Martin Scorsese Online Olarak Film Yapımı Dersleri Vermeye Başlıyor

Martin Scorsese “Masterclass” üzerinden isteyen herkesin katılabileceği online film yapımı dersleri vermeye başlıyor

Kevin Spacey‘den oyunculuk, Hans Zimmer‘den bestecilik, Christina Aguilera‘dan şarkıcılık, Garry Kasparov‘dan satranç dersleri derken, Masterclass son hamlesiyle bünyesine Martin Scorsese‘den de yönetmenlik dersleri eklemiş bulunuyor.

Bunların dışında Aaron Sorkin‘den senaryo yazımı ve Steve Martin‘den komedi gibi dersleri de barındıran oluşumun, online dersten ziyade hafif uzman tv tadında belgesel havası da yok değil.

martin scorsese masterclass

Sitesindeki bilgilere göre 2018 itibariyle başlayacak Martin Scorsese ile yönetmenlik eğitimi 20 ana ve daha fazla dersten oluşuyor. 90 dolorese tüm ders materyaline erişim sağlayabiliyorsunuz. Bununla nelere sahip olmuş olacaksınız:

  • Programdaki bütün Scorsese derslerine (videolar indirilemiyor)
  • Derslerden çıkarımlarla ve ödevlerle dolu indirilebilir bir çalışma kitabına
  • Aktif bir topluluğa üyeliğe (ödevlerinizi gönderip oylanmasını bekleyebileceksiniz)
  • (Scorsese’den birebir eleştiri garantisi verilmiyor fakat ara sıra kendisine iletilebilecekmiş yapılanlardan seçilenler)

martin scorsese masterclass.jpg 1

Şu anda New York’ta son filmi The Irishman’in çekimleriyle uğraşan ünlü yönetmen, Masterclass’ında film ve film yapımına dair görüşlerini paylaşacak. Dersten ziyade sizinle konuşan bir baba gibi duran Scorsese’nin dersini merakla bekliyor olacağız. Kendisiyle ilgili hazırladığımız müthiş biyografiye ve interaktif timeline‘a da göz atmadan geçmeyin deriz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.