en iyi marvel dizileri

Marvel Dizileri: Yapım Aşamasındakiler de Dahil Olmak Üzere En İyi 19 Marvel Dizisi

En İyi Marvel Dizileri

1- Daredevil (2015-2018) – IMDB Puanı: 8,7

daredevil

Fantastik diziler listemizde de yer alan Daredevil’da, sabahları kör bir avukat olan Matt Murdock, geceleri Daredevil kimliğine bürünerek New York’u suçlulardan arındırmaya çalışmaktadır.

2- The Punisher (2017-2019) – IMDB Puanı: 8,6

the punisher

Teğmen Frank Castle, ülkesi için Afganistan ve Irak’ta savaşmıştır. Döndükten sonra kızı ve eşini zalim bir saldırıda kaybeden Castle, The Punisher adını alarak ailesinin intikamını almaya ve şehrindeki kötü adamları temizlemeye yemin eder.

3- Agent Carter (2015-2016) – IMDB Puanı: 8

agentcarter

Yıl 1946, Captain America filmlerinden tanıdığımız ajan Peggy Carter, Stratejik Bilimsel Rezervi (SSR) olarak bilinen kurumda sadece bir sekreterdir. Howard Stark, vatan hainliğiyle suçlandığında onu kurtarabileceğine güvenen Peggy ve hizmetçisi Edwin Jarvis‘i tehlikeli maceralara yollar. Dizi, televizyon ekranlarına güçlü bir giriş yapmış olsa da sadece iki sezon kalabilmiştir.

4- Jessica Jones (2015-…) – IMDB Puanı: 8

jessica jones

Başına gelen trajik olaylardan sonra süper kahraman kimliğini bir kenara bırakarak özel dedektif kariyerine başlayan Jessica Jones, New York’ta araştırdığı suçlarla süper güçlerini kullanmaya zorlanacaktır. Jessica Jones’un 3. sezonu Haziran 2019’da Netflix’te.

5- Agents of S.H.I.E.L.D. (2013-…) – IMDB Puanı: 7,5

agentsofshield

Stratejik Hükûmet Müdahale, Uygulama ve Lojistik Departmanı yani S.H.I.E.L.D‘ın Dünya’da ve bazen Dünya dışında yaptığı görevleri anlatmaktadır. Avengers filminde Loki tarafından öldürülen Ajan Coulson, dizinin başrolünü üstlenmektedir.

6- Luke Cage (2016-2018) – IMDB Puanı: 7,4

lukecage

Yanlış giden bir deney sonucunda insan üstü güç ve delinemez bir deri alan Luke Cage, bu güçlerini bütün sevdiklerinin içinde bulunduğu Harlem’i korumaya kullanacaktır.

7- The Defenders (2017) – IMDB Puanı: 7,4

thedefenders

Marvel evreninden tanıdığımız karakterler Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist ve Daredevil New York’ta The Hand örgütünü çökertmek için güçlerini birleştirecektir.

8- Runaways (2017-…) – IMDB Puanı: 7,2

runaways

Ebeveynlerinin kötü olduklarını ve süper kahramanlara karşı savaştıklarını fark eden bir grup genç, kendi güçlerini keşfedip ailelerini nasıl durduracaklarını çözmelilerdir. Marvel’ın Hulu platformundaki ilk dizisidir.

9- Cloak & Dagger (2018-…) – IMDB Puanı: 6,9

cloakanddagger

Çok farklı geçmişlere sahip iki genç, aynı anda süper güçlerini keşfedecek ve bu sırada birbirlerine aşık olacaklardır. Marvel’In Freeform platformundaki ilk ve tek dizisidir.

10- Iron Fist (2017-2018) – IMDB Puanı: 6,6

ironfist

Bir uçak kazası sonucunda küçük yaşta K’un-Lun şehrine düşen Danny Rand, orada savaşçı keşişlerden öğrendikleriyle kendisi de mistik bir savaşçı olur. Daha sonra New York’a gelerek hem ailesinden geri kalanları toparlamak hem de şehri korumak zorundadır.

11- Inhumans (2017) – IMDB Puanı: 5,1

inhumans

Black Bolt, Medusa, Gorgon ve Maximus gibi Marvel evreninin bilinmeyen süper kahramanları hayatta kalmak için savaşacaklardır. ABC ile yapılan anlaşmalardan biri olarak yaratılan dizi, istediği reytinglere ulaşamayarak sadece 8 bölüm ekranlarda yer almıştır.

12- The Vision and Scarlet Witch (?) – IMDB Puanı: –

Disney‘in yakın zamanda piyasaya sürmesi beklenen Disney+ platformu için hazırlanan dizilerden ilki The Vision and Scarlet Witch olacak. İkilinin ilişkisine odaklanacak dizinin yazarı ve yapımcılığını üstlenecek Jac Schaeffer, daha önce Marvel için Captain Marvel ve Black Widow filmlerinde çalışmıştır.

13- Loki (?) – IMDB Puanı: –

Tom Hiddleston‘ın karaktere döneceği Loki dizisi de açıklanan projelerden biri. Dizinin yapımcılığını ve yazarlığını Rick and Morty dizisinin yazarlarından Michael Waldron yapacak.

14- Falcon/Winter Soldier (?) – IMDB Puanı: –

Anthony Mackie ve Sebastian Stan, karakterlerini beraber bir projede görmek istediklerini söyledikten sonra Empire dizisinin yazarlarından Malcolm Spellman dizinin ilk bölümünü yazmak için işe alındı.

15- Damage Control (?) – IMDB Puanı: –

Marvel evreninde çatışmalar sonrasında bölgeyi temizleyip düzenlemekle görevli ekibi konu alan dizinin, 2015’te ekranlarda gösterilmesi planlanmıştır. Ancak Marvel tarafından durdurulan dizinin geleceği şu an için belli değildir.

16- New Warriors (?) – IMDB Puanı: –

Genç ve tuhaf Marvel kahramanlarından oluşan dizi, 2017’de Freeform platformuna sunulmuş ancak red yedikten sonra başka mecralarda hayatı geçirilmesi amaçlanmıştır. Diziyi finanse edecek bir kanal veya platform bulamayan Marvel, diziyi şu an için rafa kaldırmıştır.

17- John Ridley Dizisi (?) – IMDB Puanı: –

12 Years A Slave filmiyle Oscar kazanan John Ridley, hemen sonrasında Marvel ile bir dizi hakkında görüşmelere başlar. 2015’ten bu yana planlanan dizinin konusu bilinmemektedir. 2018 yılında dizinin yapımcısı Channing Dungey, dizi hakkında yöneltilen sorulara “John (Ridley) diziyi hala yazıyor mu, emin değilim.” şeklinde cevap vermiştir.

18- Most Wanted (?) – IMDB Puanı: –

Agents of S.H.I.E.L.D‘den memnun olan ABC ve Marvel, diziden Bobbi Morse ve Lance Hunter karakterini odak noktası olarak alan bir dizi geliştirmeye başlar. Ancak ABC, diziyi Agents of S.H.I.E.L.D’e fazla benzer bularak reddeder ve projeyi tamamen rafa kaldırır.

19- Allan Heinberg Dizisi (?) – IMDB Puanı: –

Most Wanted‘ın reddi ve Agent Carter‘ın iptal edilmesinden sonra Marvel, ABC ile kesin bir proje konusunda el sıkışır. Senarist Allan Heinberg‘ün herkes tarafından tanınmayan bir kadın Marvel kahramanı hakkında dizisini yazmaya başlar. ABC’nin büyük bir bütçeye izin vermesinden sonra, dizi bilinmeyen sebeplerinden dolayı iptal edilir.

 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.