en iyi Arnold Schwarzenegger filmleri

Hak Ettiği İlgiyi Görememiş 5 Arnold Schwarzenegger Filmi

Arnold Schwarzenegger Filmleri

Arnold Schwarzenegger, bu adamın gerçekten tanıtıma ihtiyacı var mı? Ödüllü oyunculuğu (?) ile tanınmasının yanı sıra, 1970’li yıllardan beri 70’ten fazla filmde rol aldı, 7 kez Mr. Olympia seçildi ve yetmezmiş gibi Kaliforniya Valiliği de yaptı.

Bu yüzden bu yazıda, haksız yere küçümsendiğini düşündüğüm, potansiyeli olan filmlerine odaklanmak istiyorum. Tonlarca kötü filmlerde yer almışken ve bu filmlerin ortalama puanları oldukça düşükken, bu yazıdaki tüm filmlerin Terminator 3‘ün puanından daha düşük bir puan alacağı bir sınır ayarlamayı düşündüm.

Küçük bir not: bu filmlerin birer şaheser olduğunu iddia etmemekle birlikte yine de bir kez bile olsa izlenmeye değer olduklarını hatırlatmak isterim.

6th Day (2000)

Roger Spottiswoode’un yönetmenliğini üstelendiği 6th Day, kendi klonuyla karşılaşan ve klonların dünyayı ele geçirmesi komplosunu öğrenen bir adamın başından geçenleri ele alan bir fütüristik aksiyon filmi.

 

Red Sonja (1985)

Yönetmen Richard Fleischer’ın fantazi macera filmi Red Sonja’da ailesinin intikamını almaya ve gaddar kraliçeyi tahtından indirmeye çalışan kadın savaşçının hikayesini izliyoruz.

 

Twins (1988)

Kadrosunda Arnold Schwarzenegger’a Denny DeVito’nun eşlik ettiği Twins, doğum anında birbirinden ayrılan ikizlerin yeniden bir araya gelmesi sonrasında gelişen komik olayları ele alan; izleyicisini sürekli gülümsetmeyi başaran bir film.

 

Last Action Hero (1993)

Sihirli bir bilet yardımıyla, genç bir film hayranının en sevdiği aksiyon filmi karakterinin kurgusal dünyasına taşınmasıyla başlayan Last Action Hero, Hollywood aksiyon filmlerinin klişelerini eğlenceyle harmanlayan eğlenceli bir film.

 

End Of Days (1999)

Yüzyılın sonunda Şeytan, bir gelin arayışı içinde New York’a gelir. Onu durdurmak ise eski bir polis olan Arnold abimize kalmakta. Aksiyon-korku filmlerini sevenleri hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

 

Meraklısına kendisiyle ilgili marka haline gelmiş bazı ilginç bilgiler:

  • Takma adları: Arnold Strong ‘Mr. Universe’ | Arnold | Gov Arnold Schwarzenegger | Gov. Arnold Schwarzenegger | Governor Arnold Schwarzenegger | Austrian Oak | The Governator
  • Çoğu filminde vücudunu ön plana çıkaracak şekilde cesaret isteyen sahnelerde rol almıştır (örneğin 1985 yapımı Commando’da bütün bir ağaç gövdesini omzunda taşıdığı görülmüştür).
  • Sıklıkla banyoda aksiyona karışır: (Terminator 3: Rise of the Machines (2003), True Lies (1994) and Kindergarten Cop (1990).
  • Çoğu filmde bir süpermarkette takip ya da aksiyon sahnesi vardır: Commando (1985), Kindergarten Cop (1990), Terminator 2: Judgment Day (1991), True Lies (1994) and Jingle All the Way (1996)
  • Filmlerindeki karakterleri genelde çocuklarını koruyan aile babasıdır ve diğer karakterler de genellikle sigara içer
  • Ağır bir Avusturya aksanı ve yankı yapan bir sesi vardır ve genelde aksiyonu başlatıcı komik bir cümlesi olur

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.