Netflix’e Şubat 2019’da Gelecek Dizi ve Filmlerin Tam Listesi 🍿🍿

447
Görüntülenme
netflix şubat 2019 dizileri

George R. R. Martin’in romanından uyarlanan psikolojik gerilim dizisi Nightflyers da Şubat’ta Netflix’te!

Netflix’e Şubat 2019’da Gelecek Dizi ve Filmler 🙂

The Umbrella Academy (2/15/2019)

1989 yılında, aynı günde 43 bebek doğar. Bu olayı açıklanamaz kılan ise söz konusu bebeklerin bir gün öncesinde hiçbir gebelik belirtisi göstermeyen ve birbiriyle hiçbir alakası olmayan kadınlardan dünyaya gelmesidir. Çok zengin bir sanayici olan Sir Reginald Hargreeves, bu bebeklerin yedisini evlat edinir ve Şemsiye Akademisi’ni kurarak “çocuklarını” dünyayı kurtarmak üzere hazırlar. Fakat her şey planlandığı gibi gitmez. Çocuklar daha yirmi yaşına ulaşmadan aile parçalanır ve her biri bir yana savrulur. Bu çocuklardan hayatta kalan ve artık otuzlu yaşlarında olan altı kişi, Hargreeves’in vefat haberini alınca yeniden bir araya gelir. Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya ve Beş Numara; üvey babalarının ölümünün ardındaki gizemi çözmek için birlikte çalışır. Fakat farklı kişilikleri ve yetenekleri onları bir kez daha birbirlerinden uzaklaştırmaya başlar. Yaklaşmakta olan küresel bir kıyamet tehdidi ise işleri daha da zorlaştırmaktadır.

The Umbrella Academy, Gerard Way (My Chemical Romance) tarafından yazılıp Gabriel Bá tarafından çizilen, Dark Horse Comics’in yayınladığı, Eisner ödüllü popüler çizgi romandan uyarlandı. Canlı çekim dizinin oyuncu kadrosunda Ellen Page, Tom Hopper, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, David Castañeda, Aidan Gallagher, Cameron Britton ve Mary J. Blige yer alıyor. Netflix için yapımcılığını ise Universal Cable Productions gerçekleştiriyor. Steve Blackman (Fargo, Altered Carbon) baş yapımcı ve showrunner olarak karşımıza çıkarken, diğer baş yapımcılar Jeff F. King (Hand of

God), Bluegrass Television ve Dark Horse Entertainment şirketinden Mike Richardson ile Keith Goldberg olacak. Gerard Way ve Gabriel Bá ise eş baş yapımcılar olarak ekipte yer alacak.

Nightflyers (2/1/2019)

George R.R. Martin’in kısa romanından uyarlanan dizi, uzaylılarla temas kurmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkan sekiz bilim insanı ile bir telepati uzmanını anlatıyor.

¡Nailed It! México (2/8/2019)

Eğlence, fondan ve gülünç derecede başarısız kekler Meksika’ya geliyor. Amatör aşçılar, para ödülü için karmaşık tatlıları tekrar yaratmaya çabalıyor.

Suburra: 2. Sezon (2/22/2019)

Arsa, para ve güç mücadelesi yoğunlaşırken genç zıpçıktılar Aureliano, Spadino ve Lele, Roma’nın yeraltı dünyasının kontrolünü ele geçirme planları yapar.

Workin’ Moms (2/22/2019)

Büyükanne ve büyükbabalardan bebeğe bakmasını istemekten doğum sonrası depresyonuna kadar, bu anneler doğumun ardından hayatın gerçekleriyle yüzleşiyor.

Van Helsing: 3. Sezon (2/26/2019)

Vanessa, üç yıl komada kaldıktan sonra vampirlerin istila ettiği bir dünyaya uyanır. Artık o ve hayatta kalan bir avuç insan yaşamları için savaşmak zorundadır.

Siempre bruja (2/1/2019)

Kazıkta yakılmamak için zamanda yolculuk yapan bir cadı, günümüz Cartagenasındaki yaşama uyum sağlamak zorundadır. Ancak bir cadıysanız hep cadı kalırsınız.

Russian Doll (2/1/2019)

Russian Doll bir gece New York’ta, kaçmanın imkânsız gibi göründüğü bir partiye onur konuğu olarak katılan Nadia (Natasha Lyonne) adlı genç bir kadının hikâyesini anlatıyor.

Russian Doll‘un yaratıcıları Natasha Lyonne, Amy Poehler ve Leslye Headland. Baş yapımcılık görevini de üstlenen bu üçlüden Headland ve Lyonne aynı zamanda dizinin senaristleri. Oyuncu kadrosunda ise Greta Lee (“KTown”), Yul Vazquez (“Kaptan Phillips”), Tony ödüllü Elizabeth Ashley (“Ocean’s 8”) ve Charlie Barnett (“Chicago Fire”) yer alıyor. Altın Küre® ödüllü and Oscar adayı Chloë Sevigny (“Lizzie”), SAG Ödülü sahibi Dascha Polanco (“Orange is the New Black”), Brendan Sexton III (“Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri”), Rebecca Henderson (“Makul Davranış”), Jeremy Bobb (“The Knick”), Ritesh Rajan (“Stitchers”) ve Jocelyn Bioh (“School Girls”) ise konuk oyuncu olarak karşımıza çıkacak.

Dizinin yapımcılığını Universal Television, Poehler’ın yapım şirketi Paper Kite Productions, JAX Media ve 3 Arts Entertainment üstleniyor. Dizinin senarist ve yönetmen kadrosunun tamamı kadınlardan oluşuyor. Tüm bölümlerin yönetmen koltuğunda Jamie Babbitt, Headland ve Lyonne var.

Sekiz bölümlük dizi 1 Şubat 2019’da Netflix’te yayında.

Rebellion: 2. Sezon (2/22/2019)

  1. Dünya Savaşı sırasında Dublin’de üç kadın ve aileleri, İngiliz yönetimine karşı gerçekleşen şiddet dolu Paskalya Ayaklanması’nda taraflarını seçerler.

Unauthorized Living (2/8/2019)

Galiçyalı ve nüfuz sahibi bir uyuşturucu karteli patronu, hem kötüye giden hastalığını gizli tutmak hem de yerine geçecek birini bulmak zorundadır.

One Day at a Time: 3. Sezon (2/8/2019)

Penelope hemşirelik eğitimi alır. Elena ve Syd yakınlaşır. Alex cezalandırılır. Lydia ölmeden önce yapılacaklar listesiyle uğraşır. Schneider âşık olur.

Flavorful Origins: Chaoshan Cuisine (2/11/2019)

Çin mutfağının leziz çeşitliliğe sahip dünyasına dalarak bu mutfağın bölgesel farklılıklarını ve yemeklerin benzersiz geçmişlerini keşfedin.

Dirty John (2/14/2019)

Bu gerçek suç antolojisinin ilk sezonunda, John Meehan ile Debra Newell’in rüyadan kabusa dönen aşkına tanıklık ediyoruz. Podcast’ten uyarlandı.

Dating Around (2/14/2019)

Bir bekâr erkek ya da kadın, önceden tanımadığı beş kişiyle ayrı ayrı buluşmaya çıkıyor. Bize de ikinci kez hangisiyle buluşacağını izlemek kalıyor.

The Big Family Cooking Showdown: 2.Sezon (2/22/2019)

Bu senaryosuz dizide, yemek tutkunu aileler, İngiltere’nin en iyi ev aşçıları unvanını kazanma şansı için en leziz yemeklerini servis ediyor.

Shadowhunters: The Mortal Instruments: 3. Sezon B (2/26/2019)

Clary Fray’in hikâyesi ve onun melekler, iblisler, vampirler ve kurt adamlarla yaşadığı maceralar, şaşırtıcı ve nefes kesen dizi finaliyle sona eriyor.

 

NETFLIX HAFTALIK DİZİLERİ

Star Trek: Discovery: 2. Sezon (Şubat’ta Netflix’te)

Galaksinin farklı yerlerindeki gizemli olaylar nedeniyle Discovery, geçici kaptanla yeni bir göreve gider. Bu kaptan Enterprise’dan Christopher Pike’tır.

Romance is a Bonus Book (2/5/2019)

Çalıştığı yayıncılık şirketinde bugüne kadarki en genç baş editör olan yetenekli yazar, işe çok ihtiyacı olan eski bir metin yazarının hayatına bulaşır.

 

NETFLIX FİLMLERİ

Velvet Buzzsaw (2/1/2019)

Ölen aykırı bir sanatçının tabloları, sanat dünyasında fırtınalar estirir. Acaba bu cüretkâr eserler, yaratıcısının öfkeli ruhu tarafından lanetlenmiş midir?

Isn’t It Romantic (2/28/2019)

Tüm romantik şeylerden şüphe duyan bir mimar, bir gün gözlerini her şeyin ürpertici derecede kusursuz olduğu bir romantik komedi dünyasında açar. Rebel Wilson başrolde.

High Flying Bird (2/8/2019)

Profesyonel basketbol lokavtı sırasında, oyuncu menajeri Ray Burke (André Holland), kendini lig ile oyuncular arasındaki yüzleşmenin ortasında bulur. Kariyeri söz konusu olsa da, Ray daha büyük riskler almaya kararlıdır. Cüretkâr bir planı uygulamak için sadece 72 saati olan Ray, oyunun kurallarını sonsuza dek değiştirebilecek bir açık bularak tüm güçlü oyunculara karşı üstünlük elde eder. Elde ettiği sonuç, oyunun sahibinin kim olduğuna ve kim olması gerektiğine dair soruları gündeme getirir. Oscar ödüllü Steven Soderbergh’in (Traffic) yönettiği, senaryosu ise Oscar ödüllü Tarell Alvin McCraney’e (Ay Işığı) ait olan HIGH FLYING BIRD’de, Zazie Beetz, Melvin Gregg, Sonja Sohn, Zachary Quinto, Kyle MacLachlan ve Bill Duke’tan oluşan başarılı oyuncu kadrosunun yanı sıra, NBA oyuncuları Reggie Jackson, Karl-Anthony Towns ve Donovan Mitchell da rol alıyor.

Yucatan (2/15/2019)

Rakip üçkâğıtçılar, İspanya’dan Meksika’ya yapılan bir gemi yolculuğunda bir piyango talihlisini yaratıcı ve acımasız bir şekilde dolandırmaya çalışır.

Dear Ex (2/1/2019)

Bir genç, inatçı annesi ile ölen babasının sevgilisi ve hayat sigortası lehtarı olan özgür ruhlu bir adam arasındaki sert kavgada yolunu bulmaya çalışır.

El árbol de la sangre (2/8/2019)

Ailelerinin ortak geçmişinin öyküsünü yazan genç bir çift, akrabalarının karanlık sırlarını ifşa eder ve içlerinden biri acı verici bir itirafta bulunur.

Paddleton (2/22/2019)

Ölümcül kanser teşhisi konan Michael, hem komşusu hem de arkadaşı olan Andy’den hastalık onu öldürmeden önce hayatına son vermesine yardım etmesini ister.

The Breaker Upperers (2/15/2019)

Verilen para yeterliyse sıkı dostlar Jen ve Mel her ilişkiyi bitirebilir. Ama içlerinden biri vicdanını dinlediğinde ikilinin ilişkisi tehlikeye girer.

The Photographer of Mauthausen (2/22/2019)

Mauthausen Toplama Kampı’nda bir genç, fotoğrafçılık yeteneği sayesinde ayrıcalıklı mahkumlardan biri hale gelir ve kampta yaşanan vahşeti dünyaya duyurmaya karar verir.

Firebrand (2/22/2019)

Yapımcılığını Priyanka Chopra’nın üstlendiği, yaşamdan bir kesit sunan bu çağdaş öykünün merkezinde modern ilişkilerin inişleri ve çıkışları var.

Paris Is Us (2/22/2019)

Genç bir kadın, artan toplumsal gerilimler ve yıkıcı terör saldırılarının ortasındaki Paris’te çalkantılı ilişkisini hatırlarken, hayallerle gerçekler birbirine girer.

Second Act (2/22/2019)

Hayallerini gerçekleştirememiş olan Maya, kendini yeniden keşfetmeye başlar ve Madison Caddesi’nin zenginlerine zekasıyla neler başarabileceğini göstermeye karar verir.

 

NETFLIX ORİJİNAL KOMEDİLERİ

Ray Romano: Right Here, Around the Corner (2/5/2019)

Son stand-up gösterisinden bu yana 23 yıl geçen komedyen, senarist ve Emmy ödüllü aktör Ray Romano, ilk Netflix stand-up komedisi Ray Romano: Right Here, Around the Corner için sahneye geri dönüyor. Aynı gece hem Manhattan’daki Comedy Cellar’da hem de NYC’deki Village Underground’da iki gösteri gerçekleştiren Romano; arkadaş seçme, evlilikte hayatta kalma ve yaşlı olmak ile genç olmamak arasındaki farkı bilme üzerine tavsiyelerde bulunuyor. Stand-up komedisi, 5 Şubat’ta tüm dünyada Netflix’te yayınlanacak.

Ken Jeong: You Complete Me, Ho (2/14/2019)

İlk stand-up gösterisinde Ken Jeong, Hollywood kariyerinden eğlenceli öyküler paylaşıyor ve “Felekten Bir Gece”nin hayatını nasıl kurtardığını açıklıyor.

 

NETFLIX ORİJİNAL BELGESELLERİ

ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke (2/8/2019)

Bu araştırma, soul müziğin simge ismi Sam Cooke’un gizemli bir şekilde vurulmasını inceliyor. Cooke’un ölümü, sivil haklar hareketindeki önemli bir sesi susturmuştu.

Chef’s Table: Sezon 6 (2/22/2019)

Emmy adayı dizide, yaratıcı yemekler ve baştan çıkarıcı tatlılarla gurme yemek kavramını baştan tanımlayan, dünyanın farklı yerlerindeki yıldız şeflerle tanışın.

Larry Charles’ Dangerous World of Comedy (2/15/2019)

Her hafta Rusya, Çin, Hindistan, İran, Nijerya, Güney Afrika, Mısır, Türkiye, Fransa ve Guatemala gibi en beklenmedik yerlere giderek bu ülkelerdeki zengin komedi kültürünü keşfedeceğiz. Tarafımızdan pek bilinmese de hem eski hem de çağdaş stand-up komediler, filmler, televizyon yapımları, basılı yayınlar ve çevrimiçi yayınlar bu ülkelerde büyük başarı yakalamaktadır. Ancak bu kültürün varlığını sürdürmesinin önünde çeşitli engeller, riskler ve tehlikeler vardır.

 

NETFLIX AİLE VE ÇOCUK

Free Rein: Valentine’s Day (2/1/2019)

Zoe ve arkadaşları Bâkire Taşı’nı aramaya çıktığında havada aşk kokusu vardır. Ama rekabet gözlerini kör ettiğinde kızları tehlikeden Raven kurtarır.

True: Happy Hearts Day (2/1/2019)

True ve Bartleby, Gökkuşağı Krallığı’nın en yalnız sakinini neşelendirmeye çalışsa da onun hüzünlü hâli bulaşıcıdır. Acaba üç dilek bunu değiştirebilir mi?

The Epic Tales of Captain Underpants: 2. Sezon (2/8/2019)

George ve Harold, yaz kampına gitmek için notlarını yüksek tutmak zorundadır. Ama okulu Melvin ve bir cyborg Melvin’in yönetmesiyle bu kolay olmayacaktır.

Kevin Hart’s Guide to Black History (2/8/2019)

Kevin Hart, bu eğlenceli ve öğretici stand-up komedisinde, siyahi tarihindeki isimsiz kahramanların hayranlık uyandıran katkılarının altını çiziyor.

The Dragon Prince: 2. Sezon (2/15/2019)

Rayla ve prensler, değerli kargolarıyla hızla Xadia’ya ilerler. Ancak enselerindeki Claudia ve Soren, onları durdurmaya kararlıdır.

“O Biçim Sinemalar Türk sinema tarihinde ‘yitik ya da karanlık yıllar’ olarak adlandırılan 1974 ile 1978 yılları arasında ortaya çıkan sinema salonlarına verilen ad.” (oBiçimSinema editör hesabı)

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin