2019 SXSW Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

112
Görüntülenme
SXSW 2019

8-17 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen 2019 SXSW Film Festivali’nin kazananları belli oldu

Film ödülleri dört bölümden oluşuyor:

Jüri Ödülleri kısmında uzun metrajda belgesel ve kurmaca kategorisine giren filmler yer bulurken; kısa metrajda animasyon, belgesel, geceyarısı, müzik, kurmaca, Texas ve Texas lise kısaları gibi köşeler yer alıyor.

Seyirci Ödülleri kısmında, özel etkinlikler dışındaki tüm uzun metrajlar ödül alabiliyor.

Özel ödüller kısmında yine Vimeo staff picks gibi değişik isimler adına verilen ödüller var.

Tasarım ödülleri kısmında ise film yapımcıları ve tasarımcılarının iş birlikleri ödüllendiriliyor.

Birçoğunun adını TIFF 2018‘de ve Sundance 2019‘da duyduğumuz filmler arasında ödül alanlar şöyle:

2019 SXSW Film Festivali Ödülleri

Uzun metraj jüri büyük ödülleri

Uzun metraj kurmaca ödülleri

En iyi film: Alice
Yönetmen: Josephine Mackerras

Special Jury Recognition for Best Ensemble: Yes, God, Yes
Yönetmen: Karen Maine

Special Jury Recognition for Breakthrough Voice: Saint Frances
Yönetmen: Alex Thompson

Uzun metraj belgesel ödülleri

Kazanan: For Sama
Yönetmen: Waad al-Kateab, Edward Watts

Special Jury Recognition for Empathy in Craft: Ernie & Joe
Yönetmen: Jenifer McShane

Special Jury Recognition for Excellence in StorytellingNothing Fancy: Diana Kennedy
Yönetmen: Elizabeth Carroll

Kısa film jüri ödülleri

Kurmaca kısalar

Kazanan: Liberty
Yönetmen: Faren Humes

Special Jury Recognition: The Orphan
Yönetmen: Carolina Markowicz

Kısa belgesel

Kazanan: Exit 12
Yönetmen: Mohammad Gorjestani

Special Jury Recognition: All Inclusive
Yönetmen: Corina Schwingruber Ilić

Geceyarısı kısası

Kazanan: Other Side of the Box
Yönetmen: Caleb J. Phillips

Kısa animasyon

Kazanan: Guaxuma
Yönetmen: Nara Normande

Special Jury Recognition: Slug Life
Yönetmen: Sophie Koko Gate

Müzik videosu

Kazanan: “Pa’Lante” – Hurray for The Riff Raff
Yönetmen: Kristian Mercado

Special Jury Recognition: “Quarrel” – Moses Sumney
Yönetmen: Allie Avital, Moses Sumney

Texas Kısaları

Kazanan: I Am Mackenzie
Yönetmen: Artemis Anastasiadou

Special Jury Recognition: A Line Birds Cannot See
Yönetmen: Amy Bench

Texas Lise Kısaları

Kazanan: Fifteen
Yönetmen: Louisa Baldwin

Special Jury Recognition: Double Cross
Yönetmen: Amiri Scrutchin

SXSW Film tasarım ödülleri

Poster tasarımında mükemmellik

Kazanan: Daniel Isn’t Real
Designer: Jock
Design Company: 4twenty limited

daniel-isnt-real

Başlık tasarımında mükemmellik

Kazanan: Spider Man: Into the Spider-Verse
Yönetmen: Brian Mah, James Ramirez

Special Jury Recognition: The Darkest Minds
Yönetmen: Michelle Dougherty

Sanal sinema

360° Video: Belgesel – Send Me Home
Yönetmen: Cassandra Evanisko

360° Video: Kurmaca – Metro Veinte: Cita Ciega
Yönetmen: Maria Belen Poncio

Interaktif – Runnin’
Yönetmen: Kiira Benzing

Hikaye anlatıcılığı – Gloomy Eyes
Yönetmen: Jorge Tereso, Fernando Maldonado

Sürükleyici sanat – Home After War
Yönetmen: Gayatri Parameswaran

Deneyimin geleceği – Traverse
Yönetmen: Jessica Brillhart

SXSW Special Awards

Karen Schmeer Film Editing Fellowship
Kazanan: Victoria Chalk

Vimeo Staff Picks Award
Kazanan: Milton directed by Tim Wilkime

ZEISS Cinematography Award
Kazanan: Amazonia Groove directed by Bruno Murtinho

Louis Black “Lone Star” Award
Kazanan: The River and the Wall directed by Ben Masters

SXSW Adam Yauch Hörnblowér Award
Kazanan: Tito directed by Grace Glowicki

CherryPicks Female First Feature Award
Kazanan: Alice directed by Josephine Mackerras

CherryPicks Special Recognition:
Kazanan: Days of the Whale directed by Catalina Arroyave Restrepo

Audience Award Winners

Narrative Feature Competition

Kazanan: Saint Frances
Yönetmen: Alex Thompson

Documentary Feature Competition

Kazanan: For Sama
Yönetmen: Waad al-Kateab, Edward Watts

Headliners

Kazanan: Long Shot
Yönetmen: Jonathan Levine

Narrative Spotlight

Kazanan: The Peanut Butter Falcon
Yönetmen: Tyler Nilson, Michael Schwartz

Documentary Spotlight

Kazanan: Running With Beto
Yönetmen: David Modigliani

Visons

Kazanan: The Garden Left Behind
Yönetmen: Flavio Alves

Midnighters

Kazanan: Boyz In The Wood
Yönetmen: Ninian Doff

Episodic Premiere

Kazanan: Ramy
Show Runner: Bridget Bedard

24 Beats Per Second

Kazanan: Nothing Stays the Same: The Story of the Saxon Pub
Yönetmen: Jeff Sandmann

Global

Kazanan: Cachada: The Opportunity
Yönetmen Marlén Viñayo

Festival Favorileri

Kazanan: Raise Hell: The Life & Times of Molly Ivins
Yönetmen Janice Engel

Jordan Peele’nin son filmi ”US” ise herhangi bir ödül alamadı yine de Hitchcock’u çatıdan adamın bu filmini merakla bekliyoruz.

“O Biçim Sinemalar Türk sinema tarihinde ‘yitik ya da karanlık yıllar’ olarak adlandırılan 1974 ile 1978 yılları arasında ortaya çıkan sinema salonlarına verilen ad.” (oBiçimSinema editör hesabı)

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin