zeyneb çetin

Zeynep Çetin’in 2019’da İzlediği 5 Favori Dizisi

2019’da İzlediğim Müthiş Diziler*

*Konuk yazarımız Zeynep Çetin‘in kaleminden

obiçimnot: O bir kendine ”mikro” ama bize göre ”makro” influencer, o bir harika dizi, film ve belgesel izleyicisi, o bir retro, o bir YouTuber, o bir AliExpress madeni, o bir gümrük vergisi danışmanı, o bir DIY güzellik salonu sahibi, o bir Zeyneb! Türkiye’nin ve dünyanın en derin video çukuru YouTube’da gezinirken samimiyetine tutulduğumuz, birçok takipçisinin de dediği gibi ”ihtiyacımız ve alakamız olmamasına rağmen” incelediği ve anlattığı konularda severek kaybolduğumuz, uzun zamandır tanıyormuşçasına yazıştığımız ve bu samimiyetimizi karşılıksız bırakmayan müthiş insan Zeynep, obiçimsinema için 5 diziden oluşan 2019 favorilerini derledi. Keyifli okumalar ve kendisine çok teşekkürler! Listedeki Killing Eve ve Mindhunter bizim de favorilerimiz arasında. Easy’e ise 2-3 bölüm şans verip bırakmıştık ama Fleabag ve Brooklyn Nine-Nine’a başlamak artık farz oldu. Sizin favoriniz hangisi?

Fleabag

Geç bulup çabuk kaybetmek durumunda kaldığım bir dizi oldu, çünkü dizi bitti… Phoebe Waller-Bridge’in dehasına hasta olup sonra tüm işlerini izleyeceğinizi düşündüğüm müthiş gerçek, kara-komik bir yapım. “İngilizler gerçekten bu işi biliyor dedirtecek cinsten.” Keşke bitmeseydi 🙁

fleabag

Brooklyn Nine-Nine

‘’Ben bu diziyi neden daha önce izlememişim, kaç sezon olmuş’’ diye düşündüğüm dizilerden biri Nine-Nine. Karakterler ve dialoglar gerçekten inanılmaz komik. Favori karakterim Captain Holt, tam bir ruh hastası çünkü…
Brooklyn Nine-Nine

Easy

“Underrated” olduğunu düşündüğüm bir Netflix yapımı. Günümüz ilişkilerine her bölüm başka bir hikaye ile aşırı gerçekçi bakan ve insanı düşüncelere gark eden bir dizi. Farklı bakış açıları edinmek için birebir.
easy netflix

Killing Eve

Phoebe Waller-Bridge’in eseri olan diziyi Fleabag sonrası Phoebe’yi araştırırken keşfettim. Grey’s Anatomy ile büyümüş biri olarak Dr. Yang’i başrolde harika oyunculuğuyla izlemek ayrı bir keyif. Hikaye sizi tatlı tatlı geriyor ve içine çekiyor.
killing eve

Mindhunter

True crime delisi biri olarak zaten baştan gönlümü fetheden dizi, hem görsel hem de olay örgüsü açısından beni aşırı besledi. Olivia reis ve sonralarda diziye dahil olan (spoiler vermeyeyim) başka bir oyuncu Fringe izlemiş olanların ekstra hoşuna gidecek.

mindhunter

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.