mute

David Bowie’nin Oğlu Duncan Jones’un Bilimkurgu Filmi ‘Mute’ 23 Şubat’ta Netflix’e Geliyor

Netflix’siz bir günümüzün geçmediği şu günlerde, Mute’un da geleceğini öğrenmek ”asın bayrakları” hissi yaratmadı değil

Sessiz sakin yaşayıp giden ünsüz yönetmen Duncan Jones, 2009 yılında çektiği Sam Rockwell‘li bilimkurgu filmi Moon ile tanıtmıştı kendini sinema ve bilimkurgu severlere. Kendisi biliyorsunuz (ya da belki de bilmiyorsunuz ama) David Bowie‘nin de oğlu olma özelliğini taşıyor. Moon’dan sonra 2011’de de yalandan bilimkurgu Source Code‘u yönetmişti ve derin bir sessizliğe bürünmüştü.

Derken hala IMDB’de post prodüksiyon aşamasında gözüken filmi Mute‘un Netflix’e geleceğini görmek yüreklere su serpmedi değil.

mute poster

Film, sağır bir barmenin (Alexander Skarsgård) bir çift Amerikalı cerraha (Paul Rudd‘un önderlik ettiği) güvenerek bir kadının izini sürdüğü Berlin’de geçiyor. Justin Theroux da filmde yer alıyor. Henüz fragmanı yayınlanmayan film, görselleriyle bile şimdiden gözlerimizi kamaştırıyor.

Mute, Jones’un da belirttiği gibi yönetmenin “Don Kişot“u. Aslında 2003 yılında taslağını hazırladığı bu filminin ilk filmi olması gerekiyordu hatta başrolde de Sam Rockwell olacaktı ama bir takım nedenlerden dolayı olamadı. Jones’un farklı oyuncu kadrosu üzerine ısrar etmesi, Rockwell’e başrol verdiği Moon’u yazmasına neden oldu (Mute da Moon’un manevi bir devam film olarak kabul edilebilir). Sonrasında Source Code, babasının ve eşinin kanseri ve diğer faktörler filmi daha da erteledi ve film yerine çizgi roman denedi.

Şimdiyse Netflix Jones’un kurtarıcısı olarak Mute’u yayınlamaya hazırlanıyor.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.