suspiria fragman

Luca Guadagnino’nun Merakla Beklenen Suspiria’sının Fragmanı Geldi

Dario Argento’nun 1977 yapımı kült filmi Suspiria’nın yeniden uyarlaması olan filmin müzikleri ise Thom Yorke’a ait

Yönetmen koltuğunda, Tilda Swinton’lı “I am Love” ve “A Bigger Splash” filmlerinden tanıdığımız ve geçtiğimiz sene de Call Me by Your Name ile ortalığı kasıp kavuran Luca Guadagnino‘yu gördüğümüz Suspiria‘nın uzun metraj fragmanı sonunda yayınlandı.

Suspiria 2018

Luca Guadagnino‘nun, merakla beklediğimiz yeniden uyarlaması Suspiria’da, dünyaca ünlü bir dans şirketinin merkezinde, sanat yönetmeni, iddialı genç bir dansçı ve yas tutan bir psikoterapistin etrafında geçen karanlık karanlık olaylar anlatılıyor. Kadroda Dakota Johnson, Tilda Swinton, Mia Goth, Dark‘tan tanıyacağınız Angela Winkler, Chloë Grace Moretz gibi isimler yer alıyor.

Bazıları kabusa boyun eğecek. Diğerleri sonunda uyanacaklar.

Lutz Ebersdorf Tilda Swinton mı?

Ayrıca filmle ilgili artık çok bariz olan bir detay var ki evlere şenlik.

Lutz Ebersdorf

Fragmanda da gördüğünüz gibi filmde Lutz Ebersdorf adında psikoterapist de yer alıyor. Yalandan bilgilerle ve bir stok fotoğrafla donatılmış IMDB profilinde yazanlar, Lutz Ebersdorf’un bukalemun Tilda Swinton olduğu gerçeğine itiyor bizleri. Reddit gibi mecralarda da insanların görüşleri bu yönde. Hatta çoğu kişi Tilda’yı da John Malkovich’in canlandırdığını düşünüyor. ”Aslında kaşık yok” gibi, aslında Tilda da yok.

Lutz Ebersdorf’ın Tilda Swinton olduğunu destekleyen kanıtlar:

  • Lutz Ismael Ebersdorf isminin baş harflerinin ”LIE” yani ”yalan” anlamına gelmesi
  • Bazı paparazzi fotoğraflarında, Tilda’nın soyunma odasından yüzünde bu karaktere benzeyen makyajla çıkan halinin yer alması
  • 82 yaşında bir anda sinemaya atılan aktörlerin çok olmaması ve buna rağmen adına tek filmden oluşan IMDB profili oluşturulması ve hatta filmin afişine bile konulması
  • Yine biyografisinden gördüğümüz kadarıyla Piefke Versus adında deneysel bir tiyatro grubunun kurucusu olması
  • Fragmandaki sesin de Tilda olduğunu destekler nitelikle olması
  • Adamın adını görsellerde arattığınızda sadece Tilda’nın çıkması…

Daha ne olsun?

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.