oscar 2020 kısa film

92. Akademi Ödülleri’nde Oscar Adayı 15 Kısa Film

2020’de Oscar’a aday 15 kısa filmin 9’u YouTube ve Vimeo’da ücretsiz olarak izlenebiliyor

10 Şubat 2020’de gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak olan Akademi Ödülleri’nde kısa film dalında aday olan 15 filmden (animasyon, belgesel, live action) 9’unu aşağıdaki videolardan izleyebilirsiniz. 1 tanesinin de Netflix’te olduğunu düşünürsek aslında 10 tanesi izlenebiliyor şu anda.

92. Akademi Ödülleri – En İyi Kısa Film Adayları

En İyi Kısa Animasyon

Kitbull
USA/9 MINS/2019
Rosana Sullivan

Rosana Sullivan’ın yönettiği ve Kathryn Hendrickson tarafından yapımcılığı üstlenen KITBUL’da, iki hayvan arasındaki pek de olası olmayan kıvılcımların çıkışını izliyoruz: bağımsız bir sokak kedisi ve bir pitbull. Birlikte arkadaşlığı keşfediyorlar.

Hair Love
USA/7 MINS/2019
Matthew A. Cherry

Matthew A. Cherry’den Oscar’a aday gösterilen bir animasyon kısa film olan Hair Love, kızının saçını ilk kez yapmayı öğrenen bir Afrikalı Amerikalı babanın samimi hikayesini anlatıyor.

MÉMORABLE
Bruno Collet

Vimeo üzerinden izlenebilir.

oscar 2020 kısa film

En İyi Kısa Belgesel

Walk Run Cha-Cha
USA/20 MINS/2019
Laura Nix

Paul ve Millie Cao, Vietnam’da gençken aşık olan ve savaş yüzünden ayrılan iki aşıktır Altı yıl sonra Kaliforniya’da tekrar bir araya gelirler. Şimdi, onlarca yıl boyunca yeni hayatlar inşa etmek için çok çalıştıktan sonra, dans pistinde kayıp zamanı telafi etme vaktidir.

In the Absence
USA/29 MINS/2018
Seung-jun Yi

Güney Kore’deki Sewol feribot felaketine bir bakış. 16 Nisan 2014 tarihinde Sarı Deniz’de alabora olan ve batan (300’den fazla kişi, çoğunlukla lise öğrencileri hayatını kaybetti) feribotun hikayesini anlatan kapsamlı arşiv materyali ve derinlemesine tarihsel araştırmalarla inceliyor.

Life Overtakes Me
USA/37 MINS/2019
John Haptas & Kristine Samuelson

Netflix üzerinden izlenebilir.

İsveç’te, İstifa Sendromu adı verilen ve koma benzeri bir duruma çekilecek kadar derin bir umutsuzluk içine sokan hastalığa sahip olan mülteci diasporasının iki travma geçirmiş çocuğunun hikayesi.

En İyi Kısa Film

Brotherhood
Meryam Joobeur

Nefta Football Club
Yves Piat

The Neighbors’ Window
Marshall Curry

Alli, günlük rutini ve kocası arasında sıkışıp kalmış bir çocuk annesidir. Fakat iki özgür ruhlu genç, caddenin karşısına taşındığında hayatı sarsılır ve dairesinden onları görebildiğini keşfeder.

A Sister – Une soeur
Delphine Girard

Bir gece. Bir araba. Alie tehlikededir. Üstesinden gelmek için hayatının en önemli telefon görüşmesini yapması gerekir.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.