en iyi tayvan dizileri

Tayvan Dizileri: İzlenmesi Gereken En İyi 30 Tayvan Dizisi 🇹🇼

Romantik, tarihi ve fantastik temalı Tayvan dizileri önerilerini sizler için derledik

1- My Dear Boy (2017-2018) – IMDB Puanı: 8,8

My Dear Boy

Luo Xiao Fei, reklam sektöründe yönetmen olarak çalışmaktadır. Çalıştığı şirketin patronu, hem reklam ajansının sahibi hem de beş yıllık erkek arkadaşıdır. Xiao Ye Shi ile olan uzun süreli ilişkisine olan ilgisizliğine ve onu ihmal etmesine rağmen, Xiao Fei işini etkileyebileceği için ilişkisini kesememektedir. Bu sırada Xiao Fei kendinden çok daha genç olan ve tasarım bölümünden mezun olan An Qing Hui ile tanışır. Sizce An Qing, Xiao Fei’e kalbini fethedebilecek mi? Xiao Fei işini mi yoksa aşkını mı seçecektir?

2- Back to 1989 (2016) – IMDB Puanı: 8,3

Back to 1989

Chen Che, babasının kim olduğunu bilmemektedir. Bir kaza onu daha doğmadan bir yıl öncesine, 1989 yılına geri gönderdiğinde ise kendine ikinci bir şans tanındığını görmüştür. Babasını bulma arayışındayken ailesiyle de alakalı bazı gizli kalması gereken olayları görecektir.

3- The King of Romance (2016-2017) – IMDB Puanı: 8,2

The King of Romance

Çok ünlü bir Çin efsanesi, Tanrıların kralı olan Yeşim İmparatoru’nun melekleri olan Altın Çocuk ve Yeşim Kızı cennetten insan dünyasına neden kovduğunu anlatır. Burada yedi hayat sürecek ve aslında birbirilerine hiç ulaşamayacakları bir aşkla lanetlenmişlerdir. Kao Bing-Bing ise kendisinin Yeşim Kızının reenkarnasyonu olduğuna inanan bir kadındır.

4- Behind Your Smile (2016-2017) – IMDB Puanı: 8,1

Behind Your Smile

Bir lanet, bir adamı ölümsüzlüğe mahkum etmiştir. Zhao Yi Ting üzerindeki bu lanet sebebiyle ölememektedir. Bu yüzden sonsuza dek ölümlü insanlar arasında yaşamak zorundadır. Yi Ting’in hayatı sıkıcı ve anlamsız bir hale gelmeye başlamıştır, bu sebeple hayatına biraz daha heyecan ve aksiyon katma arayışına girer.

5- Meteor Garden (2005) – IMDB Puanı: 7,9

Meteor Garden

Meteor Garden, bir aşk hikayesini konu alır. Zengin çocuk Dao Ming Si özel bir üniversiteye giderken ayrıca bu sırada üniversitenin en popüler grubu F4’ün (Flower Four) liderliğini yapmaktadır. F4 üyeleri Dao Ming Si, Hua Ze Lei, Mei Zuo ve Xi Men, güçlü Tayvanlı işletmecilerin varisleridir. Bu grup okuldaki herkese zorbalık etmektedir. Ailesinin ısrarı üzere bu okula gelen Dong Shan Cai arkadaşını korumak için bu zorbalıklara göğüs gerer ve bu durum Dao Ming Si’nın dikkatini çeker.

6- In Time With You (2011) – IMDB Puanı: 7,9

In Time With You

Chen You Qing, 30 yaşına geldiğinde hayatının geri kalanını geçirecek birini bulma konusunda endişelenmeye başlar, bu yüzden en yakın arkadaşı Li Da Ren ile ikisi arasından kimin 35 yaşından önce evlenebileceğini görmek için iddiaya girerler.

7- Prince of Wolf (2016) – IMDB Puanı: 7,8

Prince of Wolf

Bir aile gezisi sırasında küçük Zhe-Ming ormanda kaybolur. Etrafta dolaşırken bir dişi kurt onu kurtarır. O günden itibaren, Zhe-Ming, kendisini kurtaran kurtla yaşamaya başlar. Hevesli amatör bir fotoğrafçı olan Mi-Mi, nefes kesici manzaraları bulmak için Wolf Mountain’ı ziyaret eder. Mi-Mi, ormanda yaşayan Zhe-Ming’e mi katılacaktır, yoksa orman hayatından sıkılan Zhe-Ming, Mi-Mi ile şehre geri mi dönecektir?

8- Better Man (2016) – IMDB Puanı: 7,8

Better Man (2016)

Üç yakışıklı kardeşin aklı aşk ve evlilik konusunda çok karışıktır. Hayatlarında yalnızca doğru aşkı mı aramalılar yoksa ellerindeki seçenekleri mi değerlendirmeliler? Dünyalarını altüst eden 3 kadınla tanıştıklarında ne istediklerine karar verebilecekler midir?

9- Bromance (2015-2016) – IMDB Puanı: 7,8

Bromance

Doğumundan itibaren anne ve babasının bir erkek istemesine karşı, erkek gibi yetiştirilen bir kadının ve ülkedeki ünlü bir gangsterin oğlunun yaşadığı romantik ilişkiyi anlatmaktadır.

10- Autumn’s Concerto (2009-2010) – IMDB Puanı: 7,7

Autumn's Concerto

Ren Guang Xi mükemmel bir hayatı olan burnu havada bir hukuk öğrencisidir. Büyük ve ünlü bir işletmenin varisi ve yetenekli bir buz hokeyi oyuncusudur. Fakat gerçekte içten içe mutsuz hissetmektedir. Okulda tanıştığı yetim bir kız ona gerçekten sevginin ne olduğu öğretir ve hayatını değiştirir. Bir zaman sonra Guang Xi bir beyin ameliyatı geçirir ve hafızasını kaybeder, bu sırada onun çocuğunu taşıyan Mu Cheng, Guang Xi’nin hayatından çıkmak zorunda kalır. Aradan altı yıl geçtiğinde kader onları bir şekilde yeniden bir araya getirir. Ama hayatları şu an çok daha farklı bir hal almıştır.

11- Devil Beside You (2005) – IMDB Puanı: 7,5

Devil Beside You

Qi Yue, Yuan Yi’ye ondan hoşlandığını söylendiğinde, okulun kabadayısı Ah Meng ona eziyet ettiği için dünyası alt üst olur. Yaptığı şeytanlıklarla tanınan Ah Meng yalnızca Qi Yue’yi ister. Qi Yue, Ah Meng’ın sert kabuğunu kırmayı başarır ve ona aşık olur. Böylece herkes kendini karmakarışık bir aşk üçgeninin içinde bulur.

12- Close Your Eyes Before It’s Dark (2016) – IMDB Puanı: 7,4

Close Your Eyes Before It's Dark

Dağda bir kulübede tatil yaparken uzun süredir arkadaş olan grup, ölümcül sonuçları olabilecek eski bir skandalı ortaya çıkarır.

13- When I See You Again (2015) – IMDB Puanı: 7,4

When I See You Again

Xia You Chien; iyi görünümlü, özel şirketinin oldukça başarılı bir başkanı ve çevresindeki herkes tarafından çok beğenilen bir kişidir. Yıllar önce memleketi olan Pu Lang Köyü’nü zorbalığa uğradığı ve alay konusu olduğu için terk etmiştir. Bir gün işi için köyüne geri dönmesi gerektiğinde ise görünüşünü ve tarzını değiştirdiği için onu kimse tanımadığını fak eder. Böylece uzun zamandır beklediği planını yürürlüğe koyar ancak beklemedik şekilde aşık da olur.

14- Fated to Love You/ Destiny by Love (2008) – IMDB Puanı: 7,3

Fated to Love You

Sıradan bir kadın tek gecelik bir ilişkiden hamile kalır. Bebeği aslında istemese de babası yakışıklı ve büyük bir servetin varisi olduğu için o adamı bulup evlenmeye çalışacaktır.

15- Refresh Man (2016) – IMDB Puanı: 7,3

Refresh Man

Lisede Zhong Yu Tang, önünde parlak bir geleceği olan bir gençken Ji Wen Kai ise başarısız olmuştur. On yıl sonra, Yu Tang’ın çalıştığı kozmetik şirketinin yeni CEO’su Zhong Yu Tang olduğu zaman artık lisede olmadıkları ve işlerin değiştiğini anlar.

16- Murphy’s Law of Love (2015) – IMDB Puanı: 7,2

Murphy's Law of Love

Gerçek aşk Murphy Kanunları’yla karşılaştığında ne olur? Kuan Hsiao-Tung, herkesin ilişki sorunlarını çözecek olan Meet and Match Online arkadaş bulma şirketinin “aşk gurusu” olarak tanınmaktadır. Ancak kendi romantik hayatında da bu ‘guru’luğunu kullanabilecek midir?

17- Love Cuisine (2015-2016) – IMDB Puanı: 7,1

Love Cuisine

Oscar Han Avrupa’da bir restoranı olan ünlü bir şeftir. Ancak eski akıl hocasına verdiği sözü yerine getirmek için Si Ping Lisesi’nde aşçılık dersi vermek üzere Tayvan’a dönmüştür. Bakalım, ülkesine geri döndüğünde ‘yediği şeyler boğazına dizilecek’ mi?

18- The Prince Who Turns into a Frog (2005) – IMDB Puanı: 7

The Prince Who Turns into a Frog

Büyük bir otel zincirinin CEO’su Shan Jun Hao kendini beğenmiş, babasının mirasının üstüne yatmış, şımarık biridir. Zengin avcısı Ye Tian Yu arabasını sürerken yanlışlıkla Jun Hao’ya çarpar. Bu kazanın etkisiyle Jun Hao hafızasını kaybeder. Ailesi onu arayıp dururken Jun Hao, hayata yeniden başlayacaktır… bu sefer parasız bir şekilde.

19- Iron Ladies (2018) – IMDB Puanı: 6,9

Iron Ladies

Chou Kai-Ting, Ma Li-Sha ve Wang Ching-Ching, otuzlu yaşlarında bir e-ticaret kozmetik web sitesi olan “Love U Shop”un üst düzey yöneticileri olarak çalışan kadınlardır. Güzel fiziklerine, gösterişli hayatları ve üst düzey işlerine sahiptirler. Bir kadının kıskanabileceği her şey onlardadır… onlar da birbirlerini kıskanmaya başlarlar.

20- The Masked Lover (2017) – IMDB Puanı: 6,8

The Masked Lover

Wu Ping-An, bir mafya örgütü olan güçlü Yih Ching Grubu’nun patronudur. İkiz kız kardeşi ise tam tersi şirketten uzakta yaşamayı tercih eden sakin ve basit bir yaşam süren tatlı Wu Ping-Fan’dır.

21- Wayward Kenting (2007-2008) – IMDB Puanı: 6,6

Wayward Kenting

Zhong Hanwen, Liangliang ve Azuo Kenting’de büyümüş yakın arkadaşlardır. Wayward Kenting evlerinin doğasını korumak için gösterdikleri çabaları anlatır. Dizi daha çok sevgi, hayaller ve sorumluluklar üzerine kurulu olan arkadaş ilişkilerini daha detaylıca işlemektedir.

22- Marry Me or Not? (2015-2016) – IMDB Puanı: 6,6

Marry Me or Not

Cai Huan Zhen istediğini elde etmek için her şeyi yapan ve söyleyen bir kadındır. Hao Sheng Nan onun hayallerindeki adamla evlenmesine engel olduğu için Cai Huan Zhen onun hayatını mahvetmeye yemin etmiştir. Ancak intikam almak için çalmaya çalıştığı Sheng Nan’ın sevgilisi, kendi erkek kardeşi çıkınca ne yapacağını bilememektedir.

23- Attention, Love! (2017) – IMDB Puanı: 6,5

Attention, Love

Uzun zaman önce çok yakın iki arkadaş olan kişilerin çocukları olur. Biri oğlunun adını “dikkat” anlamına gelen Li-Zheng, diğeri ise kızının adını askeri terminolojide “rahat” anlamına gelen Shao-Xi’tir. Oğlan hayatındaki her şeyi titizlikle yapan detaycı biriyken kız tam tersi bir kişiliğe sahiptir. Li-Zheng, Japonya’da büyüdükten sonra Tayvan’a döndüğünde, Shao-Xi ile ilk kez lisede tanıırı. Karşıt kişiliklerine rağmen, kaderleri onları ısrarla karşı karşıya çıkarmaktadır.

24- The Queen of SOP (2012) – IMDB Puanı: 6,3

The Queen of SOP

Lin Xiao Jie (Joe Chen), büyük bir mağazada sıradan bir tezgahtardır. İngiltere hayallerinin peşinden giderek Londra’da bir şirketin fotoğraf çekiminde asistan olma fırsatını yakalar. Londra’ya gittiğinde ise uğradığı bir hırsızlıkla hayatı değişecektir.

25- Jojo’s World (2017) – IMDB Puanı: 6,3

Jojo's World

Bir kadın kısa bir süre içinde doğurganlığını kaybedecektir. Çok geç olmadan dört bekar adamın içinden hangisinin çocuğunun babası olması istediğine karar vermelidir.

26- Smiling Pasta (2006) – IMDB Puanı: 6,3

Smiling Pasta

Cheng Xiao Shi erkek arkadaşının onu terk etmesinin ardından ünlü şarkıcı He Qun’le yanlışlıkla öpüştüğü için kendini gerçek olmayan bir ilişkinin içinde bulur.

27- The Ex-Man (2018) – IMDB Puanı: 6

The Ex-Man

Li Chin-Ai, 10 yıl önce ayrıldığı eski erkek arkadaşı Tai Hai-An’ı zar zor unutup Chou Li-Yang ile bir ilişki kurmuşken hiç beklenmedik bir şekilde Hai An yeniden ortaya çıkmıştır. Ancak Hai An’da bir gariplik vardır. Hala 18 yaşındadır ve hayalet gibi görünmektedir. Chin Ai, eski sevgilisi Hai-An’ın gerçekten ölüp ölmediğini çözmeden hayatına eskisi gibi devam edemeyecektir.

28- Princess Stand In (2013) – IMDB Puanı: 5,4

Princess Stand In

Chin Ta Hua’nın yüzünde, hayatı boyunca insanların onunla alay etmesine neden olan bir beni vardır. Qu Yang Tai ise bir kazada nişanlısını yeni kaybetmiştir. Ta Hua’nın çok parası vardır, Yang Tai de nişanlısını unutamadığı için ona benzeyen birini bulmaya çalışmaktadır. Ta Hua, Yang Tai’nin bu isteği üzerine ona reddedemeyeceği bir teklifte bulunur.

29- KO One (2005-2006) – IMDB Puanı: 5.0

KO One

Ba Le Lisesi öğrencisi olan Wang Da Dong, “KO haritasında” kendi savaş seviyelerine göre sıralanan özel güçlere sahip bir gruba önderlik etmektedir. Wang Da Dong, Ya Se Wang ve Ding Xiao Yu ile yakın arkadaş olur. Bu arada Lei Ke Si adında biri sınıfa katılır. Ke Si, hem bulunduğu liseyi hem de KO grubundaki dengeleri değiştirecektir.

30- The X-Family (2007) – IMDB Puanı: 4,7

The X-Family

KO savaşçıları bir savaşta Mojie’ye karşı savaşırken Da Dong güçlerini kaybeder. Güçlerini geri kazanmak için arayışa çıkar. Da Dong kendisini Xia Tian’da bulur. Xia Tian inanılmaz güçlü bir varlıktır ve gücü boynundaki Fenglong kravatında mühürlenmiştir. Xia Tian, Da Dong’a gücünü geri kazanması için yardım edecek midir? Da Dong ise Fenglond kravatını Mojie’nin ellerine düşmekten kurtarabilecek midir?

Sizin favori ไต้หวัน diziniz hangisi? Kore dizileri önerilerimize baktınız mı?

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.