YouTube kanalımız açıldı! Yepyeni videolar için hemen takip edin.
kore filmleri romantik

Kore Filmleri: Mutlaka İzlenmesi Gereken 2017 ve 2018 Yapımı En İyi 50 Kore Filmi 🇰🇷🇰🇷 [Güncellendi]

Son güncelleme:

2017 ve 2018’in en iyi Kore filmlerini arayanlara ilaç gibi bir liste ^o^

1- Rampant (Chang-gwol) (2018)

Aksiyon

Chang-gwol

Lee Chung, Joseon Prensi’dir, ancak Qing Hanedanlığı’na rehin alınmıştır. İçki, kadınlar ve kumar vazgeçilmezlerindendir. Aynı zamanda mükemmel bir kılıç ustasıdır. Ağabeyi Lee Young, tahtta geçecek ve Lee Chung’u Joseon’a geri getirecektir. 10 yıl geçtikten sonra Chung döner ve geceleri ortaya çıkan canavarları keşfeder. Afişinden yağmur altında kalmış bir metrobüs sırası havası aldığımız, 2018’in merakla beklenen Güney Kore filmlerinden biri.

2- You with Me (2017)

Romantik

You with Me

Film, aşırı koruyucu ebeveynleriyle birlikte yaşayan ve internette Jayson’la tanışan Kim’in hikayesini anlatıyor. Kim daha sonra Seul’e taşınıp yeni bir hayata başlıyor da bu afişteki diğer adam kim şimdi? Jayson’la tanışana yanında hediye mi geliyor acaba? Ya da Kim ortadaki, sağdaki ve soldaki de ebeveynleri mi?

3- Our Body (A-wol Ba-di) (2018)

Dram

A-wol Ba-di

Güney Koreli yönetmen Han Ka-ram‘ın topluma, istihdama ve uymacılığa eleştirel bakışını yansıtan Our Body‘de, aşırı eğitimli, hayal kırıklığına uğramış bir devlet memuru, ideal olarak gördüğü başka bir kadına bağlanır. Takdir ve takıntı arasında ince bir çizgi vardır. Hayranlık saygıdan doğar, ama bir adım daha fazla gidildiğinde, yıkıma yol açabilir. Our Body’de, meraktan doğan hayranlığın, daha kötü bir şeye dönüşmesine tanık oluyoruz. Our Body, 43. Toronto Film Festivali‘nde dünya prömiyerini yaptı.

4- 1987: When the Day Comes (2017)

Dram

1987- When the Day Comes

1987’de Kore, baskıcı bir askeri rejim altındadır. Bir üniversite öğrencisinin yasadışı sorgulaması ve ölümü, sıradan vatandaşları hakikat için savaşmaya ve adaleti sağlamaya iter. Film, Aru tatakai no shinjitsu olarak da biliniyor.

5- After My Death (2017)

Dram

After My Death

Koreli’lerin yine öbür dünya takıntılı, dolaylı fantastik unsurlar içeren ve aşktan ölmeyi isteyen konularından biri daha. Filmin konusu tek bir cümle: ”Yakın arkadaşım öldü ve insanlar cevaplar için etrafımda yüzdüler.” Afişinde de ”ilk ben ölmeliydim” yazıyor. Sizi Allah kahretmesin.

6- A Taxi Driver (Taeksi woonjunsa) (2017)

Aksiyon – Duygusal – Tarih

Taeksi woonjunsa

Afişinde hafiften Tarık Papuççuoğlu‘na benzeyen kahramanımızı gördüğümüz, Hun Jang‘ın yönetimindeki bu film, bir Alman muhabirini Seul’den Gwangju’ya taşıyan dul bir taksi şoförünün etrafında geçiyor. Güldüğüne bakmayın, adam kısa süre sonra etrafındaki şiddete kapılarak kararından pişmanlık duyuyor. Hiç de öyle durmuyor ama bakalım.

7- Burning (Beoning) (2018)

Dram – Gizem

boening

Yarı zamanlı bir işçi olan Jong-su, dağıtım yaparken, eskiden aynı mahallede yaşadığı Hae-mi’ye rastlar. Hae-mi, Afrika’ya giderken Jong-su’dan kedisine bakmasını ister. Hae-mi geri döndüğünde, Afrika’da tanıştığı gizemli bir adam olan Ben’i, Jong-su ile tanıştırır. Bir gün Ben, Hae-mi ile birlikte Jong-su’yu ziyaret eder ve gizli hobisini itiraf eder.

Cannes 2018’de olay yaratan ve eleştirmenlerin ağızlarının suyunu, dünyanın su ihtiyacını 50 sene karşılayacak kadar akıtan FIPRESCI ödüllü Burning, Haruki Murakami’nin öyküsünden sinemaya uyarlanmış ve iyi ki de uyarlanmış. Lee Chang-dong’un sekiz yıl aradan sonra çektiği ilk film olma özelliğini de taşıyan Burning’de Yoo Ah-in, Steven Yeun ve Jeon Jong-seo’nun devleşmesini izleyeceğiz. Filmekimi 2018‘in en merak edilen filmlerinden biri olacak.

8- Be with You (2018)

Fantastik – Romantik

Be with You

Woo Jin, karısı Soo A’nın ölümünden sonra oğlu Ji Ho ile tek başına ilgilenmektedir. Karısı vefat etmeden önce, bir yıl sonra yağmurlu bir günde döneceğine söz vermiştir. Bir yıl sonra, Soo A tekrar görünür, ama hiçbir şey hatırlamaz. Dram gibi dram. Ölüm ve hastalık olmazsa dram olamıyor herhalde.

9- I Can Speak (2017)

Komedi – Duygusal 

I Can Speak

Film, her gün etraflarında gördüğü yanlışlar hakkında yerel ofise şikayette bulunan yaşlı bir kadının (Na Moon Hee) hikayesini anlatıyor (bildiğiniz camdan sarkan ve sürekli gazeteye yazan emekli albay). Hikaye ilerledikçe, teyzemiz kendisine İngilizce öğretmeye başlayan genç bir kamu görevlisi (Lee Je Hoon) ile sıra dışı bir arkadaşlık kuruyor. Film bir komedi olmasına rağmen, 2. Dünya Savaşı sırasında Kore’li seks kölesi kadınların hikayesine değinerek daha derin bir konuyu tartışmak için bir araç olarak da hizmet ediyor.

10- Microhabitat (So-gong-nyeo) (2017)

Komedi – Duygusal – Romantik

So-gong-nyeo

Afişinden de anlaşıldığı gibi, viski ve sigara, bu şehirde kahramanımızın onurunu koruyan tek şey. Listedeki ilginç filmlerden biri. En azından ”kore filmlerindeki birilerinden intikam alan adam” içermiyor.

11- The Running Actress (Yeo-bae-u-neun O-neul-do) (2017)

Komedi, Dram

Yeo-bae-u-neun O-neul-do

Bir yandan kredi borcuyla uğraşırken, bir yandan annesinin isteğini üzerine ücretsiz fotoğraflar çeken, bir yandan sürekli ağlayan bebeğini yatıştıran ve bu sırada da yapımcıların bir cameo performansı rica ettiği bir aktrisin tempolu günlerine şahit oluyoruz. So-Ri Moon hem yazar, hem yönetmen, hem de oyuncu.

12- Sermon on the Mount (2017)

Dram

Sermon on the Mount

Kimsenin açık bir şekilde söylemediği ve kimsenin anlayamadığı derin gömülü hikayeler için her zaman sorulacak soru vardır. Afişinden hafif bir Dead Poets Society kokusu da alınmıyor değil.

13- Keys to the Heart (2018)

Komedi, Dram, Aile

Keys to the Heart

Tükenmiş bir boksör olan Jo-ha, hayatını fiziksel gücünden başka hiçbir şeye dayanmadan Colgate sponsorluğunda yaşamıştır. Şampiyonluk zaferi kısa sürmüştür ve şimdi sahip olduğu tek şey gururdur. Bir gün, küçükken onu terk eden annesiyle karşılaşır. Annesi ve garip görünen genç erkek kardeşi Jin-tae ile birlikte yaşamaya başlar. Otistik bir genç olan Jin-tae, piyano, video oyunları ve ramen pişirmede tam bir ustadır. Başlarda, istediği zaman yumruklarını insanlara sallamakta ısrar eden ağabeyinden korku duyar. Ama zamanla iki kardeş bir aile olmanın ne anlama geldiğini öğrenecektir. E anneleri nerede? Yine hastalığın ekmeğini yiyen Kore filmlerinden biri daha.

14- Forgotten (Gi-eok-ui bam) (2017)

Gizem, Gerilim

Gi-eok-ui bam

Jin-Seok (Kang Ha-Neul), ağabeyi Yoo-Seok (Kim Moo-Yul), annesi (Na Young-Hee) ve babası (Moon Sung-Geun) ile yeni bir eve taşınır Jin-Seok aşırı duyarlılıktan muzdariptir ama ilaçla normal olarak yaşayabilmektedir. Yağmurlu bir akşamda Jin-Seok, ağabeyinin bir grup erkek tarafından bir minibüse atıldığını görür. 19 günlük sessizlikten sonra, Yoo-Seok eve döner, ama ortadan kaybolmasına dair hiçbir şey hatırlamamaktadır. Ancak Jin-Seok, ağabeyinin kişiliğinde ve davranışında yeterince değişiklik olduğunu fark eder ve geri dönen kişinin Yoo-Seok olmadığını düşünmeye başlar. Bu arada, Jin-Seok, önceki ev sahibinin eşyalarını geçici olarak sakladığı kilitli bir odadan sesler duymaya başlar. Bu nasıl bir konudur Allahınızın aşkına? Forgotten Netflix üzerinden izlenebilir.

15- Along with the Gods: The Two Worlds (Sin-gwa ham-kke: Jwi-wa beol) (2017)

Aksiyon, Dram, Fantastik

Sin-gwa ham-kke: Jwi-wa beol

Kahramanca bir ölümden sonra, bir itfaiyeci üç kılavuzun yardımıyla öbür dünyaya gider. Evet konuyu gördünüz, anlatmaya gerek yok. Yönetmen Yong-hwa Kim aynı zamanda filmin senaristlerinden biri. Film Netflix üzerinden izlenebilir.

16- Stand by Me (Deok-gu) (2018)

Dram

Deok-gu

Yetmiş yaşında büyükbaba, genç torunuyla birlikte yaşamaktadır. Çok kısa bir süre daha ömrünün kaldığını öğrenince geleceğini hazırlamaya ve ona özel bir şey bırakmaya karar verir. Aşk hikayesi dışında Koreli bir şeylere ağlamak isteyenlere birebir.

17- Last Child (2017)

Dram

Last Child

Antichrist’i andıran afişi ve konusuyla, Dong-seok Shin’in Last Child’ında, altı ay önce çiftimizin çocuğu boğulmuştur. Çift, oğullarını kurtarmaya çalışan çocukla birlikte, kayıpla başa çıkmak için bir yolculuğa başlar.

18- On Your Wedding Day (Neo-eui kyeol-hoon-sik) (2018)

Romantik

Neo-eui kyeol-hoon-sik

Evet dramdan bunaldıysanız biraz da romantizm diyelim. Lisede tanıştığı ilk aşkından düğün davetiyesi alan adamın hikayesi. Sıradan bir Kore filmi gibi duruyor ama sanki bunun altından da fantastik bir şey çıkar gibi. Kesin kız adamla zamanında yaptığı çocukla falan evleniyor.

19- The Battleship Island (Gun-ham-do) (2017)

Aksiyon, Dram, Tarih

The-Battleship-Island

Japon sömürge dönemi boyunca, kömür çıkarmak için Battleship Island’a (“Hashima Adası”) gitmeye zorlanan yaklaşık 400 Koreli işçi, dramatik bir kaçış girişiminde bulunur.

20- Little Forest (Liteul poreseuteu) (2018)

Dram

Little-Forest

Genç bir kadın, şehir yaşamından bunalır ve kırsaldaki memleketine geri döner. Kucakta köpek olunca, bir de ayağa paçalı çorap çekilince kırsalda olunuyor demek ki Kore filmlerinde.

21- Sunset in My Hometown (Byeonsan) (2018)

Duygusal, Romantik, Müzikal

Byeonsan

Hak Soo popüler olmayan bir rapçidir. Bildiğiniz az ünlüdür. Bir gün bir telefon alır ve memleketi Byeonsan’a geri döner. Orada, aynı okuldan mezun olduğu Sun Mi ile tanışır ve olaylar gelişir. Çocuğu iç güveysi yapmışlar anladık. Ama hayret fantastik bir unsur ya da hastalık yok mu yani? Ya da birilerinden intikam alan bir adam falan? Hiç mi yok?

22- Steel Rain (Choegoui Sarang) (2017)

Aksiyon

Choegoui Sarang

Alttaki adam o kadar çaresiz duruyor ki, ne çekseniz oynarmış. Kuzey Kore’deki bir darbe, bir ajanı, bilinçsiz “Bir Numara” ile Güney’e iltica etmeye zorlar. Her ikisi de Kuzey’deki yetkililer tarafından aranırken, ajan nükleer savaşı durdurmak için Güney Koreliler ile çalışmak zorundadır. Film Netflix üzerinden izlenebilir.

23- Midnight Runners (Cheong-nyeon-gyeong-chal) (2017)

Komedi, Aksiyon, Suç

Midnight-Runners

Kore Ulusal Polis Üniversitesinde öğrenim gören iki arkadaş, bir kaçırma olayına tanık olduktan sonra kendilerini zamana karşı bitmeyen bir yarışın içinde bulurlar. Bu nasıl kaçırılma olayına tanık olma ifadesidir, anlayan beri gelsin.

24- The Outlaws (Beomjoidosi) (2017)

Aksiyon, Suç

Beomjoidosi

Gerçek olaylara dayanan bu suç aksiyon filminde, Seul’lu bir dedektifin barışı koruma çabalarını baltalayan iki Çinli Koreli çetenin mahalle kavgalarını izliyoruz. Herkes ayağını denk alacak.

25- Method (2017)

Dram

method

Posterinden Koreli Danish Girl havası akan Method’da, oyuncu Jae-Ha (Park Sung-Woong) iki kişilik sahne oyunu “Unchain” için oyuncu kadrosundadır. Kadrodaki diğer kişi de idol yıldızı Young-Woo’dur (Oh Seung-Hoon). Young-Woo sahne oyununda görünmeye pek de bayılmamaktadır . İlk başta, iki adam anlaşamaz. Oynadıkları karakterlere ve eşcinsel temalı hikayeye daha fazla daldıkça, ikili arasında beklenmedik hisler gelişir. Bu sırada, Jae-Ha’nın kız arkadaşı Hee-Won (Yoon Seung-Ah), yanık kokusunu almaya başlar.

26- The Day After (Geu-hu) (2017)

Duygusal, Romantik

Geu-hu

Evli Bongwan, sabahın köründe işe gitmek için evden çıkar. Onu terk eden kadının anıları ağır basmaktadır. O gün Bongwan’ın karısı ofiste bir aşk mektubu bulur, ofise girer ve ayrılan kadın için Areum’u suçlar.

27- A Day (Ha-roo) (2017)

Dram, Gizem, Gerilim

Ha-roo

Kızının hayatını kurtarmak için etik olmayan bir davranışta bulunan bir baba etrafında dönen bir gizemli drama. Üç yıl sonra, eylemleri onu sonsuza kadar mahvedecek ve hayatı döngüye girecektir.

28- Memoir of a Murderer (Salinjaui gieokbeob) (2017)

Aksiyon, Suç, Gerilim

Salinjaui gieokbeob

Kore dizilerinde olduğu gibi Kore filmlerinde de fantastikliğin sınırları iyice zorlanıyor. Eski bir seri katil olan Alzheimer hastası bir baba, kızını psikopat erkek arkadaşından korumak için savaşır.

29- Fabricated City (2017)

Aksiyon, Gerilim

Fabricated City

Sıra dışı bir oyuncu olan Kwon, yanlışlıkla bir cinayetle suçlanır. Daha sonra arkadaşlarıyla birlikte bu işin peşine düşer ve suçsuzluğunu ispat etmek için gerçek katili aramaya başlar. Bu takımdan bir cacık olmaz gibi duruyor ama bakalım.

30- The Fortress (Namhansanseong) (2017)

Aksiyon, Dram, Tarih

The-Fortress

1636’da Kral Injo, Qing hanedanlığının bir parçası olmaktan kaçınmak için dağlarda saklanmaktadır. Film, Kim Hoon‘un aynı adlı romanına dayanıyor.

31- Along with the Gods: The Last 49 Days (Sin-gwa ham-kke: In-gwa yeon) (2018)

Aksiyon, Dram, Fantastik

Sin-gwa ham-kke: In-gwa yeon

Bir sonraki yaşamda, bir gardiyan, bir adama kendi duruşmasında yardımcı olurken, iki arkadaşı da dünyadaki eski bir koruyucuya yardım eder. Eee ne kadar ekmek o kadar köfte.

32- Hotel by the River (2018)

Duygusal

hotel-by-the-river

Kışın ortasıdır ve bir şair oğullarını bir otelde bir araya gelmeye davet eder. Otel ayrıca bekarlığına yeni kavuşan bir kadına ve arkadaşına da ev sahipliği yapar. Şair bu güzel kadınlara kapılır ve daha fazlasını keşfetme isteğine karşı koyamaz. Hayatları kesişir, bağlanır, kopar ve potansiyel olarak modern yaşam için bir metafor haline gelir. Sang-soo Hong‘un filmi Locarno Uluslararası Film Festivali‘nde yarıştı ve Joo-Bong Ki‘ye en iyi aktör ödülünü getirdi.

33- Grass (2018)

Dram

Grass

Küçük bir kafede, Min-hee Kim diğer misafirlerle etkileşime geçmeyen ve sadece gözlemlemeyi tercih eden bir misafiri oynar. Sang-soo Hong‘un filmi, Berlin International Film Festivali’nde yarışmıştı. Yönetmenin bu listemizde toplamda 5 tane filmi bulunuyor: On the Beach at Night Alone, Claire’s Camera, The Day After, Grass ve Hotel by the River. Bunların hepsini 2 senede çekmiş. Fabrika mısın mübarek?

34- On the Beach at Night Alone (Bamui haebyun-eoseo honja) (2017)

Dram

Bamui haebyun-eoseo honja

Bir aktris, bir sahil kasabası etrafında dolaşarak vakit geçirmektedir. Bu sırada evli bir adamla ilişkisini düşünecek de bolca vakti olur. Nasıl güzel düşünüyor diye afişi de o kareyi bozmadan aynen almışlar.

35- The Spy Gone North (Gongjak) (2018)

Dram

Gongjak

Eleştirmenlerden çok iyi yorumlar alan bir 2018 Kore filmi. 1990’ların ortasında, sadık bir Güney Koreli gizli ajan Kuzey ve Güney Kore’nin egemen sınıfları tarafından çizilen bir siyasi girdaba yakalanır. IMDB bilgisinde yazmasa da, Cannes‘da yarışma dışı kategoride gösterilmişti.

36- The Merciless (Bulhandang) (2017)

Aksiyon, Suç, Dram

The-Merciless

Yine afişte iki tane erkek. Kore dizilerinde olduğu gibi, filmlerinde de erkekler daha çok arzu nesnesi gibi. Filmimizde, genç bir polis memuru, hapishanede gizli bir suçluyla arkadaşlık kurduktan sonra kendi siyasi sadakatini sorgulamaya başlar.

37- The Villainess (Aknyeo) (2017)

Aksiyon, Dram

The-Villainess

Film nedense Anne Hathaway’in Colossal afişini çok anımsatıyor. Bir kadın suikastçı intikam peşindeyken, arkasında da ceset kırıntıları bırakır.

38- A Single Rider (2017)

Dram

A Single Rider

Hayatında her şeyi kaybeden bir adam ailesini aramak için Avustralya’ya gider. Daha önce neredeydin be adam diye sormazlar mı yönetmen Zoo Young Lee’ye?

39- The Vanished (2018)

Gerilim

The-Vanished

”Karımı öldürdüm ve cesedi yok oldu.” diyor afişte. Hayırdır? Film, 2012 yapımı El Cuerpo‘nun yeniden çevrimi sanıyoruz. Yoon Seol Hee’nin vücudu Ulusal Bilimsel Araştırma Enstitüsü’nde kaybolur. Dedektif Woo Joong Shik, kadının kocası Park Jin Han, eşinin hayatta olduğunu iddia ederken, kadının ortadan kaybolmasıyla ilgili ipuçlarını toplamaktadır.

40- Confidential Assignment (Gongjo) (2017)

Aksiyon

Gongjo

Kuzey Kore’den bir suç örgütü sınırları geçip Güney Kore toprağına girdiğinde, Güney Koreli bir dedektif, nerede olduklarını araştırmak için bir Kuzey Kore dedektifiyle işbirliği yapmalıdır. Bu kuzey/güney olayından da her sene iyi ekmek çıkıyor. Afiş yine gördüğünüz gibi erkek dolu.

41- What a Man Wants (2018)

Komedi

What a Man Wants

Çapkın bir taksi şoförü, kayınbiraderi üzerinde derin bir etki yaratır. Sanki gazını kaynının üstüne bırakmış gibi daha çok. Ama bilemeyiz tabii.

42- Claire’s Camera (2017)

Duygusal

Claire's Camera

Sang-soo Hong’un seri üretim filmlerinden biri daha. Eleştirmen oyu çok yüksek. Bir yarı zamanlı lise öğretmeni ve yazar hakkında. Isabelle Huppert unsurunu da unutmamak gerek tabii.

43- Bluebeard (2017)

Gerilim

Bluebeard

Dr. Seung-hoon, yaşlı ev sahibi ona inandırıcı bir cinayet itirafını anlatmaya başladığında check-up’ından önce ev sahibini yatıştırır ve hayretlere gark olur. Afişinde ayrıca ”hepimizin içinde bir canavar vardır” yazmaktadır. Bu eski kulağı kesiklerden hikayesi de çok kullanılıyor Kore filmlerinde.

44- The First Lap (Cho-haeng) (2017)

Dram

Cho-haeng

Asghar Farhadi film afişlerine benzeyen The First Lap’te, hiçbir zaman çözülmemiş geçmiş problemler ve acımasızca yaklaşan bir geleceğin belirsizliği üzerine suçlamalar arasında, genç bir çift yeni bir hayatın başlangıcında onları terk edecek bir yolculuğa çıkıyor.

45- The Great Battle (2018)

Tarih

the great battle

Ansi Kalesi kuşatması ve Yang Man-chun ile Goguryeo birliklerinin, onu savunmak için 500.000 işgalci Tang hanedanı erkeğine karşı savaştığı 88 günlük epik savaş hakkında tarihi bir film.

46- The Accidental Detective 2: In Action (Tam jeong 2) (2018)

Komedi, Suç, Gerilim

Tam jeong 2

Bir cinayet dedektifi ve partneri cinayet davasını çözmek için çevrimiçi gizli bir gözden yardım alır. Afişinden hiçbir şey anlaşılmıyor.


47- The Chase (Ban-deu-si jab-neun-da) (2017)

Dram, Gerilim

Ban-deu-si jab-neun-da

Burada listelediğimiz filmler arasında, şimdiye kadar afişi açık ara en iyi filmlerden biri. Sim Deok-soo, bir yıkık dökük bir apartmanı işleten huysuz bir ev sahibidir. Birdenbire kiracıları şüpheli koşullar altında ortadan kaybolmaya başlar. Emekli bir eski dedektif, 30 yıl sonra geri dönen bir seri katil iddiasıyla ortaya çıkar. The Chase Netflix üzerinden izlenebilir.

48- The Swindlers (Kkun) (2017)

Aksiyon, Suç

The-Swindlers

Yasaların farklı yönlerinden, alışılmadık müttefikler ortak bir hedefe ulaşmak için birlikte çalışmalılardır. Dünyanın en efsanevi adamını yakalayacaklardır.

49- Heart Blackened (Chim-muk) (2017)

Suç, Dram

Chim-muk

Ünlü nişanlısı korkunç bir kazada öldüğünde Tae-san’ın dünyası başına çöker. Tek kızı ölümünün baş şüphelisi olduğunda, Tan-san gerçek katili bulmak ve masumiyetini kanıtlamak için riskli bir plan yapar. Afişte kadın var ama filmde ne rolde kim bilir. Ayrıca adam kızın kulağını mı çekiyor ne yapıyor?

50- Believer (2018)

Aksiyon, Suç

Believer

Asya’nın en büyük uyuşturucu kartelinin görünmeyen patronunu yakalamaya çalışan bir polis dedektifi, çetenin intikama susamış bir üyesiyle iş birliği yapar.

Bu listede olmayan ya da sizin sevdiğiniz en iyi Kore filmi hangisi? Güney Kore filmleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

 1. Merhaba,

  Liste için teşekkürler.İmdb’de film arayanlara ilaç gibi bir iş olmuş 🙂 Benim sorum şu: nereden izlenebilir bu filmler, legal olarak? Torrent vs değil. Netflix’e baktım orada yoklar. Öneriniz var mı?
  Teşekkürler.

 2. Merhaba Met,

  Güzel ve haklı bir soru 🙂 Netflix gibi platformlar dışında festivalleri ve diğer vizyonları kovalamak lazım 🙂 Bunlara ek olarak itunes, amazon, vimeo gibi yerlerden kiralanabilenleri de oluyor.

 3. Slm liste ne bayıldım birçoğunu izlemeyi düşünüyorum

 4. güzel emek verilmiş belli böyle listelerin devamını bekliyoruz

 5. emeklerinize sağlık güzel site olmuş. önceleri yeppuda gogıl gibi kore hakkında her ihtiyacımı karşılıyordu şimdi yerinde yeller esiyor . biraz daha emek verip geliştirirseniz kalite bir kaynak olarak siteniz en ön plana çıkar .

 6. ek yorumlarınız yüzümü gülümsetti 🙂 hoş bir tanıtım olmuş..

 7. korelilerin film anlayışı cinayetten mi ibaret nedir yani dizileri ne kadar hoş oysaki

  elinize emeğinize sağlık bu arada..

 8. güzel liste. bu arada asgar farhadi benzetmenize bayıldım 🙂

 9. Hemwn hemen çoğunu izledim ama hiçbiri War of Arrows kadar iyi değil.Elinize sağlık emek isteyen bir liste hazırlamıssınız.

 10. kendinize has saçma yorumları eklemeseydiniz daha kaliteli bir site olurdu diye düşünüyorum hele bazı yorumlar afişler için yapılan oldukça gereksiz. liste için teşekkürler.

 11. Liste çok güzel emeğinize sağlık ama filmleri anlatırken hep bi küçümseme ve hoşnutsuzluk var. Kore yapımı film ya da diziler size sıkıcı ve aynı geliyorsa ki filmleri anlatırken ki yorumlarınız ‘yine şöyle, yine böyle, Kore filmlerindeki birilerinden intikam alan adam’ gibi yorumlarınız memnuniyetsizliğinizi gösteriyor. Birine filmi izlemekten çok izletmeme’ye itiyorsunuz. Kore yapımlarının hepsinden bir mutlaka bir ders çıkartıyor insan bu yüzden yorumlamadan önce kapağına göre değil içeriğe göre açıklamalarınızı yazın bence çünkü bu size daha iyi tepkiler sağlayacak…

 12. Merhaba glcn, bir tek sizden olumsuz yorum geldi bu içeriğimizin diline 🙁 Teşekkürler yine de listeyi beğendiğiniz için.

 13. Merhaba 미친, yorumunuzu dikkate alacağız. Çok teşekkür ederiz farklı bakış açısı için. Hiç öyle düşünmemiştik.

 14. adamsın admin bide iskandinav hint kore avrupa amerikavs. ayırdı isen var ya seni orda yerım yerım

 15. Lütfen filmler hakkındaki yorumlarınızı kendinize saklayın çünkü sadece aşağılar gözükmenizden başka bir işe yaramıyorlar. Sevmiyorsanız veya beğenmiyorsanız da izleme listesi yapmayı bırakın o zaman Kore filmleri için.

 16. Merhaba blossom, bu şekilde gelen yorumlar çoğaldığı için geri bildirimlerinizi mutlaka dikkate alacağız. Daha objektif listelerle karşınızda olacağız. Çok teşekkürler

 17. Ne kadar laubali yorum olmuş; film tanıtımından hiç bir iz bırakmayan; kendi emeğini kendi hiç eden bir üslupla iyi iş çıkarnışsınız!

 18. konu açıklamalarına o kadar sinir oldum ki yorum yazmadan duramadım. tamam filmi öve öve bitiremeyen yorumcuları da sevmiyorum ama bu konu kısımları nedir arkadaş filmleri izlemeden soğuttunuz.

 19. KİMSE YORUMLARA ALDANMASIN BOŞ VASAT KONUŞUYORLAR ADMİNCİM İLK DEFA BİR SİTEYE YORUM YAZIYORUM AKLI OLAN İLK ÖNCE FORGETTEN İ İZLESİN ZATEN GERİSİNİ İZLEYECEKLER EMEĞİNİZE SAĞLIK SAYGILAR 🙂

 20. Teşekkürler Büşraa 🙂 Senin de farkettiğin gibi, ”üzüldük, daha dikkatli olacağız” diye cevaplamamıza rağmen son zamanlarda artan olumsuz yorumlar birazcık moral bozukluğu yaratmıştı. Neticede burası IMDB gibi çok da tarafsız bir platform değil. Eğlenceli olabilir diye biraz öznel bir yazı oluşturalım istemiştik. Az da olsa beğenenlerin çıkması güzel.

 21. miracle cell on 7 filmini koymamanız bence çok büyük eksiklik listenin kalitesine güvenim direk düştü

 22. Merhaba Betül,

  Liste 2017 ve 2018 filmlerini içeriyor başlığında da görebileceğin gibi. Güzel bir öneri ama listenin kalitesine olan güvenini bu yüzden etkilemesi ilginç olmuş 🙁

 23. Film aciķlamalarini okurken filmlerden tiksindim. Sanirim filmler cok kotu alay edilesi gibi? Begendiginiz filmleride bir gun yorumlarmisiniz lutfen cok merak ettim (!)

 24. Film açıklamalarından sebep önce ilgimi çeken 3-4 filmi eledim. Sonra farkettimki kafamda hepsini bitirmişim. Öznel yorum katayım derken objektif olduğunuzdan emin olun.

 25. Düşünüp detaylandırarak yazmışsınız elinize emeğinize sağlık. Ne bencil kendini bilmez insanlar var. Bence art niyet dolu hepsi. Lütfen üzmeyin kendinizi. Sayenizde izlenilecek listesi oluşturdum. Kolay gelsin.

 26. Düşünüp detaylandırarak yazmışsınız elinize emeğinize sağlık. Ne bencil kendini bilmez insanlar var. Bence art niyet dolu hepsi. Lütfen üzmeyin kendinizi. Sayenizde izlenilecek listesi oluşturdum. Kolay gelsin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.