“The Snowman” İle İliklerinize Kadar Korkmaya Hazır Mısınız?

“Let the Right One In” ve “Tinker Tailor Soldier Spy” filmlerinden tanıdığımız İsveç’li yönetmen Tomas Alfredson’un yeni filmi “The Snowman”in fragmanı yayınlandı


Tomas Alfredson
, Tinker Tailor Soldier Spy’dan sonraki 6 senelik sessizliğini “Let the Right One In”deki gibi yine karlı ve kanlı bir havada “The Snowman” ile bozmaya geliyor sonunda. IMDB‘de hala post-production aşamasında gözüküyor de olsa film 17 Ekim 2017’de İngiltere’de, 3 Kasım 2017‘de ise Türkiye’de gösterime girecek.

Başrolünde dedektif Harry Hole rolüyle Michael Fassbender‘i göreceğimiz filmin kadrosunda Rebecca Ferguson, Val Kilmer, Chloë Sevigny, J.K. Simmons ve Charlotte Gainsbourg gibi dev isimler de yer alıyor.

Fragmana ön yargılı yaklaşmak istemiyorum ama sonunu tahmin etmek zor olmayacak gibi duruyor. Michael Fassbender katil çıkarsa hiç şaşırmayın. Katil uşak. Çok göze sokulmuş sanki.

the snowman poster

The Snowman Konusu

Filmin senaryosu Norveç’li yazar Jo Nesbø‘nun Bokhandlerprisen ödüllü aynı adlı kitabına dayanıyor ve dedektif Harry Hole serisinin 2007 yılında yayımlanan yedinci kitabı olma özelliğini taşıyor.

Kitabın ve filmin konusu kısaca şu şekilde:

“Oslo’da bir Kasım ayı. Sezonun ilk karı düşmüştür. Jonas adlı bir çocuk, bir gece uyandığında annesinin evde olmadığını fark eder. Soğuk ay ışığının altındaki penceresinden baktığında, bahçedeki açıklanamaz kardan adamı görür. Boynunun etrafında da annesinin pembe atkısı vardır.

Dedektif Hole, aldığı tehditkar bir mektup ile Jonas’ın annesinin kayboluşu ve ilk kar yağışı gününde kaybolan diğer bir düzine kadının arasında bir bağlantı olduğundan şüphelenir. Soruşturması derinleştikçe başka bir şey ortaya çıkar: Katil tarafından planlanan ve sürekli kuralları geliştirilerek giderek korkunç bir hal alan oyunda bir piyon haline gelmiştir.”

Amerikan izleyicisi için dedektif Harry Hole karakteri, Bosch dizisindeki Harry Bosch ile özdeşleştirilebilir. Otoriteye meydan okuyan, kendi ekibi içinde dışlanmış, bu işi en iyi şekilde yapması için yalnız bırakılması gereken (ofisi salonun sonunda), bir kahramandan daha çok bir anti-kahraman. Romantik hayatı çalkantılı, aynı zamanda yalnız yaşayan, adalet için şiddete meyilli bir yapıya sahip karakter Harry Hole. Katilin Michael Fassbender çıkmaması için dua edeceğim…

Bu arada “The Snowman” (Snømannen) kitabının muhtemelen spoiler yorumlarla dolu Goodreads sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz. Ben bir yere kadar okudum ve bıraktım. Çolluğumuz var, çoccuğumuz var.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.