Sundance 2020 filmleri

2020 Sundance Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Sundance 2020 Kazananları

Bu yıl 23 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında düzenlenen 2020 Sundance Film Festivali‘nde, festivale dönüş yapan Dee Rees (The Last Thing He Wanted), Sean Durkin, David France, Janicza Bravo ve Miranda July (Kajillionaire) gibi yönetmenlerin yanı sıra, Radha Blank, Ekwa Msangi ve Florian Zeller gibi Sundance’e yeni katılacak isimler de yer aldı. Jüri Büyük Ödülü ve Seyirci Ödülü’nü, 80’li yıllarda çiftçilik yapmak için Los Angeles’tan Arkansas’a taşınan Koreli bir ailenin hikayesini anlatan Minari aldı.

Festivalden izlemeniz gereken 20 film ve diziden bahsettiğimiz yazımızdan sonra şimdi de sıra diğer kazananları açıklamaya geldi:

2020 Sundance Film Festivali Ödülleri

ABD-Drama

Jüri Büyük Ödülü: Minari

Seyirci Ödülü: Minari

Yönetmen Ödülü: Radha Blank – The 40-Year-Old Version

Waldo Salt Senaryo Ödülü: Edson Oda – Nine Days

Jüri Özel Ödülü (Oyuncu Topluluğu): Charm City Kings

Jüri Özel Ödülü (Auteur): Josephine Decker – Shirley

Jüri Özel Ödülü (Neorealizm): Eliza Hittman – Never Rarely Sometimes Always

ABD-Belgesel

Jüri Büyük Ödülü:  Boys State

Seyirci Ödülü: Crip Camp

Yönetmen Ödülü: Garrett Bradley – Time

Jüri Özel Ödülü (Çıkış Yapan Sinemacı): Arthur Jones – Feels Good Man

Jüri Özel Ödülü (Sosyal Etki): Elyse Steinberg, Josh Kriegman, Eli Despres – The Fight

Jüri Özel Ödülü (Kurgu): Tyler H. Walk – Welcome to Chechnya

Jüri Özel Ödülü (Kurmaca Olmayan Hikâye Anlatımında İnovasyon): Kirsten Johnson – Dick Johnson Is Dead

Dünya Sineması-Drama

Jüri Büyük Ödülü: Yalda

Seyirci Ödülü: Sin Señas Particulares

Yönetmen Ödülü: Maïmouna Doucouré – Mignonnes

Jüri Özel Ödülü (Oyuncu Performansı): Ben Whishaw – Surge

Jüri Özel Ödülü (Vizyoner Sinemacı): Lemohang Jeremiah Mosese – This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

Jüri Özel Ödülü (Senaryo): Fernanda Valadez & Astrid Rondero – Sin Señas Particulares

Dünya Sineması-Belgesel

Jüri Büyük Ödülü: Epicentro

Seyirci Ödülü: The Reason I Jump

Yönetmen Ödülü: Iryna Tsilyk – The Earth is Blue as an Orange

Jüri Özel Ödülü (Kreatif Hikâye Anlatıcılığı): Benjamin Ree – The Painter and the Thief

Jüri Özel Ödülü (Görüntü Yönetimi): Micrea Topoleanu, Radu Ciorniciuc – Acasa, My Home

Jüri Özel Ödülü (Kurgu): Mila Aung Thwin, Sam Soko, Ryan Mullins – Softie

Kısa Film

Jüri Büyük Ödülü:  So What If The Goats Die

Yönetmen Ödülü: Michael Arcos – Valerio’s Day Out

Jüri Ödülü (Uluslararası-Kurmaca): The Devil’s Harmony

Jüri Ödülü (ABD-Kurmaca): Ship: A Visual Poem

Jüri Ödülü (Kurmaca Olmayan): John Was Trying to Contact Aliens

Jüri Ödülü (Animasyon): Dcera

Oyuncu Ödülü: Sadaf Asgari – Exam

Diğer Ödüller

NEXT Seyirci Ödülü: I Carry You With Me

NEXT Yenilikçi Ödülü: I Carry You With Me

Alfred P. Sloan Uzun Metraj Kurmaca Film Ödülü: Tesla

Sundance Enstitüsü NHK Ödülü: Kirsten Tan – Higher

Törende gerçekleşen önemli gelişmelerden biri de festivalin yeni direktörünün açıklanması oldu. John Cooper’ın yerini alacak isim Tabitha Jackson olarak belirlendi.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.