recontact istanbul 2 eyes of sky

Recontact İstanbul 2: “Eyes of Sky” İle Sinematografik Oyun Deneyimine Hazır Mısınız?

Eray Dinç’in çok tutan ilk oyunu “Recontact İstanbul”dan sonra Fikret Kuşkan’ın başrolde olduğu devam projesi sonunda geldi

Dikkatli olduğunuzu mu sanıyorsunuz? O zaman yepyeni bir bulmaca deneyimine hazır olun!” sloganlı ilk oyun “Recontact İstanbul“dan sonra yine İstanbul’da geçen ama bu sefer başrolünde ünlü oyuncu Fikret Kuşkan‘ın yer aldığı “Recontact İstanbul 2: “Eyes of Sky” Apple Store’da yerini aldı.

Dünyanın ilk sinematografik mobil oyununun yeni öyküsü

recontact istanbul 2 eyes of sky

Sadece kesilmiş sahnelerin birleştirilmesinden ibaret olmayan Recontact İstanbul II: Eyes of Sky, dünyanın ilk sinematografik mobil oyunu olarak yepyeni bir interaktif sinema deneyimi sunacak.

Tarihi dokusu ve sırlarıyla oyuna ev sahipliği yapan dünyanın en gizemli kenti İstanbul’da, yalnızca kapsamlı bir cinayet soruşturmasına tanık olmakla kalmayacak aynı zamanda, dedektif Ersin (Fikret Kuşkan) ile daha önce hiç yaşamadığınız bir mobil filmin başrol oyuncusu olacaksınız.

Etkileşimli dedektif filmi simülasyonu

Şüphelileri güvenlik kameraları vasıtasıyla tanımlamaya çalışırken dikkatli olun, sabırlı davranın ve zekanızın sınırlarını zorlamaya çalışın. Onları sorguya çekin ve şüpheli cevapları belirlemeye çalışın. Şifresiz yüzlerce fotoğraf, video ve günlük girişi ile soruşturma hakkında kanıt toplayın.

Fikret Kuşkan’a ek olarak Haldun Boysan, Gökçe Suyabatmaz, Emre Mutlu ve Halim Ercan gibi film sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getiren sinematik deneyimin senarist mimarı ise dünyaca ünlü dedektif romanı yazarı Ahmet Ümit‘ten başkası değil 🙂

Yenilenen oyun dinamiği

Oyun sırasında yaptığınız her yanlış hareket “intuition (sezgi)” seviyenizi tüketecektir. Bu nedenle, şüphelileri sorgularken ve dosyaları incelerken dikkatli olmanız gerekir. Bu oyunda ilginin, merak uyandırıcı bir ruhun, sabırın ve zekanın son derece önemli olduğunu unutmayın.

Oyunun yönetmeni ve tasarımcısı olan yeni medya sanatçısı Eray Dinç kimdir?

1988 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde İletişim Tasarımı-Sinema yönetmenliği okudu. Kısa filmleri İstanbul kısa film festivali başta olmak üzere birçok festivalde 15’ten fazla ödül kazandı. Ayni zamanda Kadir Has Üniversitesi‘nde sinema-tv yüksek lisans diplomasi mevcut. Türkiye’de fotoğraf makinesi ile çekilen ilk uzun metraj filmin yönetmenliğini üstlendi. Fotoğraf makinesi ile sinema yapmak üzerine yazdığı makale, Fototeknik ve Newtech dergisinde kapak konusu oldu. Reklam filmi, fotoğrafçılık, video sanatı ve mobil oyun üzerine çalışmalar yaptı. İnteraktif bağımsız film yapım kitabi “Making Movie Without Money“i yazdı. Recontact: i̇stanbul isimli mobil oyunun yönetmenliğini ve tasarımcılığını üstlendi. Filmografisinde 12 kısa film, bir uzun metraj bulunmakta. Sadri Alışık Akademi’de sinema bölüm başkanı ve yönetmenlik üzerine dersler vermekte. Şu an ise Beykent Üniversitesi’nde sinema-tv sanatta yeterlik/doktora programında eğitim görmekte.

Oyunu ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.