Westworld 2.Sezon

Westworld’ün 2.Sezonunda Romalılar ve Ortaçağ Bizleri Mi Bekliyor?

Westworld yapımcılarından 2.sezon için “Roma Dünyası” ve “Ortaçağ Dünyası” sinyalleri verildi, fakat yine her yerin hakimi kadınlar olacak

Yeni Dünyalar, Yeni Hikayeler, Yeni “Boss”lar

Geçtiğimiz çarşamba günü Los Angeles’ta gerçekleşen Vanity Fair Summit‘te, dizinin yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy, ilk sezondaki Old West dünyasına ek olarak iki yeni dünyanın daha eklenebileceğinin ipuçlarını verdi.

Michael Crichton tarafından çekilen 1973 yapımı filminde, Westworld, Delos Corporation tarafından işletilen eğlence parklarından sadece birisiydi. Bunun dışında ziyaretçiler Roma Dünyası, Ortaçağ Dünyası, Gelecek Dünya gibi farklı eğlence parklarını da ziyaret edebiliyorlardı. Yapımcılara bu parklarla ilgili soru sorulunca ikinci sezona da bir şeyler saklamak zorunda olduklarını söylediler. Bu da bizlere yeni sezonda parkların diğer türevlerini görebileceğimizin ipuçlarını veriyor.

dolores westworld

“Future is feminine”

Diğer tarafından en çok beklenen şeylerden biri de Evan Rachel Wood ve Tessa Thompson‘ın da son röportajlarında belirttiği gibi, kadınların Westworld dünyasındaki baskınlığı olacak. Thompson Elle dergisine verdiği röportajda aynen şunları söylemiş:

“Bu sezon, gerçekten kadınların kral olduğunu düşündüğüm bir sezon. Bu sezon, parkı onlar yönetiyor. Özellikle Thandie Newton’nun karakteri gibi meta olarak görülen hostlar için bu sezon istediklerini aldıkları kraliyet sezonu olacak.”

Tek üzücü haber ise 2.sezonu izleyebilmek için 2018 ilkbaharına kadar beklemek zorunda kalacak oluşumuz 🙁

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.