the oa 2.sezon fragman

Netflix, The OA Dizisini Neden İptal Etti? – Jason Isaacs Düşüncelerini Açıkladı

The OA Neden İptal Edildi?

The OA, Netflix’in iptal ettiği son dizi değil, ancak en çok konuşulan iptallerden biri olabilir. Bilimkurgu dizisi, #SaveTheExpanse gibi bir canlanma kampanyası gerçekleştirdi (bu The Expanse‘i kurtarmıştı – hatta benzer kampanyalar Sense8 ve Fringe için de yapılmıştı zamanında). Ancak bazı taraftarlar hala Netflix’in neden en başından diziyi öldürdüğünü merak ediyor. Başrol oyuncularından Jason Isaacs‘a göre, bu görüntüleme sayılarıyla ilgili değil, tamamen başka bir konuyla ilgili.

RadioTimes’a verdiği bir röportajda Isaacs, Brit Marling ve Zal Batmanglij’in yaratıcısı olduğu The OA’in Ağustos 2019’da gerçekleştirilen iptali ve dizinin en heyecanlı yerinde kesilmesi hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Netflix, genellikle övünecek bir şey olmadıkça şovları için görüntüleme sayılarını yayınlamaz, ancak şovun işleri devam ettirmek için yeterli takipçiye sahip olduğu görülüyordu. Isaacs’a göre, sorun The OA’in kaç izleyici tarafından izlendiği değildi: Netflix’e kaç abone getirebileceğiyle ilgiliydi.

Yeni Medya Dünyası

“Yeni medya dünyasında meydana gelen garip şeylerden biri sayılardan değil, diğer kurumsal ihtiyaçlardan dolayı iptal edilmek” dedi. “Netflix’in abone oluşturması gerekiyor ve kararlarını, izleyen kişi sayısıyla ilgisi olmayan, daha fazla sayıda kaydolabilecek kişi ile ilgili olan bir sürü başka şey üzerinde veriyorlar.”

Bu daha önce ifade edilen bir fikir. Temmuz ayında, eski Netflix çalışanları The Information’a, yayın platformunun bir şovun veya filmin başarısını “yeni abonelere daha fazla ağırlık veren bir görüntüleme ölçüsü”ne göre değerlendirdiğini söyledi. Bu, Netflix’in harcama konusunda daha temkinli olmaya çalıştığı zamandı. The OA Ağustos ayında iptal edildikten sonra, BGR bazı şovların iki sezondan sonra devam etmeyeceğine kanaat getirmişti – sadece yeni aboneler getirmeyecekleri için değil, aynı zamanda sözleşme yenileme müzakereleri (genellikle birkaç sezon sonra gerçekleşen bir durum) gösterinin toplam maliyetini arttıracağı için de. Burada tabii Netflix’e de söz hakkı düşüyor.

“İptal etme kararını veren Netflix yöneticilerinin eşit derecede üzüldüğünü biliyorum çünkü beş sezon planlanmıştı ve dizinin çok ciddi bir hayran kitlesi var. İnsanlar çok üzüldü. Netflix yönetici koltuklarında oturmak istemem, ”diye ekledi Isaacs.

Netflix için, aynı şeylerden daha fazla sunarak sadık hayran kitleleri oluşturmak yerine yeni şeylerle kullanıcıları baştan çıkarmak daha iyi görünüyor.

Kaynak

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.