“Studio Ghibli” Mezunlarından Yeni Animasyon: “Mary and the Witch’s Flower”

Studio Ghibli’de çalışmış film yapımcısı Yoshiaki Nishimura’nın film stüdyosu Studio Ponoc’un ilk animesi seneye vizyona giriyor

Yeni kurulan ve sene başından beri Japonya’da büyük ilgi gören Studio Ponoc‘un ilk filminin fragmanı yayınlandı. İlk izlediğinizde Küçük Cadı Kiki ve Ruhların Kaçışı havası alacağınız bu tatlı animasyonda cadı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir kızın macerasına tanık olacağız.

Hikayesini birlikte yazdığı Riko Sakaguchi ve aynı zamanda yönetmen Hiromasa Yonebayashi tarafından yönetilen filmin İngizlice seslendirme isimleri arasında: Ruby Barnhill, Kate Winslet, Jim Broadbent, Ewen Bremner, Lynda Baron, Louis Ashbourne Serkis ve Morwenna Banks gibi ünlüler var.

Mary and the Witch’s Flower (meari to majo no hana)‘ın konusu kısaca şöyle:

Yazı büyük teyzesi ile geçiren Mary, kendisiyle dalga geçen komşu çocuğundan kurtulmak için bir kediyi takip ederek ormanın yolunu tutar. Ormanda, küçük asasını uçan bir süpürgeye çeviren sihirli çiçeklerle karşılaşır. Süpürge onu Endor Koleji olarak bilinen gizli bir yere götürür – burası bir büyü okuludur. Evet tıpkı Hogwarts gibi.

Mary, üniversite öğretmenleri Madam ve Doctor Dee tarafından sıcak karşılanır. Onu kendilerinden biri olduğuna ikna eden öğretmenler, Mary’i okulda küçük bir tura çıkartırlar. Tüm fantastik sınıflara ve iksirlere tanık olurken Mary, her şeyin göründüğü gibi olmadığını keşfeder ve kısa sürede büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalmaya zorlanır.

Mary and the Witch’s Flower’ın ABD vizyon tarihi 18 Ocak 2018 olarak açıklandı.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.