Super Bowl 2020

Super Bowl LIV: 2020’nin En Dikkat Çeken Super Bowl Reklamları

Super Bowl LIV

2 Şubat 2020’de Florida, Miami Gardens’taki Hard Rock Stadı’nda oynanan ve dünyanın en çok izlenen (her sene ortalama 150-200 milyon kişi) spor etkinliklerinden olan Super Bowl‘da bu sene de birbirinden iyi reklamlar yarıştı. Super Bowl, her ne kadar ilk bakışta Amerikan Futbol Ligi NFL’de final karşılaşması olarak gözükse de reklamcılar ve sinema sektörü için yılın en büyük şovlarından biri aynı zamanda. Bu sene devre arasında gösterilen J.Lo ve Shakira performansı ise şimdiden YouTube’dan 30.000.000’a yakın izlenme almış durumda:

Bu senenin merakla beklenen filmlerinden bazıları da Super Bowl’da 30 saniyelik fragmanlarla yer aldı:

3 Nisan’da vizyona girecek 25. Bond filmi No Time to Die | Game Day Spot

1 Mayıs’ta vizyona girecek olan Marvel Studios’ Black Widow | Big Game Spot

26 Haziran’da vizyona girecek olan Top Gun: Maverick (2020) – Big Game Spot – Paramount Pictures

Super Bowl LIV Reklamları

Bu sene seçim yılı olmasından mütevellit Donald Trump ve Michael Bloomberg reklamlarına da ev sahipliği yapan etkinlikte, Scorsese ve Jonah Hill’li Coca-Cola reklamı görmek de izleyicilerde kafa karışıklığı yaratmış çünkü bir arada görmeye can attığımız bir ikili değil neticede.

İşte ünlü isimlerle ve tanıdık referanslarla dolu, dikkat çeken reklamlardan bazıları:

Quibi

6 Nisan’da yayına başlayacak olan, maksimum 10 dakikalık içeriklerden oluşan yepyeni mobil eğlence platformu Quibi:

Walmart

Ünlü ziyaretçiler temalı Walmart Pickup reklamı, Bill and Ted!, Mars Attacks!, Arrival ve Star Wars göndermeleriyle çok dolu gözükse de başarısız bir derlemeden öteye gidememiş ve derdini çok iyi anlatamamış ne yazık ki.

Rocket Mortgage

Jason Momoa‘lı Rocket Mortgage reklamı her ne kadar garip ve rahatsız edici bulunsa da yaratıcı işlerden biri olmuş.

Snickers

En beğenilen ve konuşulan işlerden biri ise, Coca-Cola’nın 1971 yapımı “Hilltop” reklamına gönderme olan Snickers’ın #FixTheWorld parodisi.

Mountain Dew

Mountain Dew reklamında, The Shining’den Jack Torrance rolünde izlediğimiz Bryan Cranston, meşhur balta sahnesinde elinde MTN DEW Zero Sugar ile tehditkar bir şekilde parodiyi canlandırıyor. Komik ve çok yaratıcı olmasa da sonunda kan yerine Mountain Dew akması güzel düşünülmüş.

Squarespace

Winona Ryder’lı Squarespace reklamında Fargo’yu andıran bir sette, Ryder’ın karlar içinde site yapma çabasına ve polisin de bunu anlamlı bulmasına eşlik ediyoruz.

Hyundai Sonata

Abartılı Boston aksanlı Rachel Dratch, Chris Evans ve John Krasinski’li Hyundai reklamı da beğenilenler arasında.

Coca-Cola Energy

Neden ve ne için çekildiği belli olmayan, dünyanın en kötü eşleşmeli reklamlarından biri. Irishman anısına Pesci’yi falan oynatsalardı bari Hill yerine :/

Jeep

1993 yapımı Groundhog Day temalı Jeep reklamı da en sevilenler arasındaydı.

Amazon Alexa

En sevdiğim reklamlardan biri #BeforeAlexa temasıyla Ellen DeGeneres ve Portia de Rossi’li Amazon Alexa reklamı oldu. Hatta bu reklamı gördükten sonra bu yazıyı derlemeye karar verdim sayılır. Sizin favoriniz hangisi?

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.