en iyi dwayne johnson filmleri

Dwayne Johnson filmleri: IMDB Puanına Göre Sıralı En İyi 27 Dwayne Johnson Filmi ??

Yüzünü eskitmekten asla korkmayan görev adamı The Rock aka. Dwayne Johnson’ın filmografisine buyursunlar

1- Moana (2016) – IMDB Puanı: 7,6

moana

Polinezya’nın ilk zamanlarında, tanrısal güçlere sahip Maui bulunduğu adayı lanetler. Bu ada küçük ama kararlı Moana’nın da adasıdır, bu laneti kaldırmak ve adasıyla beraber okyanusunu da kurtarmak için Maui’yi arayışa geçer.

2- Fast Five (2011) – IMDB Puanı: 7,3

fast 5

Dominic Toretto ve ekibi son işleri olarak gördükleri bir soygunu başarırlarsa özgürlüklerini de satın alabileceklerdir. Ancak onları Ajan Hobbs (Dwayne Johnson) ve Rio şehrindeki neredeyse her suçlu durdurmaya çalışacaktır. Fast Five, Dwayne Johnson’ın Fast & Furious serisine giriş yaptığı film olmuştur.

3- Furious 7 (2015) – IMDB Puanı: 7,2

furious 7

Dominic Toretto ve ekibi bu sefer karşısında kardeşinin intikamını almak için her şeyi yapabilecek Deckard Shaw’ı bulur. Uzun süredir süregelen film serisinin yıldızlarına Jason Statham, Deckard Shaw kötü karakteri olarak katılmıştır. Ayrıca Dwayne Johnson’ın karakteri Ajan Hobbs, sokak yarışçıları ekibinin düşmanından çok yanlısı olmaya başlamıştır.

4- Fast & Furious 6 (2013) – IMDB Puanı: 7,1

fast&furious6

Ajan Hobbs, Dominic ve Brian’ı azılı bir suçlu ekibi yıkmak için görevlendirir. Dominic Toretto ekibini tekrardan kurmaya çalışırken aynı zamanda öldüğünü sandığı eski sevgilisi Letty’nin de geri döndüğünü de görecektir.

5- Jumanji: Welcome to the Jungle (2017) – IMDB Puanı: 7

jumanji

Birbirini tanımayan ve tesadüfen bir araya gelen dört genç, eski bir video oyununun içine girerler. Orada kendilerine verilen karakterlerin özel güçlerini kullanmalı, birlikte çalışmalı ve oyunu bitirerek büyüyü bozmalılardır.

6- Gridiron Gang (2006) – IMDB Puanı: 6,9

Gridiron Gang

Çocuk cezaevinde bulunan birkaç genç, danışmanlarının liderliğinde Amerikan futbolu oynayarak hayatın gerçeklerini ve yaptıkları hataların ağırlığını anlayacaklardır.

7- The Fate of the Furious (2017) – IMDB Puanı: 6,7

The Fate of the Furious

Gizemli bir kadın Dominic Toretto’yu yanına alarak onu, ekibini ve dünyayı kaos ve terör dolu olaylara sürükler. Bu filmde Jason Statham ve Dwayne Johnson ikilisinin kimyası seyirciler tarafından çok beğenilir ve karakterlerini ayrı bir filmde buluşturacak olan Hobbs and Shaw filminin çekimlerine başlanır. Filmin vizyon tarihi Ağustos 2019 olarak belirlenmiş ve ilk fragmanı da yayınlanmıştır.

8- The Other Guys (2010) – IMDB Puanı: 6,7

The Other Guys

İdolleri olarak gördükleri tecrübeli iki dedektif (Samuel L. Jackson ve Dwayne Johnson) bir soruşturmayı üstlenemeyecek hale geldikleri için bu dava birbirinden tamamen zıt ve birbirine nefret dolu iki yedek polise (Mark Wahlberg ve Will Ferrell) kalacaktır.

9- The Rundown (2003) – IMDB Puanı: 6,7

The Rundown

Amatör bir aşçı olan katı Beck (Dwayne Johnson), bir mafya babasının oğlunu Amazonlardan evine geri getirmek için görevlendirilir. Ancak bu sırada Amazon ormanlarında bir hazine arayışının da peşine düşenlerden biri olur.

10- Get Smart (2008) – IMDB Puanı: 6,5

get smart

Akıllı ancak bir o kadar da sakar bir ajan olan Maxwell Smart, içinde bulunduğu CONTROL teşkilatının ajanlarıyla birlikte düşman oldukları KAOS teşkilatının gerçekleştireceği bir terörist saldırısını durdurmak zorundadır.

11- Snitch (2013) – IMDB Puanı: 6,5

snitch

Bir uyuşturucu alışverişi sırasında komploya kurban giderek hapse giren oğlunu kurtarmak için her şeyi göze alan bir baba, Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi (DEA) için oğlunu hapseden uyuşturucu tacirlerinin yanında gizli bir görevi üstlenir.

12- Faster (2010) – IMDB Puanı: 6,5

faster

Film, tekrardan suç işlemeye başlayan eski bir mahkum, sırlarının açığa çıkmasından korkan tecrübeli bir polis ve sadece kendini düşünen bir kiralık katil arasındaki kedi-fare kovalamacısını anlatmaktadır. Ayrıca Dwayne Johnson’ın gerçek bir aktör olarak ciddiye alınmasını başlatan aksiyon filmi olmuştur.

13- The Mummy Returns (2001) – IMDB Puanı: 6,4

mummy returns

Imhotep’in mumyalanmış bedeni Londra’daki bir müzeye getirilir. Burada Mumya uyanacak ve Londra sokaklarında başlayan daha sonra bütün dünyaya yayılan bir terör ve kaos ortamı yaratacaktır.

14- Pain & Gain (2013) – IMDB Puanı: 6,4

pain&gain

Florida’da yaşayan üç vücut geliştiricisi kendilerini gasp, adam kaçırma ve cinayete kadar varan suçların içinde bulur. Michael Bay tarafından yönetilen film gerçek bir hikayeye dayanmaktadır ve çoğu eleştirmen tarafından gerçek suçluları sempatikleştirdiği için eleştirilmiştir.

15- Central Intelligence (2016) – IMDB Puanı: 6,3

Central Intelligence

Lisenin en popüler öğrencisi olan Calvin (Kevin Hart), hayatını kurmuş ve evlenmiştir. Sıkıcı bulduğu bir işte muhasebeci olarak çalışmaktadır. Lisede herkes tarafından dalga geçilen Bob’un (Dwayne Johnson) uluslararası bir ajan olduğunu öğrendikten sonra kendini de bu dünyanın içinde bulur.

16- Walking Tall (2004) – IMDB Puanı: 6,3

walking tall

Orduda görevini yapıp evine geri dönen asker, yaşadığı yerin suç ve yolsuzlukla dolu olduğunu gördüğünde bütün kasabayı temizlemek için kollarını sıvar.

17- Game Plan (2007) – IMDB Puanı: 6,2

game plan

Amerikan Futbol Ligi’nde oynayan ve tamamen bir bekar hayatı süren futbol oyuncusu, eski bir ilişkisinden 8 yaşındaki bir kız çocuğuna sahip olduğunu öğrenir.

18- Rampage (2018) – IMDB Puanı: 6,1

rampage

Üç farklı hayvan onları durmadan büyüten bir hastalığa yakalanınca bir primatolog ve genetikçi, hayvanların Chicago’yu yerle bir etmesini önlemelidir.

19- San Andreas (2015) – IMDB Puanı: 6,1

san andreas

Kaliforniya’da gerçekleşen en büyük depremden sonra bir helikopter pilotu, eski eşiyle bir araya gelerek şehrin öbür ucunda yaşayan kızlarını kurtarmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkacaktır.

20- Hercules (2014) – IMDB Puanı: 6

hercules

Thrace kralı ve kızı karşılarındaki diktatörü sadece bir kişinin yardımıyla alt edebilecektir: Yunan mitolojisinde kahramanların ve gücün Tanrısı Herkül.

21- Skyscraper (2018) – IMDB Puanı: 5,9

skyscraper

Bir güvenlik uzmanı yanmakta olan 225 katlı bir gökdelenin en üst katında suçlular tarafından esir alınmış ailesini kurtarmak için zamana karşı bir yarışa başlar.

22- Journey 2: The Mysterious Island (2012) – IMDB Puanı: 5,8

journey2

Genç Sean Anderson (Josh Hutcherson), üvey babasıyla (Dwayne Johnson) esrarengiz bir adada yaşadığı söylenen dedesini bulma arayışına girer.

23- G.I. Joe: Retaliation (2013) – IMDB Puanı: 5,8

g.i.joe-retaliation

G.I. Joe’lar azılı düşmanları Cobra’nın yanı sıra teşkilatları yok etmek isteyen hükümet ajanlarıyla da savaşmak zorundadır.

24- Race to Witch Mountain (2009) – IMDB Puanı: 5,7

racetowitchmountain

Las Vegas’taki bir taksici, bir UFO uzmanının da yardımıyla paranormal güçlere sahip iki kardeşe yardım etmek zorundalardır. Çocukları onları inceleyip üstünde deneyler yapmak ve kötü amaçları için kullanmak isteyen örgütlerin elinden kurtarmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

25- Be Cool (2005) – IMDB Puanı: 5,7

becool

Sinema sektöründe yeterli bir derecede zaman geçirdikten sonra sıkılan Chili Palmer, şansını bu sefer müzik endüstrisinde deneyecektir. Bu yolda birbirinden eksantrik karakterlerle tanışacaktır.

26- Baywatch (2017) – IMDB Puanı: 5,6

baywatch

Hayatını işine adamış tecrübeli cankurtaran Mitch (Dwayne Johnson), ekibine yeni katılan kendini beğenmiş Matt (Zac Efron) ile önceleri anlaşamaz. Ancak çalıştıkları kıyıyı ele geçirmeye çalışan bir suç örgütünün planlarını durdurmak için bir araya gelmek zorundalardır.

27- The Scorpion King (2002) – IMDB Puanı: 5,5

thescorpionking

Bir çöl savaşçısı olan Akrep Kral, doğduğu toprakları yok eden orduyu durdurmak için düşmanlarının büyücüsünü kaçırır. Büyücüyü çölün uçsuz bucaksız yerlerine götürür, bu sırada bütün orduyu yeryüzünden silmek için bir plan oluşturmaya başlar.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.