maniac

Netflix, Roma’da gerçekleşen ‘See What’s Next’ etkinliğinde Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan Dünyaya Taşıyacağı Yeni Hikayeleri Tanıttı

“Menşeine değil, hikayesine bak”

Netflix bu yıl, Avrupa’nın yanı sıra ilk defa Ortadoğu ve Afrika’daki 16 ülkede geliştirilen 100’den fazla yerel yapımı 16 dilde izlemenin keyfini izleyicilere sunacak.

Eleştirmenlerin ve izleyicilerin bayıldığı Dark (Almanya), Suburra (İtalya), Las Chicas del Cable (İspanya) ve Black Mirror (İngiltere) gibi yapımlar, farklı diller ve kültürlerden gelen benzersiz ve iyi içeriklerin her yerde ses getirebileceğinin en güzel kanıtları oldu. Netflix’in açıklamasına göre örneğin aralık ayında gösterime giren Dark, Şili, Bangladeş ve Kanada’da hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip. Dizi, Almanya’daki bir izleme saatine karşılık dünya çapında dokuz saat seyrediliyor.

netflix yeni yapimlar
ROME, ITALY – APRIL 18: Erik Barmack attends the Erik Barmack panel during Netflix ‘See What’s Next’ event at Villa Miani on April 18, 2018 in Rome, Italy. (Photo by Ernesto S. Ruscio/Getty Images for Netflix) *** Local Caption *** Erik Barmack

7’si orijinal yapım olmak üzere toplam 10 yeni Netflix Avrupa projesinin duyurusu gerçekleştirildi

7 Yeni orijinal dizi

İsmi henüz açıklanmayan Hollanda yapımı

Netflix’in ilk Hollanda yapımı orijinal dizisi Pupkin yapım şirketi tarafından çekiliyor ve 2019’da gösterime girecek. Özgürlükler kenti Amsterdam’da bu öğrenciler her şeye sahip: Para, seks ve güç… Ve kazara araladıkları Hollanda Altın Çağı’ndan karanlık bir dünyaya açılan uzanan bir kapı.

Mortel (Fransa)

Netflix’in beşinci Fransız orijinal yapımı doğaüstü bir gücün bir araya getirdiği gençlerin öyküsü. Dizinin yaratıcısı Frédéric Garcia, yapımcısı ise Mandarin Television.

The Wave (Almanya)

Netflix’in üçüncü orijinal Alman dizisi, ünlü THE WAVE filminden ve gerçek olaylardan esinleniyor. Rat Pack ve Sony Pictures Television Germany iş birliğiyle çekiliyor.

Luna Nera (İtalya)

17. yüzyıl İtalyası’nda cadı olmakla suçlanan kadınların hikayesini anlatan bir dizi. Yaratıcıları Francesca Manieri, Laura Paolucci ve Tiziana Triana, yapımcı ise Fandango.

The Rain (Danimarka)

the rain fragman

İskandinav yapımı Rain‘in konusu yine, bir tarafta insanlığı tehdit eden bir olay ve bir tarafta da bununla mücadele halinde olan insanlar etrafında kurgulanmış. Ölümcül bir virüsün nüfusun çoğunu yok edişini gördükten sonra iki küçük kardeşin güvenli bir yer arayışını izleyeceğiz birlikte.

The English Game (İngiltere)

Futbolun icadı ve mucitlerinin sınıf ayrımını alt ederek futbolu nasıl dünyanın en popüler sporu haline getirdikleri hakkında altı bölümlük bir drama. Yapımcısı 42, senaristi ise Downton Abbey’in yaratıcısı Julian Fellowes.

Turn Up Charlie (İngiltere)

turn up charlieİdris Elba’nın başrolde olduğu yeni bir Netflix orijinal yapımı İngiliz komedisi. Sekiz bölümlük dizinin baş yapımcıları Idris Elba ve Gary Reich.

2 Yeni belgesel dizi

Fransa tarihinin unutulmaya yüz tutmuş cinayetlerinden birine odaklanan dizi

Fransa tarihinin unutulmaya yüz tutmuş cinayetlerinden birine odaklanan dizi, Grégory Villemin’in 1984’te öldürülmesini anlatıyor.

The Staircase

Evlerinin merdivenlerde ölü bulunan karısını öldürmekle suçlanan polisiye yazarı Michael Peterson’ın ve 16 yıl süren hukuk mücadelesinin sürükleyici hikayesi.

Duyurusu yapılan diğer yapımlar ve yeni sezonu açıklananlar

Stranger Things Sezon 3

stranger-things-3-sezon-kadro

Dizinin üçüncü sezonunda kadroya Jake Busey (Starship Troopers, Contact, Agents of S.H.I.E.L.D. ve From Dusk Till Dawn) ile Cary Elwes (Glory, Days of Thunder, Bram Stoker’s Dracula, Robin Hood: Men In Tights ve The Princess Bride) dahil oluyor.

Dark Sezon 2

netflix dark orman

Dizinin sekiz bölümden oluşan 2. sezonunun çekimleri 25 Temmuz’da Berlin ve civarında başlayacak

La Casa de Papel (Money Heist) 3. Sezon

la casa de papel 3 sezon

3. sezonu resmi olarak onaylandı. İspanyol soygun hikayesinin birinci ve ikinci kısımların dünya çapındaki başarısının ardından,  Profesör’ün kalkıştığı yeni soygunlara 2019’da tanıklık edeceğiz.

Paquita Salas 2. Sezon

İlk görüntüler yayınlandı

The Protector (Muhafız)

Netflix’in Can Evrenol tarafından yönetilen Çağatay Ulusoy‘lu ilk orijinal Türk dizisinin resmi adı kesinleşti.

the protector muhafiz
ROME, ITALY – APRIL 18: Cagatay Ulusoy attends Netflix Originals From Europe panel during Netflix ‘See What’s Next’ event at Villa Miani on April 18, 2018 in Rome, Italy. (Photo by Ernesto S. Ruscio/Getty Images for Netflix) *** Local Caption *** Cagatay Ulusoy

Çağatay Ulusoy‘un İngilizce açıklamalı videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Maniac

maniac

Başrollerde Emma Stone ve Jonah Hill var. Yönetmen Cary FukunagaManiac, kontrolden çıkmış bir ilaç davasında yolları kesişen iki yabancının öyküsü.

Dogs Of Berlin

dogs of berlin

Netflix’in ikinci Alman orijinal yapımı Dogs of Berlin’den de ilk görüntüler paylaşıldı. Merakla beklenen dizisi, oynanacak uluslararası futbol maçının bir gece öncesinde öldürülen Türk-Alman bir futbol yıldızının cinayetini çözmek üzere istemeden bir ekip olan iki zıt Berlin polis dedektifinin hikayesini anlatıyor. Dedektifler, onları kendi insani zayıflıkları ve suç eylemleriyle yüzleştiren Berlin yeraltı dünyasıyla bir savaşa girmek ve kanunun gerçekte hangi tarafında olduklarına karar vermek zorunda kalırlar.

Rimetti a Noi i Nostri Debiti (Forgive Us Our Debts)

İlk İtalyan Netflix orijinali

GLOW 2. Sezon

İkinci sezonu 29 Haziran Cuma günü gösterime giriyor

13 Novembre: Fluctuat Nec Mergitur

13 Kasım 2015 tarihinde Paris’te yaşanan terör saldırısındaki insan hikayelerini mercek altına alan üç bölümlük belgesel 1 Haziran 2018’de yayınlanacak.

Baby

Andrea De Sica (Children of the Night) ile Anna Negri (Good Morning Heartache), çekimleri henüz başlayan yapımın yönetmenleri. Başrollerde Benedetta Porcaroli, Alice Pagani, Isabella Ferrari ve Claudia Pandolfi var.

Elite

İlk görüntüler geldi

Generation Q

Noémie Saglio’nun yönetmen koltuğunda oturduğu, yapımcılığını ise UNRATED Studios’un üstlendiği Fransız komedi dizisi yıl sonunda gösterime girecek. Oyuncular arasında genç yetenekler Zita Hanrot (Elsa), Sabrina Ouazani (Charlotte), Joséphine Draï (Emilie) ve de Marc Ruchmann (Jules) bulunuyor.

Osmosis

Thomas Vincent (Versailles, Tunnel) Fransız orijinal bilim kurgu dizisinin ilk iki bölümün yönetmenliğini yapacak. Çekimlere Haziran 2018’de start verilecek.

The Innocents

June’un Londra’da yeni bir hayata başlama macerası, beklediğinden çok daha karmaşık bir hâl alır. Kendini bir anda muğlak bir adam kaçırma planının hedefinde bulan ve aşırı stres yaşayan June’un vücudu ve kimliği hayal edemeyeceği şekilde değişmeye başlar. Peki ama bu değişim nasıl ve daha önemlisi neden gerçekleşmektedir?

Siz hangilerini bekliyorsunuz?

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.