Sundance Film Festivali 2019’un Kazananları Belli Oldu 🌞🌞

247
Görüntülenme
sundance 2019

14,259 başvuru arasından 121 Filmin Yarıştığı Sundance Film Festivali 2019’un kazananları açıklandı

Sundance 2018‘de Tolga Karaçelik tarafından yazılıp yönetilen Kelebekler‘in, Türkiye için de bir ilk olarak sayılacak şekilde, Dünya Sineması Drama kategorisinde En İyi Film Ödülüne verilen Jüri Büyük Ödülü‘nü aldığını duyurmuştuk. Bu sene de ABD’de yaşayan Türk yapımcı Mustafa Kaymak Green filmi ile En İyi Kurgu Kısa Film Jüri Ödülü’ne layık görüldü. Tebrikler Mustafa!

Diğer kategorilerdeki ödüller ise şu şekilde:

Amerikan Sineması Drama Ödülleri

Jüri Büyük Ödülü / Grand Jury Prize: Clemency (Chinonye Chukwo)

Seyirci Ödülü / Audience Award: Brittany Runs a Marathon (Paul Downs Colaizzo)

Yönetmen Ödülü / Directing: The Last Black Man in San Francisco (Joe Talbot)

Waldo Salt Senaryo Ödülü / Waldo Salt Screenwriting Award: Share (Pippa Bianco)

Jüri Özel Ödülü (Vizyon ve Hüner): Honeyboy (Alma Har’el)

Jüri Özel Ödülü (Oyuncu Performansı): Rhianne Barreto (Share)

Jüri Özel Ödülü (Kreatif İşbirliği): The Last Black Man in San Francisco (Joe Talbot)

Amerikan Sineması Belgesel Ödülleri


Jüri Büyük Ödülü / Grand Jury Prize: 
One Child Nation (Nanfu Wang, Jialing Zhang)

Yönetmen Ödülü / Directing: American Factory (Steven Bognar, Julia Reichert)

Seyirci Ödülü / Audience Award: Knock Down the House (Rachel Lears)

Jüri Özel Ödülü (Sosyal Etki) / Special Jury Award for Moral Urgency: Always in Season (Jacqueline Olive)

Jüri Özel Ödülü (Yükselen Sinemacı): Jawline (Liza Mandelup)

Jüri Özel Ödülü (Kurgu): Apollo 11 (Todd Douglas Miller)

Jüri Özel Ödülü (Görüntü Yönetimi): Midnight Family (Luke Lorentzen)

Dünya Sineması Drama Ödülleri


Jüri Büyük Ödülü / Grand Jury Prize: 
The Souvenir (Joanna Hogg)

Seyirci Ödülü / Audience Award: Queen of Hearts (May El-Toukhy)

Yönetmen Ödülü / Directing Award: The Sharks (Lucia Garibaldi)

Jüri Özel Ödülü: Monos (Alejandro Landes)

Jüri Özel Ödülü (Oyuncu Performansı) / Special Jury Award for Acting: Krystyna Janda (Dolce Fine Giornata)

Jüri Özel Ödülü (Özgünlük) / Special Jury Award for Originality: We Are Little Zombies (Makoto Nagahisa)

Dünya Sineması Belgesel Ödülleri


Jüri Büyük Ödülü / Grand Jury Prize:
Honeyland (Fejmi Daut, Samir Ljuma)

Seyirci Ödülü / Audience Award: Sea of Shadows (Richard Ladkani)

Yönetmen Ödülü / Directing Award: Cold Case Hammarskjold (Mads Brugger)

Jüri Özel Ödülü / Special Jury Prize: Honeyland (Fejmi Daut, Samir Ljuma)

Jüri Özel Ödülü (Sinematografi) / Special Jury Award for Cinematography: Honeyland (Fejmi Daut, Samir Ljuma)

Jüri Özel Ödülü (Engelsiz) / Special Jury Award – No Borders: Midnight Traveler (Hassan Fazili)

Diğer Ödüller


NEXT Audience Award: 
The Infiltrators (Cristina Ibarra, Alex Rivera)

NEXT Innovator Award: The Infiltrators (Cristina Ibarra, Alex Rivera)

Alfred P. Sloan Feature Film Prize: The Boy Who Harnessed the Wind (Chiwetel Ejiofor)

Ödül töreninin kaydını buradan izleyebilirsiniz:

“O Biçim Sinemalar Türk sinema tarihinde ‘yitik ya da karanlık yıllar’ olarak adlandırılan 1974 ile 1978 yılları arasında ortaya çıkan sinema salonlarına verilen ad.” (oBiçimSinema editör hesabı)

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin