en iyi keanu reeves filmleri

Keanu Reeves Filmleri: En iyi 21 Keanu Reeves Filmi ?️?️

Keanu Reeves Filmleri

IMDB puanına göre sıralı en iyi 21 Keanu Reeves filmini sizler için listeledik:

1- The Matrix (1999) – IMDB Puanı: 8,7

the matrix

Bir bilgisayar programcısı olan Thomas Anderson yaşadığı dünyayı var olan tek gerçeklik olarak düşünmektedir. Ancak tanıştığı Trinity ve Morpheus gibi insanlar ona başka bir dünyanın ve ayrı bir gerçekliğin var olduğunu gösterecektir. İçinde yaşadığını sandığı dünya tamamen yalanlardan ve kodlardan oluşmakta olduğunu anlayan Anderson, Neo adıyla içine girdiği yeni gerçekliğe uyum sağlamak için savaşmak zorundadır. Keanu Reeves’i her sinema izleyicisinin hafızasına kazıyan bu film çıktığında büyük bir patlama yaratmıştır. Ayrıca 20 yıl sonra bile hala en iyi bilim-kurgu filmleri konuşmasında yer almaya devam etmektedir.

2- Dangerous Liaisons (1988) – IMDB Puanı: 7,6

Dangerous Liaisons

Hayatlarını para kaygısı olmadan yaşayan zengin ve kendini beğenmiş aristokratların tek bir sıkıntıları vardır: Sıkılmışlardır. Bu sıkıntılarını geçirmek amacıyla çevresindekilerin hayat kararları üzerine oyunlar oynayıp iddialara girerler. Bu oyunlar ise aşk, ihanet, aldatma ve güç üzerine olacaktır.

3- John Wick: Chapter 2 (2017) – IMDB Puanı: 7,5

John Wick: Chapter 2

Kalan son borcunu ödemek için kiralık katillerin yeraltı dünyasına geri dönen John Wick, başına konulan ödül yüzünden her katilin onu öldürmek istediğini fark eder. En yetenekli kiralık katillerin elinden kurtulmak ve bu sırada borcunu ödemek zorundadır.

4- Bram Stoker’s Dracula (1992) – IMDB Puanı: 7,5

Bram Stoker's Dracula

Dracula İngiltere’ye gelmiştir. Bu yabancı topraklarda dehşet saçmak için elinden geleni yapacaktır. Gary Oldman’in başrolü oynadığı filmde, Keanu Reeves Dracula’nın dostu Jonathan Harker’ı oynamıştır. Filmin yönetmenliğini ünlü Amerikan sinemacı Francis Ford Coppola üstlenmiştir. Bram Stoker’ın aynı isimli romanından adapte edilmiştir.

5- The Devil’s Advocate (1997) – IMDB Puanı: 7,5

The Devil's Advocate

Florida’dan başarılı bir avukat New York’taki en büyük avukatın yanında çalışmak için iş teklifi alır. New York’taki görkemli yaşam tarzına uyum sağlamaya çalışırken bu sırada patronunun gerçek yüzünü de görecektir.

6- Much Ado About Nothing (1993) – IMDB Puanı: 7,4

Much Ado About Nothing

Hero ve Claudio iki genç aşıktır. Kendi düğünlerinin öncesinde Benedick ve Beatrice’i de birbirlerine yaparak evlendirmeye çalışırlar. Shakespeare aynı isimli eserinden uyarlanan filmin yönetmenliğini ve başrolünü Shakespeare adaptasyonlarıyla ünlenmiş Kenneth Branagh yapmıştır.

7- John Wick (2014) – IMDB Puanı: 7,3

John Wick

Karısından kalan son şey olan köpeği de öldürüldükten sonra emekliye ayrılmış kiralık katil John Wick, bunu yapan ve elindeki her şeyi çalan gangsterlerden intikam almak için eski işine geri dönecektir.

8- Point Break (1991) – IMDB Puanı: 7,2

Point Break

Bir FBI ajanı gerçekleşen bir banka soygunu sonrası birkaç sörfçünün arasına karışarak gizli göreve girer. Sörfçülerin banka soygununu yaptıklarından şüphe duyan ajan, zaman geçtikçe bu sörfçülere kendini daha yakın hissedecektir.

9- The Matrix Reloaded (2003) – IMDB Puanı: 7,2

The Matrix Reloaded

Neo ve diğer liderlerin Ajan Smith ve öldürücü makinelerine karşı sadece 72 saatleri vardır. Yaşadıkları Zion kentinin keşfedilmesini önlemeli ve buna karşı savaşmalıdır. Bu sırada Neo gördüğü kabusların gerçekleşecek olmasından korktuğundan Trinity’i bu kabustan kurtarmak için canını tehlikeye atacaktır.

10- Speed (1994) – IMDB Puanı: 7,2

Speed

Genç bir polis memuru 50 km/s hızın altına inmemesi gereken bir otobüsü kullanmaktadır. Bunun sebebi ise otobüs 50 km/s altına inerse şehrin ortasında patlayacak ve yüzlerce insanın can kaybına sebep olacaktır.

11- A Scanner Darkly (2006) – IMDB Puanı: 7,1

A Scanner Darkly

Yakın gelecekte geçen bu hikayede, gizli görevde olan bir polis tehlikeli yeni ortaya çıkmış bir uyuşturucunun peşine düşer. Bu süreçte tanıştığı garip insanlar ve kendi davranışları yüzünden kimliğini kaybetmeye ve gerçekte kim olduğunu unutmaya başlar.

12- My Own Private Idaho (1991) – IMDB Puanı: 7,1

My Own Private Idaho

İki en yakın arkadaş Portland’ın sokaklarında geçinmeye çalışmaktadırlar. Bu sırada gerçek kişiliklerini keşfedecek ve ilişkilerinin seviyelerini göreceklerdir. Keanu Reeves arkadaşlardan birini oynarken, diğerini hayatını kaybeden River Phoenix oynamıştır. Filmin yazarı ve yönetmenlik rolünü Gus Van Sant üstlenmiştir.

13- River’s Edge (1986) – IMDB Puanı: 7,1

River's Edge

Liseli bir genç sınıf arkadaşlarından bir tanesini öldürmüştür. Okuldaki herkes öldürülen kızın katilini sorgularken, katilin arkadaşları bunun yerine ona yardım etmeyi seçer. Katilin arkadaşlarının davranışları ve hareketleri de işlenilen suç kadar karışık ve bencilce olacaktır. 22 yaşındaki bir Keanu Reeves’in boy gösterdiği River’s Edge, aktörün yanı sıra Crispin Glover’ın da ilk uzun metraj film rollerinden biri olmuştur.

14- Constantine (2005) – IMDB Puanı: 7

Constantine

Doğaüstü olaylarla görevli dedektif John Constantine bir polis memurunun kız kardeşinin intiharı konusunda yardım eder. Constantine’in yapması gereken bu ölümün intihar değil, çok daha büyük ve gizemli bir olay olduğunu ispatlamaktır. DC Comics’in Hellblazer çizgi roman serisinden uyarlanan filmde, başrol dedektife Keanu Reeves hayat vermiştir.

15- To the Bone (2017) – IMDB Puanı: 6,9

To the Bone

Anoreksiya mağduru genç bir kadın, onu bu durumdan ve yaşadığı acıdan kurtaracak garip bir doktorla tanışır. Keanu Reeves’in oynadığı doktor, yemek bozukluğu rahatsızlığına sahip Ellen’ı hayata sarılması için ikna edecektir.

16- Bill & Ted’s Excellent Adventure (1989) – IMDB Puanı: 6,9

Bill & Ted's Excellent Adventure

Görünürde aptal olan iki liseli arkadaş, tarih dersinden geçmek için en iyi sunum ödevini yapmak zorundadırlar. Bunun için ellerinde kullanabilecekleri bir alet vardır: Zaman makinesi. Serinin 3. filmi oyuncular ve yönetmen tarafından da onaylansa da ne zaman prodüksiyonun başlayacağı ve ne zaman vizyona gireceğiyle ilgili bir gelişme bulunmamaktadır.

17- The Lake House (2006) – IMDB Puanı: 6,8

The Lake House

Yalnız bir doktor satın aldığı göl evinde kalırken bir kadınla mektuplaşmaya başlar. İkisi de aynı göl evinde yaşadıklarını söyledikten sonra adam kadınla arasında iki sene fark olduğunu anlar. Yıllar arası mektuplaşabilen çift çok geç olmadan bu sıra dışı ilişkilerinin gizemini çözmelilerdir.

18- Street Kings (2008) – IMDB Puanı: 6,8

Street Kings

Eşi bir cinayete kurban giden bir polis, ortağı da öldürüldükten sonra kendini gizli bir görevin içinde bütün cinayetlerden ve suçlardan kendini aklamaya çalışır halde bulur. Suicide Squad ve End of Watch gibi filmlerin yönetmeni David Ayer’ın yönetmenliğini yaptığı filmde Keanu Reeves’ın yanı sıra Chris Evans, Forest Whitaker ve Hugh Laurie gibi yıldız isimler de rol almıştır.

19- The Matrix Revolutions (2003) – IMDB Puanı: 6,7

The Matrix Revolutions

İnsanlar tarafından kuşatılmış Zion şehri, makineler karşısında kendini korumalıdır. Bu sırada Ajan Smith’le süren çatışmaya son vermek zorunda olan Neo, kendi gücünün gerçek boyutlarına tanıklık edecektir. İlk filmi kadar övgüye yer verilmeyen ikinci filmden sonra Revolutions, The Matrix Üçlemesini bitiren film olmuştur.

20- Something’s Gotta Give (2003) – IMDB Puanı: 6,7

Something's Gotta Give

Yaşlı bir çapkın (Jack Nicholson) hayatı boyunca kendinden yaşça küçük kadınlarla birlikte olmuştur. Ancak yeni sevgilisinin annesine (Diane Keaton) duyduğu nefret-sevgi ilişkisi ona yeni bir bakış açısı sağlayacaktır. Keanu Reeves ise Jack Nicholson’ın doktorunu oynarken, aynı zamanda Diane Keaton ile de bir romantizm yaşayacaktır.

21- The Gift (2000) – IMDB Puanı: 6,7

The Gift

Kasaba halkı, kaybolan bir kadını bulmak için altıncı hisse sahip bir kadından yardım isteyecektir. Cate Blanchett, Katie Holmes ve Greg Kinnear gibi oyuncularla çalışan Keanu Reeves, yönetmen olarak da Sam Raimi ile çalışmıştır.

Başka aktör yok mu diyene Leonardo DiCaprio filmleri listemizi öneriyoruz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.