Daniel Day-Lewis’li Phantom Thread’in Fragmanından Şıklık Akıyor

831
Görüntülenme

Daniel Day-Lewis, terzi olarak jübilesini yapacağı son filmi Phantom Thread’de Paul Thomas Anderson ile son kez bir araya geliyor

2018 Oscar Ödülleri’nde En İyi Film Kategorisinde yarışacak filmler arasındaki tahminlerimizde o zamanlar isimsiz olan Paul Thomas Anderson projesinden bahsetmiştik hatırlarsanız. Şimdi işte o filmin adı kondu ve fragmanı bile geldi. “Phantom Thread“!

1950’lerin Londra’sında geçen filmde, Daniel Day-Lewis‘i sosyete ve kraliyet ailesi için tasarım yapmak üzere görevlendirilen moda tasarımcısı Charles James rolünde izleyeceğiz.

Fragmana gelen harika ilk tepkilerden biri Ekşi Sinema’nın kurucusu Kaan Karsan’dandı:

Kendisine hak vermekle birlikte filmin karışık eleştiriler alan afişini de şuraya bırakıyoruz:

phantom thread afis

1997’den beri sadece 6 filmde rol alan Daniel Day-Lewis’i izleyeceğimiz son rolü olacak. UK vizyon tarihi 2 Şubat olarak açıklanan filmin ülkemize ne zaman geleceği ise henüz meçhul.

Kısa film, Tumblr, MUBI, ekşisözlük deneyimlerinden sonra ivedi bir kararla Haziran 2017'de oBiçimSinema'yı kurdum. Filmlerle doldurdum sessizliği. Festivalleri kodladım. Makas-ellerin çocukluğunu bilirim. Film afişlerinden arkadaşlarım oldu, hala da var. Primer'i anlamadım. H.A.L. 9000'i de. (Yapay zekalar daha bulunmamış gibi davranıyorlardı.) Yalnız Matrix'le içli dışlı oldum. (Kim olmamıştır ki?)

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin