exit vr oyun

ExitVR Türkiye’nin İlk Sanal Gerçeklikle Birleştirilmiş Odadan Kaçış Oyunu: HUXLEY

ExitVR HUXLEY: VR Odadan Kaçış Oyunu

Şans eseri broşürüne denk geldikten sonra gitmeye karar verdiğimiz sanal gerçeklik oyunu HUXLEY, odadan kaçış oyunu severleri Akasya AVM’de kablosuz VR deneyimi ile buluşturuyor.

ExitVR ve DOS Kültür

2019’da kurulan DOS Kültür ve Eğlence, ExitVR ile başlayarak, dünyadan nitelikli VR (Sanal Gerçeklik) film ve oyunlarını izleyici ve oyun severlerle paylaşmayı; VR içerikler üretmeyi ve Türkiye’de VR merkezleri açmayı planlayan; Bir Film ve Başka Sinema’nın kurucu ortaklarının VR alanındaki girişimi.

ExitVR NEDİR?

Bugüne kadar deneyimlediklerinizi unutun! O cool güneş gözlüklerinizi çıkarın ve VR gözlüklerinizi takın. Artık VR zamanı! Kaçış odası oyunları yeni bir seviyeye çıktı. Sanal Gerçeklik!

ExitVR kaçış odası oyunlarını sanal gerçeklikle birleştiren canlı bir VR macerası. Üç boyutlu fantastik dünyalara ekipçe daldığınız ortamda geleceğin tadını çıkartıyorsunuz.

exit vr akasya 3

Odalar ikişer kişilik tasarlanmış ve 4 kişi gitmeniz durumunda 2’şerli grup halinde yan yana odalara alınıyorsunuz (oyun sırasında birbirinize değmemeye çalışmanız da oyun gidişatı ve gerçeklik deneyimi açısından önemli). Girişte oldukça şık bir ışık tasarımının sizleri beklediğini söyleyebiliriz. Tüm oyun boyunca 15 metrekarelik alan içinde kablosuz şekilde serbestçe hareket edebilirsiniz. Yürüyebilir, eğilebilir ve dönebilirsiniz. HTC VIVE Wireless Adaptör sayesinde tamamen serbestsiniz. İki elinizde iki kontrolör olacak ve onlar sayesinde bulmacaları çözeceksiniz.

exit vr akasya

Sinema katına çıktıktan sonra yolu bulmak bizim için biraz zor oldu çünkü merdivenden indikten sonra görmeniz gereken tabela sağ arkanızda kalıyor. Ama onu da güzel bir videoyla açıklamışlar. Bunu izledikten sonra kaybolmanız imkansız:

Oyun (HUXLEY) tam olarak 44 dakika sürüyor ve bu süre içerisinde çıkmayı başarırsanız çıkışta ”dünyayı kurtardık” tabelasını tutarak fotoğraf çektirmeye hak kazanıyorsunuz 🙂 Biz de OBİÇİMSİNEMA olarak sürenin bitmesine 1 dakika kala çıkmayı başaranlar arasındaydık. Oyun boyunca kalan sürenizi sağ bileğinizdeki saatten kontrol edebilmeniz de güzel bir ayrıntı olarak düşünülmüş.

HUXLEY Konusu

3007 yılındayız. Dünyamız yok olmak üzere. İnsanlığın yerini makineler almış. Dünyanın tüm güzellikleri yerle bir edilmiş. Hayatta kalan son kişiler siz ve ekibiniz. Göreviniz de HUXLEY’e yardım etmek. Bu sanal dünyaya adım attığınız andan itibaren 44 dakikanız var. Başarırsanız dünyamızın kıyametten geri dönme şansı var. İhtiyacınız olan her şey ekibinizde var: Adrenalin, ekip ruhu ve kazanma azmi!

exit vr oyun

Oyunda herhangi bir korku ya da şiddet öğesi yok. Tamamen zekanızı kullanmanız üzere kurgulanmış bulmacalar var. Siz ipuçlarını toplayıp ilerledikçe robotumuzun da hafızası yerine geliyor. Devam oyunu HUXLEY 2’yi merakla bekliyoruz!

 

ExitVR Huxley İncelemesi
Odadan kaçış oyunlarını seviyorsanız ve sanal gerçeklik teknolojisiyle nasıl entegre edildiğini de merak ediyorsanız, mutlaka denemeniz gereken bir yapım HUXLEY.
Artıları
VR gözlüğün altına takılan, kişiye özel kullan-at kılıf
Sıradışı oyun kurgusu
Korunaklı duvarları olan şık oyun odası tasarımı
Oyuna girmeden önce kişisel eşyalarınızı saklayabileceğiniz alanın tasarımı
Siz talep etmediğiniz sürece ipucu verilmemesi
Eksileri
Gözlüğün yarım saat sonra ağırlık yapmaya başlaması
Kulaklığın yarım saat sonra terletmeye başlaması
Bulunduğunuz sahnede düşürülen nesnelerin bazılarının geri gelmemesi
Odada bazen iki kişinin çarpışabilme durumu
4

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.