ejderha filmleri

Ejderha Filmleri: Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Ejderha Filmi

Ejderha Filmleri

Bazıları animasyon, bazıları çizgi film; bazılarında aktörler ejderha rolünde, bazılarında ise bilgisayar hilesi. Hepsi ve daha fazlası bu listede. Sizin favoriniz hangisi? (Not: liste sırası karışık verilmiştir)

1- DragonHeart (1996) – IMDb Puanı: 6,5

DragonHeart (1996)

Son ejderha ve hayal kırıklığına uğramış bir ejderha öldüren Şövalye, kısmi ölümsüzlük verilen kötü bir Kral’ı durdurmak için işbirliği yapmalıdır. Dennis Quaid, Sean Connery, Dina Meyer, Pete Postlethwaite başrollerde. Usta aktör Sean Connery, ejderhayı canlandırmıştır.
Fragman

2- The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013) – IMDb Puanı: 7,8

The Hobbit- The Desolation of Smaug (2013)

2013’te The Hobbit: The Desolation of Smaug (Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları) vizyona girdi. Edebiyat tarihinde akıllarda kalan ejderhalardan biri olan Smaug’u ünlü oyuncu Benedict Cumberbatch seslendirdi. Film fazla ve gereksiz derecede özel efekt kullanılmasıyla eleştirildi. Buna rağmen çoğu film puanlama sitesinde Hobbit filmlerinin en iyisi olarak yer almaktadır.
Fragman

3- Harry Potter and the Goblet of Fire (2005) – IMDb Puanı: 7,7

Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) rakip sihir okulları arasında tehlikeli bir turnuvada yarışır, ancak tekrarlayan kabuslar tarafından dikkati dağılmaktadır.
Fragman

4- Dragonslayer (1981) – IMDb Puanı: 6,7

Dragonslayer (1981)

Yakındaki bir krallıktan, kızları yiyen bir ejderhayı öldürmek için genç bir büyücü çırağı gönderilir. Eleştirmen puanı da yüksek olan filmde Peter MacNicol, Caitlin Clarke, Ralph Richardson, John Hallam gibi oyuncular başrolde.
Fragman

5- Pete’s Dragon (2016) – IMDb Puanı: 6,7

Pete's Dragon (2016)

Bir ejderha olan Elliott ve en yakın arkadaşı Pete adlı yetim bir çocuğun maceraları. Yönetmen koltuğunda ise Ain’t Them Bodies Saints, A Ghost Story ve The Old Man & the Gun’dan tanıdığımız David Lowery yer alıyor.
Fragman

6- The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (2010) – IMDb Puanı: 6,3

The Chronicles of Narnia- The Voyage of the Dawn Treader (2010)

Lucy ve Edmund Pevensie, kuzeni Eustace ile Narnia‘ya döner ve kraliyet gemisi The Dawn Treader ile deniz yolculuğuna çıkmak için Prens Caspian ile buluşurlar. Yol boyunca, dünyanın kenarına ulaşmadan önce ejderhalar, cüceler ve bir grup kayıp savaşçı ile karşılaşırlar.
Fragman

7- Thor: Ragnarok (2017) – IMDb Puanı: 7,9

Thor- Ragnarok (2017)

Thor, gladyatörler gezegeni olan Sakaar’da tıkılı kalmıştır. Asgard yok olmadan kendi dünyasına gitmeli ve Ölüm Tanrıçası Hela’yı durdurmalıdır. Bu savaşında çekicini kaybedecektir. Ona Hulk yardım edecek, Loki ise dostluk ve düşmanlık arasındaki çizgiyi kaldıracaktır.
Fragman

8- How to Train Your Dragon (2010) – IMDb Puanı: 8,2

How to Train Your Dragon (2010)

Ejderha avlamak isteyen şanssız genç bir Viking, genç bir ejderhanın beklenmedik arkadaşı haline gelir ve yaratıklarda sandığından daha fazla şey olabileceğini öğrenir.
Fragman

9- Gedo senki (2006) – IMDb Puanı: 6,5

Tales from Earthsea

Efsanevi bir ülkede, bir adam ve genç bir çocuk bir dizi olağandışı olayı araştırır. Usta yönetmen Hayao Miyazaki‘nin oğlu Gorô Miyazaki, Ursula K. Leguin’in şaheseri Yerdeniz Öyküleri‘nin animasyon uyarlaması için önetmenlik koltuğunda.
Fragman

10- Mulan (1998) – IMDb Puanı: 7,6

Mulan (1998)

Babasını orduda ölme ihtimalinden kurtarmak için, genç bir kız gizlice onun yerine geçer ve bu süreçte Çin’in en büyük kahramanlarından biri haline gelir.
Fragman

11- Gojira vs. Kingu Gidor‚ (1991) – IMDb Puanı: 6,6

Godzilla vs. King Ghidorah (1991)

Zaman yolcuları, ülkenin gelecekteki ekonomik saltanatını önlemek için Japonya’yı yok etmek üzere Godzilla‘yı planlarında kullanırlar. Kosuke Toyohara, Anna Nakagawa, Megumi Odaka, Katsuhiko Sasaki başrollerde.
Fragman

12- Die Nibelungen: Siegfried (1924) – IMDb Puanı: 8,1

Die Nibelungen- Siegfried (1924)

Kral Sigmund’un oğlu Siegfried, Solucanlar Kralı Gunter’ın güzel kız kardeşi Kriemhild’i duyar. Solucanlar yolunda bir ejderha öldürür ve bir hazine bulur, Hort. Gunther’in görünmez olmasını sağlayan bir maske, Krimhild’i kazanmasına yardımcı olur. Ama Brunhild Kriemhild’i lanetlediğinden, ona gerçekte ne olduğunu anlatır. Şimdi Brunhild, Siegfried’in kafasını istemektedir. Gunther ona bu iyiliği yapacak mıdır? Fritz Lang, 10. filmi ile karşınızda.
Fragman

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.