westworld

Westworld’ün Sitesine Göre 2. Sezonda Kabuslar Bizi Bekliyor

Geçtiğimiz seneyi kasıp kavuran HBO’nun son bombalarından Westworld, ilk sezonun finalini yapmış olmasına rağmen hala adından söz ettirmeye devam ediyor

20-23 Temmuz’da gerçekleşecek olan San Diego Comic-Con‘a hazırlanan Westworld, bir yandan da sitesini güncellemeye devam ediyor. Dizi geçtiğimiz senenin sonbaharına damgasını vurmuş ve 6 Aralık’ta 10. bölümü ile ilk sezonun finalini yapmıştı. IMDB bilgilerine göre ikinci sezonun başlamasına daha insafsızcasına bir sene varken, sitelerindeki ufak kıpırdanmalar hayranları arasında telaş yarattı.

Discover Westworld adlı resmi sitesinin açılışında “SOS Takeover Poster” adında şu yazı karşılıyor bizi (bu arada ufak bir not, site ülkemize açık değil ilginç bir şekilde, malum yöntemlerle izin verdikleri lokasyonlardan giriş yapıyormuş gibi davranmanız gerekebilir):

discover westworld

Bilinmeyen bir kullanıcı (unknown user) tarafından DELOS sistemine giriş yapıldığını ve “Orada kimse var mı? Bir şeyler yanlış gidiyor. Yardıma ihtiyacımız var.” mesajlarının yazıldığını görüyoruz.

Sonrasında ise ekran glitchleniyor, “sistem fazla yoruldu. ‘geceye yolculuk‘ yükleniyor” yazıyor ve şu mesaj çıkıyor bu sefer de sanki hiçbir şey olmamış, sanki kimse yardım çağrısında bulunmamış gibi:

westworld kutlamalar

“Her şey tamam. Kutlamalar devam ediyor.” diyor “kayıtlı kullanıcı” tarafından yapılan girdi. Komşularla sıfır sorun. Oh mis. Bir anda parktaki bir problemden dolayı acil durum mesajı vermek isteyen bilinmeyen kullanıcının sinyalini, sözde bir kayıtlı kullanıcı anında bölüyor. Burada merak etmemiz gereken şeyleri öncelik sırasına göre dizecek olursak:

  1. Ne problem yaşanmış olabilir?
  2. Kim rapor etmeye çalışıyor?
  3. Sistemi kayıtlı kullanıcı olarak bölen kim?
  4. “Kutlamalar devam ediyor”daki “kutlamalar”dan kasıt ne?
  5. Sonrasında sağ altta kırmızı yazı olarak gördüğümüz “Journey into Night“ın yüklenmesi nedir? Hostlara yeni bir bölüm mü? IMDB’de 2.sezonun ilk bölümünün adı olarak gözüküyor.

Sitede aynı zamanda kullanıcıları yönlendiren bir karşılama botu var Aiden adında. Kendisiyle soru-cevap oturumları gerçekleştirebiliyorsunuz. Ve botumuz da “Journey into Night”ın, Robert Ford‘un ilk sezonun sonunda sahneleştirdiği yeni hikayesi olduğunu onaylıyor.

Bakalım bizi 2018’de yayınlanacak Westworld’ün ikinci sezonunda başka neler bekliyor? oBiçimSinema’yı yeni gelişmeler için takipte kalın!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.