kevin spacey anthony rapp

Kevin Spacey, Anthony Rapp’in Taciz İddialarından Sonra Özür Dileyerek Kamuoyuna Açıldı

Taciz iddialarından sonra talihsiz bir şekilde kötü zamanlamayla eşcinsel olduğunu bir kez daha açıklayan aktöre karşı taciz kınamaları devam ediyor

Ünlü Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein’in bitmek bilmeyen taciz olayları sonrası son zamanlarda meydana gelen “taciz itirafları” silsilesinin son isimlerinden biri de Kevin Spacey oldu.

Star Trek: Discovery dizisinin oyuncularından Anthony Rapp, 14 yaşındayken, aktörle birlikte Broadway’de sahne aldıkları yıllarda Kevin Spacey’nin evindeki bir partide kendisine cinsel tacizde bulunduğunu ve bu olayı unutamadığını açıkladı.

Spacey’nin özür paylaşımı

Spacey ise yaklaşık 16 saat önce kendi Twitter hesabından paylaştığı bir yazıyla, 30 yıl önce yüksek alkolden hayal meyal hatırladığı bu durumdan dolayı ne kadar pişman olduğunu ve özür dilediğini belirten bir yazı paylaştı ve ardından hayatını erkeklerle devam ettirme kararı aldığını söyledi:

Ortada bir taciz iddiası varken cinsel yönelimiyle ilgili bir açıklama yapma gereği duyması çoğu kişi tarafından absürd ve yersiz olarak nitelendirildi.

“Kevin Spacey, daha önce keşfedilmemiş bir şey icat etti: açılmak için kötü bir zamanlama.”

Aynı zamanda “gay olmanın cinsel tacizde bulunmaktan ve çocuk istismarından farklı şeyler olduğunu biri kendisine açıklasın” tarzı cümleler de Twitter’da dolaşan yorumlar arasında sıkça duyulmakta ve hayranları arasında hayal kırıklığıyla karşılanıyor.

House of Cards Cephesi

Öte yandan Media Rights Capital ve Netflix de cinsel taciz haberleri yayınlandıktan bir gün sonra, ortak yaptıkları bir açıklamayla Kevin Spacey’nin başrolünde olduğu Netflix dizisi House of Cards‘ın altıncı sezonuyla birlikte final yapacağını açıkladı.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.