kurt adam filmleri

Kurt Adam Filmleri: Gelmiş Geçmiş En İyi 20 Kurt Adam Filmi 🐺🐺

IMDB puanına göre sıralı en iyi 20 kurt adam filmini sizler için derledik

1- An American Werewolf in London (1981) – IMDB Puanı: 7,6

anamericanwerewolfinlondon

İngiltere’de bir gezide olan iki Amerikan üniversite öğrencisi bir kurt adam tarafından saldırıya uğrar. Kendilerine ne olacaklarını bilemeyen öğrencilerin hayatları, kaldıkları kasabadaki halkın kurt adamın varlığını inkar etmeleriyle daha da zorlaşacaktır.

2- The Wolf Man (1941) – IMDB Puanı: 7,4

thewolfman
Kardeşinin ölümü üzerine ailesinin yaşadığı Galler’e dönen Larry Talbot, bir kurt adam tarafından ısırıldıktan sonra kendi dönüşümünü tamamlarken insan tarafını da kaybetmemeye çalışacaktır. 1941 yılındaki film ilk ‘kurt adam’ filmi olmuş ve Dracula, Görünmez Adam ve Frankenstein gibi Universal Studios’un canavar evrenine dahil olmuştur.

3- Dog Soldiers (2002) – IMDB Puanı: 6,8

dogsoldiers

İskoçya’nın kırlarına bir görev için gönderilen İngiliz askerler, sakin ve rutin olacağını düşündükleri bir gözetimin etrafları kurtlarla çevreli olunca farklı bir görev olacağını anlarlar. Ve savaşmak zorunda kalacaklardır çünkü bu gece gökyüzünde dolunay vardır…

4- Trick ‘r Treat (2007) – IMDB Puanı: 6,8

trickrtreat
Cadılar Bayramı’nda birbirini etkileyen beş kişinin beş farklı hikayesi anlatılmaktadır: Seri katil olarak gizli bir hayat yaşayan bir okul müdürü, ilk aşkını bulmaya çalışan bir üniversite öğrencisi, ağır şakalar yapmayı çok seven bir grup genç, bu günden nefret eden ancak kocasının bu güne bayıldığı bir kadın ve insanlara kötü davrandıktan sonra karşılığını alan şeytani bir adam. Vampirler, robotlar, kurtlar ve doğaüstü yaratıkların gezdiği bu kasaba eşi benzeri görülmemiş bir Cadılar Bayramı‘na hazırlanıyor…

5- Ginger Snaps (2000) – IMDB Puanı: 6,8

gingersnaps

Ölüm konseptine takıntılı olan iki kız kardeş, içlerinden biri bir kurt adam tarafından ısırıldıktan sonra gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacaktır.

6- The Curse of the Werewolf (1961) – IMDB Puanı: 6,8

thecurseofthewerewolf

18. yüzyılda İspanya’da geçen hikaye, bütün hayatını evlatlık olduğunu bilerek geçiren bir çocuğun bir kurt adama dönüşmesini ve yaşadığı kasabanın halkını terör ve kaosa sürüklemesini anlatmaktadır.

7- The Company of Wolves (1984) – IMDB Puanı: 6,7

thecompanyofwolves

Yaşadığı köşkte bir dergi okurken uyuyakalan genç bir kız, rüyasında evinde ve yakındaki ormanda doğaüstü yaratıkların yaşadığını görür. Ancak bir süre sonra gerçek ve rüyanın farkını algılayamayacak ve rüya ya da gerçek fark etmeksizin çoğunluğu kurt olan yaratıklarla savaşmak zorunda kalacaktır.

8- The Howling (1981) – IMDB Puanı: 6,6

thehowling

Neredeyse bir seri katil tarafından öldürülen haber spikeri Karen White, dinlenmesi amacıyla işinden izin alır. Uzakta bulunan bir dağ tatil yerine giden Karen, orada bulunanların normal insanlar olmadıklarını, hatta insan bile olmadıklarını görecektir.

9- Frankenstein Meets the Wolf Man (1943) – IMDB Puanı: 6,6

frankensteinmeetsthewolfman

Kurt adam Larry Talbot, Frankenstein’ın canavarını kendisi buzdan yaratır. Canavara hayat veren Talbot, kendisi de kurt adama dönüştükten sonra canavarla savaşmaya karar verir.

10- Wolf Guy (Urufu gai: Moero ôkami-otoko) (1975) – IMDB Puanı: 6,6

the wolf guy

Sonny Chiba, Tokyo’nun gizemli cinayetlerini çözmeye çalışan birkaç kurt adamın arasından sağ kalan tek adam olmuştur. Onu tekrar Tokyo’nun tenha sokaklarına atacak yeni esrarengiz olay, yozlaşmış siyasetçileri, onunla savaşabilecek yaratıkları ve var olduğunu bilmediği bir örgütü içermektedir.

11- Werewolf of London (1935) – IMDB Puanı: 6,5

werewolfoflondon

Dr. Glendon, her dolunay gökyüzünde belirdiğinde bir kurt adama dönüşmektedir. Bu dönüşümü engelleyebilen tek şey sadece Tibet’te nadir bulunan bir çiçeğin suyudur.

12- Silver Bullet (1985) – IMDB Puanı: 6,4

silverbullet

Her ay dolunay gözüktüğü gece küçük bir kasabada beliren kurt adam, bütün kasaba halkına terör estirmektedir. Onu durdurabilecek tek şey ise gümüş bir kurşundur. Stephen King‘in aynı isimli kitabından King’in senaristliğini de yaparak sinema perdesine uyarlanan film, filmin canavarını daha çok karanlık bir figür olarak gizleyerek Jaws’ın gerilim türüne getirdiği orijinalliği kurt adam filmlerine yansıtmaya çalışmıştır.

13- Wolfen (1981) – IMDB Puanı: 6,3

wolfen

New York’ta bir seri zalimce cinayet yaşanmıştır. Bir dedektif kurbanları incelediği sırada bu saldırıların hayvan ya da bir hayvan sürüsü tarafından yapıldığını fark eder. Ancak dedektifin unuttuğu bir şey vardır: Dolunay çıktığında bazı insanlar da hayvanlara, hatta yaratıklara dönüşebilmektedir.

14- Wolf (1994) – IMDB Puanı: 6,2

wolf 1994

Will Randall, sıkıldığı işi ve ondan sıkılan eşiyle hayatına devam etmektedir. Bu kurt tarafından ısırıldıktan sonra kurt adama dönüşen Randall, hayatındaki her şeyi düzeltmeye çalışacaktır. Jack Nicholson ve Michelle Pfeiffer gibi yıldız isimleri kadrosunda bulunduran filmi, The Graduate ve Closer filmleriyle tanıdığımız Mike Nichols yönetmiştir.

15- Teen Wolf (1985) – IMDB Puanı: 6

teenwolf

Sıradan bir lise öğrencisi, kurt tarafından ısırılıp bir kurt adama dönüşünce hayatının her bölümünün değiştiğini fark eder. Michael J. Fox‘un başrolünü oynadığı komedi filmi daha sonra daha ciddi bir tonla dizi haline de getirilmiştir.

16- Late Phases (2014) – IMDB Puanı: 6

latephases

Ormandan çıkarak kasabaya birkaç yaratığın saldırmasını önlemek için uğraşan emekli Ambrose, orada kendisi gibi emekliye ayrılan insanların sakladığı sırları da açığa çıkaracaktır.

17- Wer (2013) – IMDB Puanı: 5,9

wer

Ailesini öldürme suçundan suçlanan bir adam, avukatıyla yaptığı görüşmeden sonra kendisiyle ilgili önemli bir şey keşfeder: Kendini kontrol edemeyen bir kurt adamdır.

18- The Wolfman (2010) – IMDB Puanı: 5,8

thewolfman2010

1941’deki ilk filmin modern yeniden çevrimi olan Wolfman’in başrolünde Oscar ödüllü Benicio Del Toro‘yu görüyoruz. Senaryosunda katkı sağlayanlardan biri olarak Se7en’ın yazarı Andrew Kevin Walker da bulunmaktadır.

19- Bad Moon (1996) – IMDB Puanı: 5,8

badmoon

Sıradan bir adam onu kurt adama dönüştüren laneti üstünden atmaya çalışmaktadır. Yarı adam, yarı kurt olan adam hayatındaki herkesi terör ve kaosa sokacaktır.

20- What We Do in the Shadows (2014) – IMDB Puanı: 7,7

2- What We Do in the Shadows (2014)

Vladislav, Viago ve Deacon farklı yüzyıllardan gelerek aynı evde yaşamaya karar vermiş üç vampirdir. Ancak hayatlarını sürdürebilmek için ev işlerini yapmalı, modern hayata uyum sağlamalı ve kurbanlarını bulmak için geceleri dışarı çıkmak zorundadırlar. Avustralya ormanlarında ise sıradan insanlar olarak gözüken bir kurt adam çetesine rastlarlar.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.