Dogtooth’un Yönetmeninin Son Filmi “The Killing of A Sacred Deer”in İkinci Fragmanı Yayınlandı

Yorgos Lanthimos’un merakla beklenen son filmi “The Killing of A Sacred Deer”ın sırlarla dolu ikinci fragmanı da yayınlandı

Mitolojik Esintiler

Cannes Film Festivali‘nde En İyi Senaryo ödülünü alan The Killing of a Sacred Deer, adında ve konusunda Atina’lı oyun yazarı Euripides‘in “Iphigeneia” adlı mitolojik hikayesinden parçalar taşıyor.

İlk fragmanında bunun ipuçlarını yavaş yavaş gördüğümüz filmde, kazara birinin ölümüne (başroldeki çocuğun babası muhtemelen) neden olduğundan şüphelendiğimiz cerrah Steven Murphy (Colin Farrell), bedelini eşinin (Nicole Kidman) “fedakarlık” yaparak ödeyeceği olaylara bulaşıyor gibi görünüyor.

Killing of A Sacred Deer fragman

Hangisi Kurban, Hangisi Kahin?

Euripides‘in “Iphigeneia hikayesi ise şöyle:

Akhalar, Troia’ya doğru hareket etmek üzereyken şiddetli bir ters rüzgar başlar ve hareket etmelerine engel olur. Sefere çıkmak için uygun rüzgarın esmesini beklerlerken Kahin Kalkhas, Tanrı Artemis‘i kızdırdıklarını ve bu yüzden yol alamadıklarını, fakat Agememnon‘ın kızı Iphigeneia’nın Artemis’e kurban edilmesi şartıyla rüzgarın kesileceğini söyler. Agamemnon kızını kurban edecekken Artemis kıza acır ve bıçağın altına bir geyik koyar. Filmin senaryosunun bu hikayeye ne kadar benzeyeceği merak konusu.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.