hollywood taciz skandallari

Hollywood Taciz Skandalları – Bitmeye Niyeti Olmayan Tam Liste

Harvey Weinstein skandalından sonra birbiri ardına patlak veren taciz suçlamalarıyla ilgili şimdiye kadarki en detaylı tam liste

Her şey 5 Ekim’de The New York Times’ın, Harvey Weinstein ile ilgili yaklaşık 30 kadının adının geçtiği olaylar silsilesi yazısını yayınlamasıyla başladı. Cinsiyet ayırt etmeksizin herkesin bir şekilde itiraflar ve suçlamalar akımına dahil olduğu zincirde, durumun açığa çıkmasıyla birlikte Netflix tarafından House of Cards rolü iptal edilen Kevin Spacey‘e yöneltilen Anthony Rapp cinsel istismar suçlamalarıyla dur durak bilmeyen taciz skandallarının nereye kadar gideceğini merak ediyoruz.

CNN‘nin yaptığı habere göre cinsel istismar suçlamalarıyla yargılanan Hollywood’un ünlü ve güçlü erkekleri şu şekilde toplanmış:

Andrew Kramer

Lionsgate yöneticisi Andrew Kramer, Vulture’a göre eski bir asistan tarafından cinsel tacizi iddiasıyla suçlanıyor.

Andy Dick

Vulture’a göre, ünlü saldırıya eğilimli komedi oyuncusu Andy Dick, indie film “Raising Buchanan“ın setinde birden fazla kişiye cinsel tacizde bulunmaktan suçlanıyor.

Andy Signore

Screen Junkies‘in ve popüler “Honest Trailers” serisinin yaratıcısı Andy Signore, Variety’ye göre en az beş kadın tarafından cinsel tacizle suçlanıyor. O zamandan beri Defy Media tarafından kovulmuş durumda.

Ben Affleck

CNN’ye göre, Ben Affleck, 2000’lerin başında aktris Hilarie Burton’ı MTV’nin TRL dizisi setinde taciz etmekle suçlanıyor. Affleck özür diledi.

Bob Weinstein

Harvey Weinstein’ın süper yapımcısı ve aynı zamanda kardeşi Bob Weinstein, Variety’e göre Weinstein Co’nun ürettiği “The Mist” adlı TV dizisinin yapımcılığını üstlendiği zamanlarda Amanda Segel’e cinsel tacizle suçlanıyor. Weinstein temsilcisi suçlamayı reddetti.

Brett Ratner

Los Angeles Times’a göre, Rush Hour gibi başarıların ardındaki yönetmen Brett Ratner, altı cinsel istismardan dolayı suçlanıyor. Ratner’in avukatı bunlara itiraz etti.

Chris Savino

Deadline’a göre Nickelodeon’un The Loud House programının yaratıcısı Chris Savino, cinsel tacizde birden fazla kadın tarafından suçlanıyor. O zamandan beri şovdan kovuldu.

David Guillod

Atomic Blonde’un yapımcısı David Guillod, aktris Jessica Barth‘a cinsel saldırı nedeniyle suçlanıyor. Barth ilk olarak 2012’de iddiasını ortaya attı, ancak Guillod başvurması halinde dava açma tehdidinde bulundu. Hollywood Reporter’a göre, Barth şimdi suçlamaları bastırmaya hazır.

Dustin Hoffman

People’a göre The Graduate ve Tootsie gibi filmlerden tanıdığımız aktör Dustin Hoffman, 1985’te 17 yaşındaki bir yapım asistanı olarak Anna Graham’ı cinsel tacizden dolayı suçlanıyor.

Elie Wiesel

Salon’a göre, Nobel ödüllü yazar ve insan hakları savunucusu Elie Wiesel, 1989’da 19 yaşındaki bir çocuğu elle taciz etmekten suçlanıyor. Wiesel 2016’da vefat etti ve herhangi bir onaylama veya reddetme yapamadı.

Ethan Kath

Guardian’a göre Crystal Castles‘ın arkasındaki yapımcı / sanatçı Ethan Kath, eski ekip üyesi Alice Glass tarafından cinsel saldırıdan suçlanıyor. Kath iddiaları reddetti.

George H.W. Bush

Eski ABD başkanı George H.W., Chicago Tribune’e göre, bazı kadınlar tarafından kötü bir şaka yaparken onları elle taciz etmekten suçlanıyor. Suçlamaları reddetmekten ziyade, Bush, sözcüsü aracılığıyla dünyayı “iyi huylu” bir elle taciz kavramı ile tanıştıran bir bildiri yayınladı.

Hamilton Fish V

The New Republic yayıncısı Hamilton Fish V, New York Post’a göre cinsel tacizden çok sayıda kadın çalışan tarafından suçlandı. O zamandan beri izinde.

James Toback

Los Angeles Times’a göre, Black and White gibi filmlerin yönetmeni James Toback, yüzlerce kadın tarafından cinsel tacizle suçlanıyor. O günden beri suçlamaları reddetti; Beverly Hills polisi, kapsamı hem Toback hem de Harvey Weinstein’ı kapsayan bir soruşturma başlattı.

Jeremy Piven

HBO Entourage‘daki rolüyle ünlü aktör Jeremy Piven, aktris Ariane Bellamar tarafından Business Insider’a göre şovun çekimi sırasında elle tacizde bulunduğu çok sayıda iddia yüzünden suçlanıyor. Piven iddiaları reddetti.

Kevin Spacey

BuzzFeed’e göre, Netflix’in House of Cards dizisi yıldızı Kevin Spacey, aktör Anthony Rapp tarafından, Rapp 14 yaşındayken istenmeyen cinsel ilerleme kaydetmekle suçlanıyor. Spacey, sarhoş olduğunu ve karşılaşmayı hatırlamayacağını iddia eden bir bildiriyi yayınladı ve Netflix, House of Cards’ın altıncı sezonunu askıya aldığını açıkladı.

Knight Landesman

New York Times’a göre, Artforum yayıncısı ve sanat dünyasında bir güç brokeri olan Knight Landesman, ortak bir dava açan en az dokuz kadın tarafından cinsel tacizde bulunmakla suçlanıyor. Landesman Artforum’dan istifa etti.

Leon Wieseltier

New York Times’a göre, eskiden The New Republic‘in editörlerinden olan Leon Wieseltier, birkaç kadın meslektaşı tarafından cinsel tacizle suçlanıyor. Wieseltier bazı “suç”larını itiraf etti.

Lockhart Steele

Variety’ye göre, Curbed and Racked gibi popüler web sitelerinin yaratıcısı Lockhart Steele, eski bir Vox çalışanı tarafından cinsel tacizle suçlanıyor. Vox o zamandan beri Steele’yi kovdu.

Mark Halperin

CNN’e göre, muhabir, yazar ve medya kişiliği bulunan Mark Halper’in, birkaç kadın tarafından cinsel tacize uğradığı gerekçesiyle suçlandı. Bazılarını itiraf etti ve o zamandan beri NBC News, MSNBC ve HBO gibi işverenlerinin birçoğu tarafından bırakıldı.

Matt Mondanile

SPIN’e göre Real Estate‘in eski gitaristi olan Matt Mondanile, birkaç kadın tarafından cinsel suistimalle suçlanıyor. Mondanile o zamandan beri herhangi bir haksızlığı reddetti.

Michael Oreskes

CNN’e göre, NPR’nin en iyi editörlerinden Michael Oreskes, cinsel tacizde birden fazla kadın tarafından suçlanıyor. O zamandan beri istifa etti.

Oliver Stone

Oliver Stone, aktris Carrie Stevens tarafından bir keresinde bir partide elle tacizde bulunmaktan suçlanıyor. Stevens, Stone’un Weinstein’ı sıcak bir şekilde savunan tweetinden hemen sonra karşılık olarak bu iddiayı tweet yaptı.

Robert Scoble

The Verge’e göre, Fast Company ile daha önce birlikte çalışan deneyimli teknoloji blogu yazarı Robert Scoble, cinsel saldırıdan suçlanıyor. Scoble, suçlamaları reddediyor.

Roy Price

New York Times’a göre, Amazon Stüdyoları’nın başında bulunan Roy Price, yapımcı Isa Dick Hackett tarafından cinsel taciz iddiasıyla suçlandı. O zamandan beri istifa etti.

Twiggy Ramirez

Variety’ye göre, Twiggy Ramirez – Marilyn Manson’daki basçı– Jeordie White, tecavüzle suçlandı. O zamandan beri gruptan kovuldu.

Tyler Grasham

Hollywood ajansı Tyler Grasham, Variety’ye göre aynı zamanda polis raporu hazırlayan aktör Tyler Cornell tarafından cinsel saldırı ve küçümseme iddiası ile suçlanıyor. Grasham, ajansı ACA tarafından görevden alındı.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.