak vakit geçirmektedir. Bu sırada evli bir adamla ilişkisini düşünecek de bolca vakti olur. Hong’un yönetmen koltuğunda oturduğu filmde başrollerde Min-hee Kim, Young-hwa Seo, Jae-yeong Jeong gibi isimler yer alıyor. Film 2017’de Berlinale’de Min-hee Kim’e en iyi aktris ödülünü getirirken aynı zamanda Altın Ayı için de yarışmıştı.

Fragman

35- The Spy Gone North (Gongjak) (2018)

IMDb: 7.2

Dram, 2sa 17dk

Gongjak

Eleştirmenlerden çok iyi yorumlar alan bir 2018 Kore filmi. 1990’ların ortasında, sadık bir Güney Koreli gizli ajan, Kuzey ve Güney Kore’nin egemen sınıfları tarafından çizilen bir siyasi girdaba yakalanır. IMDb bilgisinde yazmasa da, Cannes‘da yarışma dışı kategoride gösterilmişti.

Fragman

36- The Merciless (Bulhandang) (2017)

IMDb: 6.7

Aksiyon, Suç, Dram, 1sa 57dk

The-Merciless

Bulhandang’da, genç bir polis memuru, hapishanede gizli bir suçluyla arkadaşlık kurduktan sonra kendi siyasi sadakatini sorgulamaya başlar. Başrollerde Kyung-gu Sol, Si-wan Im, Kyeong-yeong Lee yer alıyor.

Fragman

37- The Villainess (Aknyeo) (2017)

IMDb: 6.7

Aksiyon, Dram, 2sa 9dk

The-Villainess

Bir kadın suikastçı intikam peşindeyken, arkasında da ceset kırıntıları bırakır. Başrollerde Ok-bin Kim, Ha-kyun Shin, Jun Sung yer alıyor. Film nedense Anne Hathaway’in Colossal afişini çok anımsatıyor.

Fragman

38- A Single Rider (2017)

IMDb: 6.6

Dram, 1sa 37dk

A Single Rider

Hayatında her şeyi kaybeden bir adam ailesini aramak için Avustralya’ya gider. Zoo Young Lee’nin yönetimindeki filmde Byung-hun Lee, Hyo-Jin Kong, Sohee başrolde yer alıyor.

Fragman

39- The Vanished (2018)

IMDb: 6.6

Gerilim, 1sa 41dk

The-Vanished

Film, 2012 yapımı El Cuerpo‘nun yeniden çevrimi. Yoon Seol Hee’nin vücudu Ulusal Bilimsel Araştırma Enstitüsü’nde kaybolur. Dedektif Woo Joong Shik, kadının kocası Park Jin Han, eşinin hayatta olduğunu iddia ederken, kadının ortadan kaybolmasıyla ilgili ipuçlarını toplamaktadır. Başrollerde Hee-ae Kim, Sang-kyung Kim, Kang-woo Kim yer alıyor.

Fragman

40- Confidential Assignment (Gongjo) (2017)

IMDb: 6.5

Aksiyon, 2sa 4dk

Gongjo

Kuzey Kore’den bir suç örgütü sınırları geçip Güney Kore toprağına girdiğinde, Güney Koreli bir dedektif, nerede olduklarını araştırmak için bir Kuzey Kore dedektifiyle işbirliği yapmalıdır. Başrollerde Hyun Bin, Hae-Jin Yoo, Ju-hyuk Kim yer alıyor.

Fragman

41- What a Man Wants (2018)

IMDb: 6.3

Komedi, 1sa 40dk

What a Man Wants

Çapkın bir taksi şoförü, kayınbiraderi üzerinde derin bir etki yaratır. Ha-kyun Shin, Ji-Hyo Song, El Lee gibi oyuncular başrollerde.

Fragman

42- Claire’s Camera (2017)

IMDb: 6.4

Duygusal, 1sa 9dk

Claire's Camera

Sang-soo Hong’un seri üretim filmlerinden biri daha. Eleştirmen oyu çok yüksek. Bir yarı zamanlı lise öğretmeni ve yazar hakkında. Isabelle Huppert unsurunu da unutmamak gerek tabii.

Fragman

43- Bluebeard (2017)

IMDb: 6.4

Gerilim, 1sa 57dk

Bluebeard

Dr. Seung-hoon, yaşlı ev sahibi ona inandırıcı bir cinayet itirafını anlatmaya başladığında check-up’ından önce ev sahibini yatıştırır ve hayretlere gark olur. Afişinde ayrıca ”hepimizin içinde bir canavar vardır” yazmaktadır. Kadrosunda Jin-woong Cho, Goo Shin, Dae-Myung Kim gibi isimler yer alıyor.

Fragman

44- The First Lap (Cho-haeng) (2017)

IMDb: 6.5

Dram, 1sa 40dk

Cho-haeng

Asghar Farhadi film afişlerine benzeyen The First Lap’te, hiçbir zaman çözülmemiş geçmiş problemler ve acımasızca yaklaşan bir geleceğin belirsizliği üzerine suçlamalar arasında, genç bir çift yeni bir hayatın başlangıcında onları terk edecek bir yolculuğa çıkıyor.

Fragman

45- The Great Battle (2018)

IMDb: 7.0

Tarih, 2sa 16dk

the great battle

Ansi Kalesi kuşatması ve Yang Man-chun ile Goguryeo birliklerinin, onu savunmak için 500.000 işgalci Tang hanedanı erkeğine karşı savaştığı 88 günlük epik savaş hakkında tarihi bir film.

Fragman

46- The Accidental Detective 2: In Action (Tam jeong 2) (2018)

IMDb: 6.5

Komedi, Suç, Gerilim, 1sa 56dk

Tam jeong 2

Bir cinayet dedektifi ve partneri cinayet davasını çözmek için çevrimiçi gizli bir gözden yardım alır. Yönetmen koltuğunda Eon-hie Lee’yi gördüğümüz filmde başrollerde Sang-Woo Kwon, Dong-il Sung, Yeong-hie Seo yer alıyor.

Fragman

47- The Chase (Ban-deu-si jab-neun-da) (2017)

IMDb: 6.5

Dram, Gerilim, 1sa 50dk

Ban-deu-si jab-neun-da

Burada listelediğimiz filmler arasında, şimdiye kadar afişi açık ara en iyi filmlerden biri. Sim Deok-soo, bir yıkık dökük bir apartmanı işleten huysuz bir ev sahibidir. Birdenbire kiracıları şüpheli koşullar altında ortadan kaybolmaya başlar. Emekli bir eski dedektif, 30 yıl sonra geri dönen bir seri katil iddiasıyla ortaya çıkar. The Chase Netflix üzerinden izlenebilir.

Fragman

48- The Swindlers (Kkun) (2017)

IMDb: 6.4

Aksiyon, Suç, 1sa 57dk

The-Swindlers

Yasaların farklı yönlerinden, alışılmadık müttefikler ortak bir hedefe ulaşmak için birlikte çalışmalılardır. Dünyanın en efsanevi adamını yakalayacaklardır. Başrollerde Hyun Bin, Ji-Tae Yoo, Sung-Woo Bae yer alıyor.

Fragman

49- Heart Blackened (Chim-muk) (2017)

IMDb: 6.5

Suç, Dram, 2sa 5dk

Chim-muk

Ünlü nişanlısı korkunç bir kazada öldüğünde Tae-san’ın dünyası başına çöker. Tek kızı ölümünün baş şüphelisi olduğunda, Tan-san gerçek katili bulmak ve masumiyetini kanıtlamak için riskli bir plan yapar.

Fragman

50- Believer (2018)

IMDb: 6.4

Aksiyon, Suç, 2sa 3dk

Believer

Asya’nın en büyük uyuşturucu kartelinin görünmeyen patronunu yakalamaya çalışan bir polis dedektifi, çetenin intikama susamış bir üyesiyle iş birliği yapar. Başrollerde Jin-woong Cho, Hae-Joon Park, Joo-Young Lee gibi isimler yer alıyor.

Fragman

Bu listede olmayan ya da sizin sevdiğiniz en iyi Kore filmi hangisi? Güney Kore filmleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

 1. Merhaba,

  Liste için teşekkürler.İmdb’de film arayanlara ilaç gibi bir iş olmuş 🙂 Benim sorum şu: nereden izlenebilir bu filmler, legal olarak? Torrent vs değil. Netflix’e baktım orada yoklar. Öneriniz var mı?
  Teşekkürler.

 2. Merhaba Met,

  Güzel ve haklı bir soru 🙂 Netflix gibi platformlar dışında festivalleri ve diğer vizyonları kovalamak lazım 🙂 Bunlara ek olarak itunes, amazon, vimeo gibi yerlerden kiralanabilenleri de oluyor.

 3. Slm liste ne bayıldım birçoğunu izlemeyi düşünüyorum

 4. güzel emek verilmiş belli böyle listelerin devamını bekliyoruz

 5. emeklerinize sağlık güzel site olmuş. önceleri yeppuda gogıl gibi kore hakkında her ihtiyacımı karşılıyordu şimdi yerinde yeller esiyor . biraz daha emek verip geliştirirseniz kalite bir kaynak olarak siteniz en ön plana çıkar .

 6. ek yorumlarınız yüzümü gülümsetti 🙂 hoş bir tanıtım olmuş..

 7. korelilerin film anlayışı cinayetten mi ibaret nedir yani dizileri ne kadar hoş oysaki

  elinize emeğinize sağlık bu arada..

 8. güzel liste. bu arada asgar farhadi benzetmenize bayıldım 🙂

 9. Hemwn hemen çoğunu izledim ama hiçbiri War of Arrows kadar iyi değil.Elinize sağlık emek isteyen bir liste hazırlamıssınız.

 10. kendinize has saçma yorumları eklemeseydiniz daha kaliteli bir site olurdu diye düşünüyorum hele bazı yorumlar afişler için yapılan oldukça gereksiz. liste için teşekkürler.

 11. Liste çok güzel emeğinize sağlık ama filmleri anlatırken hep bi küçümseme ve hoşnutsuzluk var. Kore yapımı film ya da diziler size sıkıcı ve aynı geliyorsa ki filmleri anlatırken ki yorumlarınız ‘yine şöyle, yine böyle, Kore filmlerindeki birilerinden intikam alan adam’ gibi yorumlarınız memnuniyetsizliğinizi gösteriyor. Birine filmi izlemekten çok izletmeme’ye itiyorsunuz. Kore yapımlarının hepsinden bir mutlaka bir ders çıkartıyor insan bu yüzden yorumlamadan önce kapağına göre değil içeriğe göre açıklamalarınızı yazın bence çünkü bu size daha iyi tepkiler sağlayacak…

 12. Merhaba glcn, bir tek sizden olumsuz yorum geldi bu içeriğimizin diline 🙁 Teşekkürler yine de listeyi beğendiğiniz için.

 13. Merhaba 미친, yorumunuzu dikkate alacağız. Çok teşekkür ederiz farklı bakış açısı için. Hiç öyle düşünmemiştik.

 14. adamsın admin bide iskandinav hint kore avrupa amerikavs. ayırdı isen var ya seni orda yerım yerım

 15. Lütfen filmler hakkındaki yorumlarınızı kendinize saklayın çünkü sadece aşağılar gözükmenizden başka bir işe yaramıyorlar. Sevmiyorsanız veya beğenmiyorsanız da izleme listesi yapmayı bırakın o zaman Kore filmleri için.

 16. Merhaba blossom, bu şekilde gelen yorumlar çoğaldığı için geri bildirimlerinizi mutlaka dikkate alacağız. Daha objektif listelerle karşınızda olacağız. Çok teşekkürler

 17. Ne kadar laubali yorum olmuş; film tanıtımından hiç bir iz bırakmayan; kendi emeğini kendi hiç eden bir üslupla iyi iş çıkarnışsınız!

 18. konu açıklamalarına o kadar sinir oldum ki yorum yazmadan duramadım. tamam filmi öve öve bitiremeyen yorumcuları da sevmiyorum ama bu konu kısımları nedir arkadaş filmleri izlemeden soğuttunuz.

 19. KİMSE YORUMLARA ALDANMASIN BOŞ VASAT KONUŞUYORLAR ADMİNCİM İLK DEFA BİR SİTEYE YORUM YAZIYORUM AKLI OLAN İLK ÖNCE FORGETTEN İ İZLESİN ZATEN GERİSİNİ İZLEYECEKLER EMEĞİNİZE SAĞLIK SAYGILAR 🙂

 20. Teşekkürler Büşraa 🙂 Senin de farkettiğin gibi, ”üzüldük, daha dikkatli olacağız” diye cevaplamamıza rağmen son zamanlarda artan olumsuz yorumlar birazcık moral bozukluğu yaratmıştı. Neticede burası IMDB gibi çok da tarafsız bir platform değil. Eğlenceli olabilir diye biraz öznel bir yazı oluşturalım istemiştik. Az da olsa beğenenlerin çıkması güzel.

 21. miracle cell on 7 filmini koymamanız bence çok büyük eksiklik listenin kalitesine güvenim direk düştü

 22. Merhaba Betül,

  Liste 2017 ve 2018 filmlerini içeriyor başlığında da görebileceğin gibi. Güzel bir öneri ama listenin kalitesine olan güvenini bu yüzden etkilemesi ilginç olmuş 🙁

 23. Film aciķlamalarini okurken filmlerden tiksindim. Sanirim filmler cok kotu alay edilesi gibi? Begendiginiz filmleride bir gun yorumlarmisiniz lutfen cok merak ettim (!)

 24. Film açıklamalarından sebep önce ilgimi çeken 3-4 filmi eledim. Sonra farkettimki kafamda hepsini bitirmişim. Öznel yorum katayım derken objektif olduğunuzdan emin olun.

 25. Düşünüp detaylandırarak yazmışsınız elinize emeğinize sağlık. Ne bencil kendini bilmez insanlar var. Bence art niyet dolu hepsi. Lütfen üzmeyin kendinizi. Sayenizde izlenilecek listesi oluşturdum. Kolay gelsin.

 26. Düşünüp detaylandırarak yazmışsınız elinize emeğinize sağlık. Ne bencil kendini bilmez insanlar var. Bence art niyet dolu hepsi. Lütfen üzmeyin kendinizi. Sayenizde izlenilecek listesi oluşturdum. Kolay gelsin.

 27. Ode to my father ve miracle in cell no 7 nasıl olmaz ya ben 10 senedir kore filmleri dizileri izlerim bu ikisi kadar beni etkileyen film olmamıştır hem ağlamak hem gülmek istiyorsanız heemmmen gidin izleyin şu iki filmi. Onun dışında Extreme Jobs, Veteran, the outlaws çok sevdiğim güldüren aksiyon filmleridir koreliler ne tür film yaparlarsa yapsınlar komedi de serpiştiriyorlar ya heh o işi çok güzel yapıyorlar sıkmadan izletiyor. Birde gerçek hikayeden uyarlanan filmler var A taxi driver, 1987 when the day comes Silence gibi ibretlik müthiş yapıtlar… ve birde yeni izlediğim ve çok eğlendiğim komedi zombi filmi var Zombie strange family. Şu saydığım filmleri yazın bir kenara vaktiniz varken izleyin pişman olmazsınız.

 28. Merhaba Büşra, değerli önerilerin için çok teşekkür ederiz. Başlıkta da görebileceğin gibi sadece 2017 ve 2018 yapımı filmleri aldık listeye. Dolayısıyla bahsettiklerinin çoğu bu listede yok. Ama okuyanlar için güzel olacaktır buradaki önerilerin 🙂

 29. Selam, liste çok güzel, yeni filmlerden tekrar liste yapabilirseniz süper olur. Ayrıca aradığım bir film var, daha önce yine internet üzerinde bir sitedeki tavsiyeydi. Amerika da göçmen olan bir koreli, Amerikalı bir kadınla karşılaşıyor. Kadının kocası koreli ve çocuğu olmuyor. Ondan hamile bırakmasını istiyor, yarı zamanlı birçok işte çalışan bir koreliyi canlandırıyordu baş aktör. Harika bir filmdi fakat tekrar bulamadım ismini de hatırlamıyorum. Bulursanız buraya yazarmısınız. Ben filme bayılmıştım. başka bir siteye de yazdım ordan cevap alamadım.

 30. Merhaba güzel emek vermissiniz sizden bir ricam olucak konusu aksiyon ve romantik olan flimleri onerirseninz sevinirim bide imp puanlari en yuksek olanlar tabiki cevap verirseniz cok sevinirim kolay gelsin?

 31. Arkadaşlar bir film arıyorum filmde sarışın tek gözü kırmızı bir psikopat çocuk ve onun kız kardeşi var bir sahnesinde ayı kanıyla ikiye bölüyor adını bilen varmı??

Yoruma kapalı.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.