en iyi yarış filmleri

Yarış filmleri: Hız Tutkunlarının Bayılacağı En İyi 23 Yarış Filmi ?️?️

Formula 1’den Grand Prix’e, en iyi yarış filmlerini derledik

1- Senna (2010) – IMDB Puanı: 8,6

senna

Formula 1’de yarıştığı dönemde en başarılı pilotlardan biri olan Brezilyalı Ayrton Senna’nın hayatını anlatan belgesel, 34 yaşında hayatını kaybettiği kazayla da ilgili detaylar sunmaktadır.

2- Truth in 24 (2008) – IMDB Puanı: 8,3

truthin24

Bu belgesel, Le Mans pistinde Audi ekibinin üst üste beşinci galibiyeti için perde arkasında neler yaptığını gösteriyor. Mühendislerin strateji üretme süreçleri ve sürücülerin zorlu çalışmaları gibi daha önce kameralar tarafından görülmeyen anlara da yer veriyor. Ayrıca devam belgeseli olarak çekilen Truth in 24: Every Second Counts filmini Audi’nin YouTube kanalından ücretsiz bir şekilde izleyebilirsiniz.

3- Rush (2013) – IMDB Puanı: 8,1

rush

1970’lerde yakışıklı ve kadınların sevgilisi James Hunt ile hayatını sadece arabalara ve yarışmaya veren Niki Lauda’nın ilişkisini anlatmaktadır. İkili yarış pisti ve dışında da rekabet içinde olmalarına rağmen zamanla birbirlerine saygı duymaya başlamıştır. Başrolleri Chris Hemsworth ve Daniel Brühl paylaşırken, filmin yönetmen koltuğuna tecrübeli yönetmen Ron Howard oturmuştur.

4- 1 (2013) – IMDB Puanı: 8

1 film

Grand Prix yarışlarının popülerliğinin en üst seviyede olduğu dönemi anlatan belgesel 1, Formula 1’in karizmatik, cesur ve korkusuz pilotlarını konu almıştır. Ayrıca güvenlik önlemlerinin alınmadığı zamanda bu sisteme karşı gelip can güvenliklerinin önemini vurgulayan ve sporu değiştiren pilotları da bu hikayeye eklemiştir.

5- Baby Driver (2017) – IMDB Puanı: 7,6

baby-driver

Hayatını soygunlarda şoför olarak çalışarak kazanan genç ancak usta Baby’nin sevdiği insanların canı riske girince sürüş yeteneği dışında da kabiliyetlerine güvenmesi gerekecektir. Ünlü İngiliz yönetmen Edgar Wright‘ın yazıp yönettiği filmde Jamie Foxx, Jon Hamm ve Ansel Elgort gibi yıldız isimler kadroyu oluşturmaktadır.

6- Italian Race (Veloce come il vento) (2016) – IMDB Puanı: 7,4

italianrace

Giulla, bu sporda gelecek vaat eden bir sürücüdür. Hayatı trajik bir olaydan sonra rayından çıkınca tek umudunun abisi olduğunu görür. Abisi eski bir ralli şampiyonu olmasına rağmen bir uyuşturucu bağımlısıdır.

7- Fast Five (2011) – IMDB Puanı: 7,4

fast 5

Dominic Toretto ve sokak yarışçılarından oluşan ekibi son işleri olarak gördükleri bir soygunu başarırlarsa özgürlüklerini de satın alabileceklerdir. Ancak onları Ajan Hobbs (Dwayne Johnson) ve Rio şehrindeki neredeyse her suçlu durdurmaya çalışacaktır.

8- The 24 Hour War (2016) – IMDB Puanı: 7,3

the24hourwar

1960’ların başında Henry Ford ve Enzo Ferrari, Le Mans pistinde eşi benzeri görülmemiş bir çatışmaya girdiler. Bunun sonucunda bazı sürücüler hayatlarını kaybederken aileler neredeyse yok olma sürecine girdi, böylece yarış dünyası da kökünden bir değişikliğe uğradı.

9- Furious 7 (2015) – IMDB Puanı: 7,2

furious 7

Dominic Toretto ve ekibi bu sefer karşısında kardeşinin intikamını almak için her şeyi yapabilecek Deckard Shaw’ı (Jason Statham) bulur. Fast & Furious serisi artık sadece arabalar ve yarışla ilgili olmaktan çıkarak kendini tamamen bir aksiyon serisi olarak kanıtlamıştır.

10- Fast & Furious 6 (2013) – IMDB Puanı: 7,1

fast&furious6

Ajan Hobbs, Dominic ve Brian’ı azılı bir suçlu ekibi yıkmak için görevlendirir. Dominic Toretto ekibini tekrardan kurmaya çalışırken aynı zamanda öldüğünü sandığı eski sevgilisi Letty’nin de geri döndüğünü görecektir.

11- Cars (2006) – IMDB Puanı: 7,1

cars

Başarılı ve popüler yarış arabası Lightning McQueen, kendini Radiator Springs adında küçük bir kasabada bulur. Burada arkadaşlık ve ailenin değerini anlayacak ve bu dünyada gerçek amacının da ne olduğunun farkına varacaktır.

12- Taxi (1998) – IMDB Puanı: 7

taxi

Sabıkasını temizlemeye çalışan taksici Daniel, Alman banka soyguncularının peşinde olan bir polisin şoförü olma görevini üstlenir.

13- Logan Lucky (2017) – IMDB Puanı: 7

loganlucky

İki erkek kardeş, Amerika’nın en çok izlenen spor olaylarından biri olan NASCAR yarışında gerçekleşen en büyük soygunlardan birini yapmaya kalkışırlar.

14- The Fast and the Furious (2001) – IMDB Puanı: 6,8

thefastandthefurious

Los Angeles dedektifi Brian O’Connor sokak yarışçılarının arasında bir gizli görevle görevlendirilir. Ancak bir süre sonra oradaki yarışçılarla yakınlaşır ve bir karar vermesi gerekir: Kime sadık olacaktır, ailesi gibi görmeye başladığı sokak yarışçıları mı yoksa kariyerine devam etmek istediği polis teşkilatı mı?

15- Cars 3 (2017) – IMDB Puanı: 6,8

cars3

Lightning McQueen’in başarılı zamanları geride kalmıştır… en azından McQueen dışında bütün arabalar böyle düşünüyordur. McQueen üretilen yeni nesil arabalara ve ondan şüphe duyan eski araçlara da hala dünyanın en iyisi olduğunu kanıtlamalıdır.

16- Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006) – IMDB Puanı: 6,6

talladeganights

En iyi NASCAR sürücüsü Ricky Bobby ve en yakın arkadaşı sürücü Cal Naughton Jr. NASCAR yarışlarını ele geçirmişlerdir. Ancak araları bozulacak, bazıları başarılarını, bazılarını arkadaşlarını kaybedecektir. Fransız bir Formula 1 yarışçısının NASCAR arenasıyla gelmesiyle Ricky Bobby, kendisinin dünyanın en iyi sürücüsü olduğunu tekrardan kanıtlamalıdır.

17- Need for Speed (2014) – IMDB Puanı: 6,5

needforspeed

Varlıklı iş ortağı tarafından bir komple yüzünden hapse girip çıkan sokak yarışçısı Tobey (Aaron Paul), bütün ülkeyi dolaşacak bir yarışa katılır. Aklında sadece intikam düşüncesiyle yarışa başlayan Tobey, bu yolculuk esnasında ortada yarış dışında başka tehlikelerin de ortaya çıktığını görür.

18- Gone in Sixty Seconds (2000) – IMDB Puanı: 6,5

gonein60seconds

Emekliye ayrılmış bir araba hırsızı kardeşinin hayatını kurtarmak için son bir iş başarmalıdır: Bir gecede tam 50 araba çalması gerekmektedir.

19- Death Race (2008) – IMDB Puanı: 6,4

deathrace

Yakın gelecekte dünyayı kasıp kavuran en büyük spor bir yarış olmuştur. Bu araba yarışında mahkumlar galip gelmek için birbirlerini öldürmelidirler. Ve bu yarışa zorla sokulan sabıkalı Jensen Ames’in tek bir amacı vardır: kazanmak. 1975’teki Death Race 2000 filminin yeniden çevrimidir.

20- Love the Beast (2009) – IMDB Puanı: 6,4

lovethebeast

Arabasına, arabalara ve genel olarak yarışa bağımlı olan bir Hollywood yıldızı olsanız bununla ilgili ne yapardınız? Eric Bana sahip olduğu bu bağımlılık üzerine bir belgesel yapmayı ve onun bir Grand Prix, Le Mans ya da Mad Max kadar heyecanlı olmasını istedi. The Beast adını verdiği arabasıyla yaşadığı maceraları ve zaman zaman trajik ve travmatik olayları bir filmde toplayan Bana, araba sevdalısı Jay Leno ve Jeremy Clarkson gibi birçok ünlüden de röportajları filme sığdırıyor.

21- Børning (2014) – IMDB Puanı: 6,2

borning

Street Legal’ adındaki yasa dışı araba yarışı Norveç’in bir ucundan diğer ucuna kadar uzanmaktadır. Roy bu yarışa zorla dahil olur, yarış yüzünden ailesini de bırakamayacağını anlayan Roy yarış esnasında kızına da bakmak zorunda kalacaktır.

22- The Cannonball Run (1981) – IMDB Puanı: 6,2

thecannonballrun

Birbirinden eksantrik karakterler büyük bir para ödülü için çılgın ve bir o kadar da yasa dışı olan bir yarışın içine girerler. Ödülü kazanmak için küçük kurnazlıklardan adam öldürmeye kadar her şeyi göze almışlardır. Dönemin komedi filminde Burt Reynolds, Farrah Fawcett ve Roger Moore gibi ünlü yıldızlar da rol almıştır.

23- Speed Racer (2008) – IMDB Puanı: 6

speedracer

Speed Racer, ailesinin yardımı ve desteğiyle yarış dünyasının en iyisi olmayı amaçlar. Wachowski kardeşlerin Matrix üçlemesinden sonra yönettiği ilk film olan Speed Racer, izleyenleri ikiye ayırmıştır.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.