marvel karakterleri

Marvel Karakterleri: En Güçlü 45 Marvel Karakteri ??

45 Marvel Karakterinin Güçleri ve Özellikleri

Spider-Man Evreni

1- Spider-Man

spider man

Radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılan Peter Parker, örümceklerin kabiliyet ve özelliklerini almaya başlar. Amcası Ben’i bir cinayet sonucu kaybeden Peter, Spider-Man kimliğini alarak şehrinin kahramanı olacaktır.

Spider-Man Güçleri ve Özellikleri: İnsanüstü güç, acıya dayanabilirlik, duvar ve başka yüzeylere yapışma ve üzerinde hareket etme, kendi tasarladığı ‘ağ atıcılar’ ile vücudunun ürettiği örümcek ağlarını fırlatabilme, gelen bir tehlikeye karşı kendisinde uyanan ‘Spider-Sense‘, kimya alanında üstün başarılar.

2- Spider-Gwen

spider-gwen

Paralel bir evrende Peter Parker yerine kendisi radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılan Gwen Stacy, yetenekleri ve özellikleri kendisinde görmeye başlar. İdolü Spider-Woman gibi olmak ve masumları tehlikelerden korumak için ‘büyük gücün, büyük sorumluluk’ getireceğini de öğrenir.

Spider-Gwen Güçleri ve Özellikleri: İnsanüstü güç, acıya dayanabilirlik, duvar ve başka yüzeylere yapışma ve üzerinde hareket etme, kendi tasarladığı ‘ağ atıcılar’ ile vücudunun ürettiği örümcek ağlarını fırlatabilme, gelen bir tehlikeye karşı kendisinde uyanan ‘Spider-Sense’, evrenler arası geçiş.

3- Iron Spider

iron spider

Iron Spider olarak anılan Amadeus Cho, 13 yaşında olmasına rağmen dünyadaki en zeki 7. kişidir. Peter Parker’ın bilim şenliğine getirecek bir şey bulamamasıyla son dakika ‘yanlışlıkla’ getirdiği zırhı ödünç alıp Spider-Man ile savaşmış ve yeni Iron Spider olmuştur. Her probleme en hızlı ve teknolojik çözümü arayan Iron Spider, bazen hayatında çözümden çok soruna bulaşmıştır.

4- Venom

venom

Önce Spider-Man’e bulaşan uzaylı ‘symbitoe’ virüsü daha sonra gazeteci Eddie Brock‘u ele geçirmiştir. Spider-Man bütün güçlerine sahip olup nefret ve öfkeyle birlikte gitgide daha da güçlenen Venom, Spider-Man’in azılı düşmanlarından biri olmuştur.

Venom Güçleri ve Özellikleri: Symbiote virüsü ele geçirdiği insanlara insanüstü süper güç, çeviklik ve dayanıklılık sağlar. Ayrıca derisini istediği gibi çekip istediği şekli verebilir, kamufle olabilir ve gördüğü nesneleri kopyalayabilir. Kendi içinden ağ niteliğinde bir madde ve sıvı üretir.

5- Carnage

carnage

Venom‘dan yaratılmış Carnage, ele geçirdiği bir bedene symbiote virüsünün getirdiği güçleri ve özellikleri verir. Dengesiz azılı suçlu Cletus Kasady‘i ele geçiren bu virüs, Kasady’nin sabıkalı geçmişi ve şiddet yatkını kişiliğiyle masum insanlara da terör yaratacaktır.

6- Green Goblin

green goblin

Laboratuvarında yanlış giden bir deney sonucu süper güç, dünyanın en hızlı zekalarından birine ve çabuk bir iyileşme gücüne sahip olan Norman Osborn, kazandığı güçlerin yanında kaybettiği şeylerin de farkına varacaktır. Bunlar ailesi ve kendi akli dengesi olacaktır.

Green Goblin Güçleri ve Özellikleri: İnsanüstü güç, dayanıklılık, çeviklik; genetik, kimya ve mühendislik dahil birçok alanda insanüstü bir algılama; kendi geliştirdiği bal kabağı şeklindeki patlayıcılar, çeşitli silahlar ve üstünde süzülebildiği yüksek hızlara ulaşabilen tek kişilik bir planör.

7- Lizard

lizard

Dr. Curt Connors, kaybettiği kolunu tekrardan kazanmak için sürüngen DNA’sından ürettiği bir formülünün ilk deneği olarak kendisini seçer. Kolunu tekrardan kazanan Connors, formülü fazla güçlü yapmasından dolayı vahşi ve dev bir kertenkeleye dönüşür.

Lizard Güçleri ve Özellikleri: Kalın derisi sayesinde darbelere karşı koruma, düşmanlarına derin yaralar açabilecek dişler, pençeler ve uzun bir kuyruk; biyokimya, genetik ve fizik alanında üstün bir bilgi.

8- Electro

electro

New York’ta yaşanan güçlü bir fırtına sonucunda kendisine yıldırım çarpan Max Dillon, o günden sonra süper güçlere sahip olacaktır. Elektrik akımlarından etkilenmeyen Dillon, bu akımı saklayabilir ve istediği şekilde dışarıya verir bir hale gelir. Bedenine aldığı her elektrik akımıyla daha da güçlenen Dillon, Electro adını alarak şehrine terör estirmeyi amaçlar.

9- Doctor Octopus

Doctor Octopus

Bir deney ile omuriliğine dört tane Adamantium pençenin kontrolünü yerleştiren Dr. Octopus, bu kolların kendi kişiliklerini geliştirmesiyle kontrolü kaybeder. Bu kolları hem hareket etmek hem de azılı düşmanı Spider-Man gibi kahramanlara zarar vermek için kullanacaktır.

Doctor Octopus Güçleri ve Özellikleri: Gövdesine yerleştirilmiş dört kolu zihin ile kontrol edebilmektedir. Ayrıca her kol birbirinden güçlü olup tonlarca baskıya dayanabilmektedir.

10- Kraven the Hunter

Kraven the Hunter

Sergei Kravinoff, Rusya’dan Amerika’ya sadece bir amaçla gelmiştir: Bir avcı olarak ‘avı’ Spider-Man’i yakalayıp öldürmek. Bu amaç uğruna her şeyi yapabilecek Kraven, aldığı her mağlubiyeti zihinsel sağlığından bir parçayla da ödeyecektir.

11- Mysterio

Mysterio

Bir dublör, mentalist, illüzyonist ve de bazılarına göre bir ‘büyücü’. Quentin Beck, sinema dünyasında pratik ve özel efektlerin uzmanı olmuşken, bu bilgisi ve yeteneğini hologramlara ve teknolojik kostümü için kullanacaktır. Oyun ve numaralarıyla sayısızca suç işleyip Spider-Man’i de hedefleyecektir.

12- Shocker

Shocker

Elektrikçi Herman Schultz, mesleğini düşmanlarına vibro-şoklar veren bir kostüm yaratmak için kullanır. Bu kostümü ve ekipmanlarıyla istediği her kasayı da açabilen Schultz, sabıkasını kabartarak Spider-Man’in de düşmanlarından biri olmuştur.

Avengers Evreni

13- Iron Man

Iron Man

Milyarder Tony Stark, yarattığı teknolojik zırh ile kendini dünyanın en güçlü silahlarından birine dönüştürür. Kalbi kendi yarattığı bir teknolojik alet ve zırhı da bir silah olsa da her zaman kahramanlık ve insanlığın iyiliği için savaşmıştır.

Iron Man Güçleri ve Özellikleri: Zırhı ve göğsündeki ‘ark reaktörü’ sayesinde uçabilmekte, insanüstü güç ve dayanıklılığa sahip ve kendi geliştirdiği en akıllı yapay zekalarından biri J.A.R.V.I.S‘e sahiptir. Ayrıca zırhına gizlediği ve her geçen gün yenisini eklediği silahlar ve savunma sistemleri de mevcuttur.

14- Hulk

Hulk

Yüksek dozda radyasyona maruz kalan dahi bilim insanı Dr. Bruce Banner, bu kaza sonucu DNA’sının değiştiğini görecektir. Sinirlendiği zaman istediği yere ve kişiye zarar verebilecek yeşil yaratık Hulk’a dönüşür.

Hulk Güçleri ve Özellikleri: Sinirlendikçe daha da güçlenme, hızlı iyileşme süreci; yeşil bir yaratığa dönüşmediğinde ise Dr. Bruce Banner, fizik ve radyasyon alanında dünyanın en bilgili insanlarından biridir.

15- Thor

Thor

Odin’in oğlu ve Asgard’ın gerçek sahibi Thor, kutsal gücünü Mjölnir adlı bir çekiç aracılığıyla taşımaktadır. Şimşek ve Yıldırım Tanrısı olarak da bilinen Thor, Avengers ekibinin güçlü üyelerindendir.

Thor Güçleri ve Özellikleri: İnsanüstü güç, hız ve dayanıklılık; çekici sayesinde uçabilme ve boyutlar arası geçitler açabilme.

16- Captain America

Captain America

İkinci Dünya Savaşı sırasında süper-serum olarak adlandırılan bir ilaç ile üzerinde deney yapılan Steve Rogers, kat kütlesi ve güç kazanmıştır. Bunların yanında vazgeçilmez Vibranium kalkanıyla önce Nazilere daha sonra da günümüzde dünyamızı tehdit eden her düşmana karşı savaşmıştır.

Captain America Güçleri ve Özellikleri: Silahsız dövüş konusunda uzman, lider, stratejist ve kırılmaz bir Vibranium kalkanına sahiptir.

17- Black Widow

Black Widow

Geçmişi esrarengiz olan Natasha Romanoff, Nick Fury ile beraber S.H.I.E.L.D örgütünün en önemli üyelerinden biridir. Bir ajan ve casus olmasının yanı sıra Avengers ekibiyle beraber tehditlere karşı da savaşmaktadır.

Black Widow Güçleri ve Özellikleri: İstenilen yere sızabilme, kılık değiştirme, dayanıklılık, çeviklik, ileri teknolojiye sahip ekipmanlar ve silahlar.

18- Hawkeye

Hawkeye

İstediği her şeyi onikiden vurabilen bir okçu olan Clint Barton, Avengers ekibinin ve S.H.I.E.L.D teşkilatının ‘yaramaz çocuğu’ olarak da bilinir. Oklarından daha hızlı olan tek şey zekasıdır.

19- Ant-Man

Ant-Man

Sabıkalı bir hırsız olan Scott Lang‘in hayatı Dr. Hank Pym ile karşılaştıktan sonra değişecektir. Pym, kendisinin kullandığı zırhını Lang’e vererek Avengers ekibinin ‘küçük’ ve ‘büyük’ işlerini yapmaya hazır hale gelecektir.

Ant-Man Güçler ve Özellikler: Pym Parçacıkları adı verilen teknolojiyle bir karıncanın büyüklüğüne kadar küçülebilen ve atomaltı seviyeye kadar gidebilen bir zırh.

20- Black Panther

Black Panther

Ülkesi Wakanda‘nın kralı T’Challa, insanlarını, ülkesini ve bütün dünyayı tehditlerden korumak için Vibranium zırhının da yardımıyla Black Panther kimliğine bürünür.

Black Panther Güçler ve Özellikler: Hız, güç, hızlı refleksler; çoğu dövüş sanatında, akrobasi ve silahsız dövüşte uzman; Wakanda’nın ileri düzey teknolojisine sahip ekipman, araç, gereç ve silahlar.

21- Wasp

wasp

Hank Pym‘in ürettiği zırhın benzerine sahip olan Hope Van Dyne, kanatlı kostümüyle Wasp kimliğine bürünerek Ant-Man’in yanında küçük ve büyük her tehlikeye karşı savaşacaktır.

22- Vision

Vision

Neredeyse zarar görmeyen zırhı ve Tony Stark‘ın yaratmış olduğu ileri düzey bir yapay zekasıyla beden bulan Vision, Avengers ekibinin üyelerinden gördüğü çoğu gücü ve görünüş detayını almıştır. Böylece rengini ve pelerinini de belirleyen Vision, uçma, dayanıklılık ve alnındaki enerji saçan taştan aldığı süper güce de sahiptir.

23- Loki

loki

Asgardlı Loki‘nin hayatında sadece birkaç hedefi vardır: Asgard’ın yönetimini ele geçirmek, Dünya’ya terör salmak ve kardeşi yüce Thor’u yok etmek. Loki düşmanlarını görülmemiş bir ustalıkla manipüle edebilir ve sahip olduğu kötü güçlerle beraber illüzyonlar yaratabilir ve kılık değiştirebilir. Bu güçlerine beraber Asgard savaşçı eğitimini de ekleyerek Avengers ekibinin korkulu rüyası olmuştur.

24- Thanos

Thanos

Fiziksel büyüklüğünün yanı sıra insanüstü güç ve aynı derecede yüksek bir zekaya sahip Thanos, Infinity Gauntlet adı verilen eldivene benzer silahına beş Sonsuzluk Taşı‘nı toplayıp evrene hükmetmeyi amaçlamıştır. Uçma, illüzyon yaratma, ışınlanma, zaman yolculuğu ve parelel evrenler arasında yolculuk dahil neredeyse düşünülebilen bütün süper güçlere sahiptir.

Avengers (Guardians) Evreni

25- Star-Lord

Star-Lord

1980’lerde Dünya’dan kaçırılan genç Peter Quill, farklı evrenlerde ve farklı galaksilerde büyüyerek hayatta kalmaya çalışmaktadır. Yanında ise 80’lerden kalma şarkılarla dolu bir walkman ve kimsenin anlamadığı mizah anlayışı vardır. Daha sonra Star-Lord adını alarak Guardians of the Galaxy‘nin lideri olur… tabii ki Star-Lord ismini de kendisi koymuştur.

Star-Lord Güçler ve Özellikler: Sadece Star-Lord’un parmak iziyle çalışan bir silah, uzayın hava olmayan derinliklerinde bile oksijen sağlayan bir maske; planlama ve stratejide uzmanlık.

26- Gamora

Gamora

Evrenin en güçlü hükümdarlarından Thanos tarafından evlat edinilen (!) Gamora, bütün çocukluğu ve gençliği boyunca acımasız bir savaşçı olması için yetiştirilmiştir. Star-Lord ve hiçbir yere uymayan ekibiyle tanıştıktan sonra işlediği suçları ve vicdanını temizlemek uğruna Guardians of the Galaxy ile yan yana savaşmaktadır.

Gamora Güçler ve Özellikler: Dünya ve diğer gezegenlerde bilinen her dövüş sanatında ustalık, kırılmaz kılıçlar ve silahlar.

27- Rocket Racoon

Rocket Racoon

Normal bir rakun olarak görünse de Rocket, bilim insanları tarafından bir laboratuvarda üretilmiştir. Üzerinde deneyler yapıldıktan sonra buradan kaçarak usta bir pilot, sert bir savaşçı ve Guardians of the Galaxy’nin en küfürbaz üyesi olmuştur. Ortağı Groot ile beraber çok küçük hırsızlıklardan, bütün galaksiyi tehlikeye atacak işlere de bulaşmıştır

Rocket Racoon Güçler ve Özellikler: Her mekanik alette ustalık, mühendislik bilgisi, galaksideki neredeyse her mekiği kullanabilme yetisi.

28- Groot

Groot

Ağaca benzer bir ırktan gelen Groot, evrenin en garip yaratıklarından biridir. Normalde sessiz ve sakin olmasına rağmen konu arkadaşları olduğu zaman onları korumak için içindeki öfkeyi dışarı salabilmektedir. Ancak ne yaparsa yapsın söylediği sadece üç kelime vardır: ‘I am Groot’.

29- Drax the Destroyer

Drax the Destroyer

Ailesi katledildikten sonra kafasında sadece intikam anlayışıyla hayatını devam ettiren Drax, Guardians of the Galaxy ekibine katıldıktan sonra sadece kendisinden başkalarına da değer vermeyi öğrenecektir.

30- Mantis

Mantis

Mantis, yaşayan gezegen Ego tarafından çocukken bulunmuş ve o gezegende yetiştirilmiş. Bu gezegende tek başına yetiştirildiği için saf, masum ve empatisiz olmuştur. Ancak dokunduğu insanların duygularını hissedebilen Mantis, empati duygusunu da böyle geliştirir.

31- Yondu

Yondu

Yondu, Ravagers adında bir acımasız suçlular ve uzay korsanlarının oluşturduğu ekibin lideridir. Hayatı Star-Lord ile kesişen Yondu, onu eğiterek baba figürü rolünü yapmıştır. Kafasındaki sibernetik metal parça sayesinde bir ıslığıyla herkesi ve her şeyi delip geçebilen bir oku yönlendirebilmektedir. Ayrıca kendisi ve ekibinde yüzlerce ekipman ve silah da bulunmaktadır.

32- Nebula

Nebula

Thanos’un evlatlık kızı ve Gamora’nın kardeşi olan Nebula da kardeşi gibi acımasız bir katil olarak yetiştirilmiştir. Ancak Nebula’nın istediği şey sadece güçtür ve bu arayışında ne kız kardeşi ne de galaksinin en güçlü varlığı onu durdurabilir.

X-Men Evreni

33- Wolverine

Wolverine

James Howlett, doğuştan itibaren ellerinden çıkan kemik pençelere sahip bir mutanttır. Daha sonra William Stryker denilen bir iş adamının ısrarı üzerine bütün kemik iskeleti Adamantium adında dünyadaki en güçlü metallerden birine dönüştürülür.

Wolverine Güçler ve Özellikler: Vücudundaki dokuların güçlülüğü sebebiyle iyileşme süreci normal insanlara hatta mutantlara göre bile çok daha hızlıdır. Böylece iç organları ve dış görünüşünün yaşlanması da çok uzun sürmektedir.

34- Cyclops

Cyclops

Scott Summers, film evreninde yardımcı bir karakter rolünde olsa da çizgi romanlarda ilk yaratıldığı günden beri Professor X ile beraber X-Men’in kurucu üyelerindendir, ayrıca uzun bir süre grubun liderliğini de yapmıştır. Jean Grey ve Emma Frost ile birliktelikleri olmuştur.

Cyclops Güçler ve Özellikler: Gözlerinden optik ışın çıkartabilmektedir. Bu gücünü korumak ve çevresindekilere zarar vermemek amacıyla ona özel yapılan gözlükleri kullanmaktadır.

35- Jean Grey

Jean Grey

Jean Grey, çocukluğundan beri Professor X ve Magneto‘nun aklında yer etmiş bir mutant olmuştur. ‘Beşinci klas mutant’ denilen kategoride yer alarak evrendeki en güçlü mutantlardan biridir. Bu gücünü kötüye kullanmasını engellemeye çalışan X-Men, çoğu zaman başarısız olarak Jean Grey’in alternatif kimliği Dark Phoenix‘e karşı savaşmışlardır.

Jean Grey Güçler ve Özellikler: Telekinezi, moleküler kontrol, telepati, zihin kontrolü, geleceği görme, telepatik illüzyonlar ve daha niceleri.

36- Rogue

Rogue

Wolverine‘in yardımıyla X-Men ekibine katılan Rogue, zaman zaman Jean Grey gibi gücünün kontrolünü kaybetme durumuna da gelmiştir. Sağlıklı yaşamına devam etmek için insanların yaşam enerjilerini emmesi gerektiğini görmüş ve bu gücü ilerletirse insanların ölümleriyle sonuçlandığını fark etmiştir.

Rogue Güçler ve Özellikler: Derisine temas ettiği insanların güçlerini, yeteneklerini ve hatıralarını kendisine geçirebilme, geçici de olsa dokunduğu mutantların gücünü alabilme.

37- Deadpool

Deadpool

Wade Wilson yakalandığı hastalığı geçirmek için bir mutant deneyine ikna olur. Ancak bu deneyin kötü sonuçlanması sonrasında hayal bile edemeyeceği güçlere sahip olmuştur. Bu kadar güçlü olmasına rağmen mizahından ödün vermemiştir.,

Deadpool Güçler ve Özellikler: İnsanüstü güç, çeviklik ve refleksler, iyileşebilme, dövüş sanatı, silahlar ve akrobaside uzmanlık; zayıflık olarak ise Wade’in vücudunda kanser bulunmaktadır.

38- Magneto

Magneto

Professor X ile birlikte X-Men’in kurucularından olan Erik Lensherr, Charles Xavier’ın ‘insanlarla eşit olma’ görüşüne katılmayıp ‘insanların üstüne olup onlara hükmetme’ anlayışını benimseyen Brotherhood of Mutants ekibini kurmuştur.

Magneto Güçler ve Özellikler: Magnetokinesis yani içinde yeterli miktarda metal bulunan herhangi bir maddeyi kontrol edebilme, magnetik kalkan yaratabilme ve etrafında yarattığı magnetik alan ile uçabilme.

39- Professor X

Professor X

X-Men’in kurucusu, Xavier Yetenekli Gençler Okulu’nun müdürü ve en güçlü mutantlardan biridir. Çocukken tanıştığı Mystique’i bir kardeş olarak görüp yolları ayrılana kadar X-Men ekibiyle beraber savaşmıştır.

Professor X Güçler ve Özellikler: Telepati yönünden birçok gücü vardır. Bunlar telepati yoluyla görünmez olma, telepatik iletişim, telepati yoluyla mutantların yerini belirleme (Ayrıca bunu daha kapsamlı bir şekilde yapmasını sağlayan Cerebro adında bir cihazı da vardır.), hafızalara hatıralar koyabilme ve çıkartabilme ve mutantların kendi zihnine girememesi için beyninde oluşturduğu telepatik kalkan.

40- Gambit

Gambit

Remy LeBeau, dokunduğu maddeleri biyokinetik enerjiyle doldurabilir. Bu enerji gücünü iskambil kartları kullanarak kullanışlı hale getirmiştir. Kartları tutup onlara enerji yükledikten sonra fırlatarak patlamalarını sağlar.

41- Nightcrawler

Nightcrawler

Alman sirklerinde bir ‘ucube’ olarak sahne alan mavi ve kabarık deriye sahip Kurt Wagner, X-Men ekibine katıldıktan sonra onları aile olarak görüp onlarla beraber savaşmıştır.

Nightcrawler Güçler ve Özellikler: Kontrol edebildiği ve yeri geldiğinde bir silah olarak da kullanabildiği kuyruğu, ışınlanma, insanüstü akrobasi yeteneği, güç ve hız.

42- Mystique

Mystique

Mystique yani Raven Darkholme‘un hikayesi çocukken Charles Xavier’ın evine girmesiyle başlamıştır. Geçmişine dair neredeyse hiçbir bilgi bulunmamaktadır. Çocukluğundan gençliğine kadar Charles ve X-Men ile beraber geçiren Mystique, daha sonra Magneto ve ekibine katılarak ‘kötülerin’ tarafına geçmiştir.

Mystique Güçler ve Özellikler: Kılık değiştirebilme: Mystique uzunluğu, boyutu, yaşı ya da şekli ne olursa olsun her türden şekle girebilmektedir.

43- Colossus

Colossus

Piotr Rasputin, Çernobil zamanı Rusya’da doğmuş ve mutant olduğu için insanlar tarafından dışlandıktan sonra Amerika’ya Charles Xavier’ın okuluna gelmiştir. Malikanenin koruması olarak da görev yapan Colossus, filmlerde farklı aktörler tarafından farklı karakter geçmişleriyle oynanmıştır.

Colossus Güçler ve Özellikler: Bütün vücudu, derisi ve iskeletini metal bir tabakayla kaplayabilme, bu özelliği de ona insanüstü güç, dayanıklılık ve eşi benzeri olmayan bir kas kütlesi sağlamaktadır.

Netflix Evreni

44- The Punisher

The Punisher

Teğmen Frank Castle, ülkesi için Afganistan ve Irak’ta savaşmıştır. Döndükten sonra kızı ve eşini zalim bir saldırıda kaybeden Castle, The Punisher adını alarak ailesinin intikamını almaya ve şehrindeki kötü adamları temizlemeye yemin eder.

The Punisher Güçler ve Özellikler: İnsanüstü veya süper bir gücü olmayan Castle, silahlar, çatışma, saldırı planlama ve strateji kurma konularında uzmandır.

45- Daredevil

Daredevil

Matt Murdock, küçük yaştayken bir kaza sonucu radyoaktif atığa maruz kalmıştır. Bu yüzden kalıcı bir şekilde kör olmuştur ancak bu kaza onun görme duyusu dışında diğer bütün duyularının güçlenmesine sebep olmuştur.

Daredevil Güçler ve Özellikler: İnsanüstü duyma ve koklama ve güçlenen duyuları ona radar gibi bir görme yetisi sağlamıştır.

Marvel filmlerindeki bu karakterlerden sizin favoriniz hangisi?

Marvel karakterleri kimlerdir?

Bu linkte tüm Marvel karakterlerinin listesi yer almaktadır:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Marvel_Comics_karakterleri_listesi

Marvel evreninde toplam kaç karakter var?

Wikipedia’daki güncel listeye göre 210 Marvel Comics karakteri yer almaktadır.

Marvel en güçlü karakteri kim?

One-Above-All, Beyonder, Living Tribunal, Eternity, Franklin Richards, Phoenix Force, Cyttorak, Mikaboshi, Magus, Galactus, Grandmaster, Hercules, Odin, Skaar ve Vulcan en güçlü Marvel karakterleri arasında yer almaktadır. Fiziksel olarak en güçlü Marvel karakteri olarak Herkül sayılmaktadır.

En güçlü mutant kim?

Franklin Richards en güçlü Marvel mutantıdır.

Marvel Nightmare kimdir?

Nightmere (Kabus), Marvel Comics tarafından yayınlanan Amerikan çizgi romanlarında ortaya çıkan kurgusal bir süper kötü adamdır. Karakter en çok Doctor Strange ve Ghost Rider’ın en büyük düşmanlarından biri olarak tasvir edilir.

Marvel Celestials kimdir?

The Celestials, Marvel Comics tarafından yayınlanan Amerikan çizgi romanlarında görünen bir grup kurgusal karakterdir. Çizgi Roman Kitaplarının Bronz Çağı’nda çıkış yaptılar ve kırk yıldır Marvel yayınlarında yer alıyorlar

Marvel ne zaman kuruldu?

Marvel Comics Martin Goodman tarafından 1939 yılında kuruldu.

Diğer merak ettiğiniz soruları bu gönderinin altına yorum olarak yazabilirsiniz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.