true detective 3 sezon

True Detective 3. Sezon’a Dair Bilmeniz Gereken Her Şey

True Detective’in 3. sezonunun geleceği resmileşmişken yeni bölümlerle ilgili bilmeniz gerekenleri derledik

Nic Pizzolatto‘nun HBO antolojisi serisi True Detective‘in son bölümünün yayınlamasının üstünden neredeyse iki buçuk sene geçti ve izleyiciler olarak endişedeydik. 🙁 Biraz fazla bekledik ama olsun 3. sezona dair gelişmeler aktarılmaya başlandı. IMDB’de henüz bir bilgi yazmasa da dizinin 3. sezon kısımlarının yayın tarihi 2018 olarak gözüküyor.

IndieWire’ın dizinin üçüncü sezonuyla ilgili yaptığı harika derlemeye, yeni haberler çıktıkça biz de ekleme yapmaya devam edeceğiz. Aşağıda bölümler, kadro, konular ve 3. sezona dair her türlü bilgiyi ilgili başlığın altında bulabilirsiniz. Sorularınızı da yorumlar kısmında sormayı unutmayın lütfen.

true detective ucuncu sezon

True Detective 3. Sezon Konusu

HBO’nun aktardığı kadarıyla 3. sezon için resmi konu özeti şu şekilde:

Dizinin yeni sezonu, Ozarks‘ın kalbinde on yıllar boyunca derinleşen ürkütücü bir suç öyküsünün üç ayrı zaman diliminde gelişen gizemini anlatacak. Değişen zaman aralıkları ve yıllar boyunca uzanan gizem, sezon 1’e de geri dönüş yapacak ve aynı zamanda iki zaman çizgisi arasında olanlara da odaklanacak.

Ayrıca bildiğimiz kadarıyla, “True Detective”, Netflix serisi “Ozark” ile birbirine geçmeyecek (Gerçi Jason Bateman’ın kadroda yer alması değişik olabilirdi). İlk sezonda olduğu gibi yine üçüncü sezonun tüm bölümlerinin senaryosu Nic Pizzolatto‘ya ait (sadece dördüncü bölümü David Milch ile birlikte yazmış).

True Detective 3. Sezon Kadrosu

Oyuncular

Moonlight filminden tanıdığımız ve aynı filmle geçtiğimiz sene en iyi yardımcı erkek oyuncu Oscar ödülünü alan Mahershala Ali gerçek dedektif olmayabilir, ancak sezon 3’ü imzalayan ilk dedektif olma özelliğini taşıyor kendisi. Aynı zamanda resmi olarak yönetim kurulu üyesi olan tek aktör.

Mahershala Ali - Moonlight
Mahershala Ali – Moonlight

Ali, Kuzeybatı Arkansas’tan devlet polisi dedektifi Wayne Hays‘i canlandıracak ve birincil soruşturması Ozarks’da işlenmiş bir suç üzerine olacak.

Buna ek olarak, 18 Kasım Cuma gecesi HBO, Carmen Ejogo‘yu (“The Girlfriend Experience”) oyuncu kadrosunun ikinci üyesi olarak imzaladığını açıkladı. Aktris, Arkansas’ta bir öğretmen olan ve 1980’de kaybolan iki çocukla bağlantılı olan Amelia Reardon’u canlandıracak. Ejogo’yu aynı zamanda “Selma“, “Fantastic Beasts and Where to Find Them,” ve “Alien: Covenant” filmlerinden tanıyor olmalısınız.

Carmen Ejogo
Carmen Ejogo

Yönetmenler

True Detective, Cary Fukunaga‘nın sezon 1’deki baskın etkisi ve ilgisi nedeniyle izleyicide benzersiz bir izlenim bıraktı. Fukunaga her bölümde yardım etti ve seriyi tanımlamada güçlü bir işbirliği gücü olarak görev yaptı.

Sezon 2’de, altı yönetmen sekiz bölümde yardımcı olduğu gibi, benzer bir görüş yoktu, bu nedenle sezon 3 için kamera arkasına iki yönetmeni geçirme gibi bir fikirleri var.

Yönetmen görüşmeleri Temmuz ayında başladıktan sonra HBO, bilinmeyen sayıda bölüm için iki yönetmeni teyit etti: Nic Pizzolatto ve Jeremy Saulnier.

Nic Pizzolatto Jeremy Saulnier
The True Detective 3. Sezon ekibi – Yazar&yönetmen Nic Pizzolatto, oyuncu Mahershala Ali ve yönetmen Jeremy Saulnier via RTE

Saulnier patlamasını 2013’te kendisine “Director’s Fortnight” ödülü getiren “Blue Ruin” ile yapmıştı. Aynı zamanda 2015 yapımı ve güzel övgüler alan korku filmi “Green Room”un yönetmenliği üstlenmişti. Nic Pizzolatto’nun herhangi bir yönetmenlik deneyimi yok ama Fukunaga’ya ilk sezonda çok yakın çalıştığı için elle tutulur tek alternatif.

True Detective 3. Sezon Çıkış Tarihi

HBO bu konuda henüz bir açıklama yapmış değil fakat yazının başında da belirttiğimiz gibi IMDB’de 3. sezon için tarih 2018 olarak gözüküyor. E daha fazla bekletmesinler zaten.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.