“Newness”: Drake Doremus’tan Mükemmel Bir Y Kuşağı Draması

764
Görüntülenme
Newness

Modern Los Angeles dünyasında, sosyal medyaya dayalı bir bağlantı kültüründe gezinen iki y kuşağı insanı, hem duygusal hem de fiziksel sınırları zorlayan bir ilişki başlatır ve olaylar gelişir

Çok şık bir distopik bilimkurgu olan Equals‘ın yönetmeni Drake Doremus, yine aynı filmde rol verdiği aktör Nicholas Hoult‘ın da rol aldığı son projesiyle iki yıl aradan sonra sahalara geri dönüyor.

Bu sene Sundance Film Festivali’nde gösterilen Newness, sürekli yeni şeyler denemeye açık olan bir çiftin etrafında geçen konusuyla yeni dijital çağın aşk hikayesi olarak tanıtılıyor.

“Newness”ın başrollerini Nicholas Hoult ve “Victoria”dan tanıdığımız Laia Costa paylaşıyor. Bir sosyal medya buluşma uygulamasında eşleşen ikiliyi bekleyen yoğun ve zorlu bir açık ilişkiyi izliyoruz. Danny Huston, Courtney Eaton ve Matthew Gray Gubler de kadrodaki diğer isimler arasında yer alıyor.

Yönetmen kendi filmini
“Çok duygusal ve fiziksel açıdan çıplak bir film – saklanacak hiçbir yer yok” olarak anlatıyor.

Nicholas Hoult ve Laia Costa’nın kurduğu gerçekçi yakınlık ve dürüstlüğün ise çekimler sırasında gerçekten öyle olduklarından dolayı kaynaklandığı söylüyor.

Film 3 Kasım’dan itibaren sadece iTunes’da satışa sunulacak. iTunes mu kaldı diye sorarlar adama?

Kısa film, Tumblr, MUBI, ekşisözlük deneyimlerinden sonra ivedi bir kararla Haziran 2017'de oBiçimSinema'yı kurdum. Filmlerle doldurdum sessizliği. Festivalleri kodladım. Makas-ellerin çocukluğunu bilirim. Film afişlerinden arkadaşlarım oldu, hala da var. Primer'i anlamadım. H.A.L. 9000'i de. (Yapay zekalar daha bulunmamış gibi davranıyorlardı.) Yalnız Matrix'le içli dışlı oldum. (Kim olmamıştır ki?)

Yanıt Bırak

Yorumunuzu girin
İsminizi girin