en iyi netflix dizileri 2019

Netflix Dizileri: 2019’da Yayınlanan En İyi 33 Netflix Dizisi

Netflix Dizileri 2019

Liste, IMDb puanına göre azalan sırada devam etmektedir. 2019’da ilk sezonu çıkan diziler, yeni sezonu gelen diziler ve mini dizilerden oluşmaktadır. Keyifli okumalar.

1- When They See Us (2019) – IMDb Puanı: 9

When They See Us

Harlem’den beş genç, yanlışlıkla Central Park’ta acımasız bir saldırı ile suçlandıklarında bir kabusta kapana kısılırlar. Gerçek hikayeye dayalı bir dizi. Senenin en beğenilenlerinden.

2- Stranger Things (2016– ) – IMDb Puanı: 8,8

stranger-things

Will adında küçük bir çocuk gizemli bir şekilde kaybolduktan sonra annesi, bir polis memuru ve küçük ama cesaretli arkadaşları hep beraber onu bulmak için korkunç güçlere ve eşi benzeri görülmemiş canavarlara karşı savaşacaklardır. Netflix yapımı Stranger Things‘in 4 Temmuz’da 3. sezonu yayınlandı.

3- The Crown (2016– ) – IMDb Puanı: 8,7

The Crown

Bu drama dizisinde, Kraliçe II. Elizabeth’in hükümdarlığındaki siyasi rekabetler, aşk ve 20. yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olaylar anlatılıyor. 2019’da 3. sezonu yayınlandı.

4- Dark (2017– ) – IMDb Puanı: 8,7

dark

 

Dark, Jantje Friese ve Baran bo Odar yapımı olarak Netflix‘in Almanya atağı. Ortada kayıp bir çocuk var. Evet yine bir kayıp çocuk vakası. Sorun bu çocukların NEREYE kaçırıldığı değil, çocukları KİMİN kaçırdığı değil, çocukların NASIL kaçırıldığı değil, çocukların NE ZAMAN kaçırıldığı. Ve dört aile suçluyu ve çeşitli cevapları bulabilmek için seferber oluyor. Garip olaylar dönüyor. Hatta tam olarak Stranger Things değil de True Detective ve Top of the Lake karışımı desek yeridir. İlk sezonu izlediyseniz testimizi çözmeyi unutmayın.

5- Mindhunter (2017– ) – IMDb Puanı: 8,6

mindhunter

İlk sezonu on bölümden oluşan Mindhunter‘ı başta David Fincher olmak üzere Andrew Douglas ve Asif Kapadia yönetiyor. En önemli oyuncular arasında, aynı zamanda başrolde, Fringe dizisinden Olivia Dunham rolüyle tanıdığımız Anna Torv var. Wendy adlı bir FBI ajanını canlandırıyor. Kendisine Holden Ford rolünde Jonathan Groff eşlik ediyor.

6- BoJack Horseman (2014– ) – IMDb Puanı: 8,6

BoJack Horseman

BoJack Horseman, “80’li ve 90’lı yıllarda” Horsin ‘Around “adlı televizyon dizisinin yıldızıydı, şimdi Hollywood’da yaşıyor, her şeyden şikayet ediyor ve renkli kazak giyiyor.

7- Love, Death & Robots (2019– ) – IMDb Puanı: 8,6

Love, Death & Robots

Love, Death & Robots bilim kurgu, fantastik, korku ve komedi türlerindeki kısa animasyon öykülerden oluşan, yetişkinlere yönelik bir Netflix derlemesi. Her bir öykü, izlenmesi kolay ama unutulması zor, cesur bir anlatımla aktarılıyor. Baş yapımcılığını David Fincher, Tim Miller, Jennifer Miller ve Josh Donen’ın üstlendiği dizi, dünyaca meşhur animasyon yaratıcılarını ve etkileyici kısa öyküleri, ilk kez bir animasyon öykü antolojisinde bir araya getiriyor ve izleyicilere benzersiz, içgüdüsel bir deneyim sunuyor.

8- Pose (2018– ) – IMDb Puanı: 8,6

pose

Pose 1987’de geçiyor ve “New York’taki yaşam ve toplumun birçok kesiminin yan yana gelen dünyasına ışık tutuyor: lüks evrenin yükselişi, şehir merkezindeki sosyal ve edebi manzara ve salon dansı dünyası.”

9- Unbelievable (2019) – IMDb Puanı: 8,5

unbelievable

Tecavüze uğradığına dair yalan söylemekle suçlanan bir gence ve gerçeğe giden yolu izleyen iki kadın dedektife odaklanan bir dizi. Yılın en sarsıcılarından.

10- The Punisher (2017–2019) – IMDb Puanı: 8,5

the punisher

Teğmen Frank Castle, ülkesi için Afganistan ve Irak’ta savaşmıştır. Döndükten sonra kızı ve eşini zalim bir saldırıda kaybeden Castle, The Punisher adını alarak ailesinin intikamını almaya ve şehrindeki kötü adamları temizlemeye yemin eder.

11- After Life (2019– ) – IMDb Puanı: 8,4

after life

Kusursuz bir hayatı olan Tony (Ricky Gervais), eşi Lisa’nın ölümünün ardından farklı bir karaktere bürünür. İntihar etmeyi bile düşünen Tony, sonunda olabildiğince uzun yaşamaya ve bundan böyle dünyayı cezalandırmak için canının istediği her şeyi söyleyip yapmaya karar verir. Tony kendine ve diğer insanlara önem vermemenin bir süper güç olduğunu düşünür. Ancak çevresindekiler, tanıdıkları iyi huylu eski Tony’yi kurtarma çabasına girişince işler sarpa sarar.

Dizide Gervais’e Tony’nin eşi Lisa rolünde Kerry Godliman (Derek), Tony’nin kayınbiraderi Matt rolünde Tom Basden (Plebs, David Brent: Life On The Road), Tony’nin en iyi arkadaşı Lenny rolünde Tony Way (Yarının Sınırında), Tony’nin babası rolünde David Bradley (Harry Potter serisi, Game of Thrones) ve Tony’nin babasının hemşiresi rolünde Ashley Jensen (Extras) eşlik ediyor.

12- Atypical (2017– ) – IMDb Puanı: 8,3

Atypical

Sam üniversitenin ilk yılına girerken, arkadaş edinmekten programlarını yönetmeye kadar yeni zorluklarla boğuşur.

13- Sex Education (2019– ) – IMDb Puanı: 8,3

Sex Education

Bir seks terapisti annesi olan genç bir çocuk, okulda bir yeraltı seks terapi kliniği kurmak için lise sınıf arkadaşıyla bir araya gelir.

14- The Kominsky Method (2018– ) – IMDb Puanı: 8,2

The Kominsky Method

Ekranlardan iyice silinen oyuncu Michael Douglas’lı Netflix dizisi. Yaşlılık, yalnızlık ve hastalık üçlemesinde geçiyor. Genel olarak insanlar gelen eleştiriler de olumlu.

15- The End of the F***ing World (2017– ) – IMDb Puanı: 8,1

The End of the F___ing World

James ve Alyssa’nın yaptığı korkunç yolculuktan iki yıl sonra, öldürdükleri adama kafayı takmış olan bir kadın hapisten çıkıp intikam peşine düşer.

16- Dead to Me (2019– ) – IMDb Puanı: 8,1

Dead to Me

Derin yaralı bir dul ve şok edici bir sırrı taşıyan özgür bir ruh arasında çiçek açan güçlü bir arkadaşlık hikayesi.

17- The Umbrella Academy (2019– ) – IMDb Puanı: 8

theumbrellaacademy

Bir grup süper kahraman, onları dünyayı kurtarmaları için eğiten üvey babaları öldükten sonra tekrardan bir araya gelip bu amaç uğruna savaşacaklardır. Fakat farklı kişilikleri ve yetenekleri onları bir kez daha birbirlerinden uzaklaştırmaya başlar. Yaklaşmakta olan küresel bir kıyamet tehdidi ise işleri daha da zorlaştırmaktadır.

18- Jessica Jones (2015–2019) – IMDb Puanı: 8

jessica jones

Başına gelen trajik olaylardan sonra süper kahraman kimliğini bir kenara bırakarak özel dedektif kariyerine başlayan Jessica Jones, New York’ta araştırdığı suçlarla süper güçlerini kullanmaya zorlanacaktır. Jessica Jones’un 3. sezonu Haziran 2019’da Netflix’teydi.

19- The Spy (2019) – IMDb Puanı: 7,9

The Spy

Bu drama dizisinde, İsrail’in en bilinen casusu ve 1960’larda Suriye hükümetine sızmayı başarmış olan Eli Cohen’in heyecan dolu gerçek hikayesi aktarılıyor.

20- The OA (2016–2019) – IMDb Puanı: 7,9

The OA

Yedi yıl önce kaybolan kör Prairie, evine geri döndüğünde görme engeli ortadan kalkmış bir şekilde dönmüştür. Bu olay bazılarına göre bir mucize olarak gözükürken, bazılarına göre Prairie’nin dönüşünü bir tehlike olarak algılamıştır. 3. sezonu hazır olan ve onaylanmayı bekleyen The OA maalesef onay alamadı ve kalplerimizdeki yerini korumaya devam ediyor…

21- Russian Doll (2019– ) – IMDb Puanı: 7,9

Russian Doll

Russian Doll bir gece New York’ta, kaçmanın imkânsız gibi göründüğü bir partiye onur konuğu olarak katılan Nadia (Natasha Lyonne) adlı genç bir kadının hikâyesini anlatıyor.

Russian Doll‘un yaratıcıları Natasha Lyonne, Amy Poehler ve Leslye Headland. Baş yapımcılık görevini de üstlenen bu üçlüden Headland ve Lyonne aynı zamanda dizinin senaristleri. Oyuncu kadrosunda ise Greta Lee (“KTown”), Yul Vazquez (“Kaptan Phillips”), Tony ödüllü Elizabeth Ashley (“Ocean’s 8”) ve Charlie Barnett (“Chicago Fire”) yer alıyor. Altın Küre® ödüllü and Oscar adayı Chloë Sevigny (“Lizzie”), SAG Ödülü sahibi Dascha Polanco (“Orange is the New Black”), Brendan Sexton III (“Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri”), Rebecca Henderson (“Makul Davranış”), Jeremy Bobb (“The Knick”), Ritesh Rajan (“Stitchers”) ve Jocelyn Bioh (“School Girls”) ise konuk oyuncu olarak karşımıza çıkacak.

22- 13 Reasons Why (2017– ) – IMDb Puanı: 7,8

13 Reasons Why

Jay Asher‘ın çok satan romanından uyarlanan Ölmek İçin On Üç Sebep, genç Clay Jensen‘ın okuldan döndüğü bir gün, kapısının önünde adına gönderilmiş gizemli bir kutu bulması ile başlayan ve gelişen olayları anlatıyor. Kutunun içinde, iki hafta önce intihar eden Hannah Baker’ın doldurduğu kasetler yer almaktadır. Hannah, Clay’in sınıf arkadaşı ve aynı zamanda hoşlandığı kızdır. Kasette Hannah, hayatına son vermesinin altında yatan on üç sebep olduğundan bahsetmektedir. Clay de bu sebeplerden biri midir? Dinlerse, listeyi nasıl yaptığını öğrenecektir. Ölmek için On Üç Sebep’in Hannah ve Clay’in çifte anlatımıyla ördüğü, gençlerin hayatına dair bu yürek burkan karmaşık öykü, izleyicileri derinden etkileyecek.

Ölmek İçin On Üç Sebep’te Dylan Minnette (Goosebumps) Clay Jensen’ı, Katherine Langford Hannah Baker’ı, Kate Walsh (Private Practice) Bayan Baker’ı, Brian D’Arcy James (Smash) Bay Baker’ı, Derek Luke (Empire) Bay Porter’ı, Brandon Flynn Justin Foley’yi, Justin Prentice Bryce Walker’ı, Alisha Boe Jessica Davis’i Christian Navarro Tony Padilla’yı, Miles Heizer (Parenthood) Alex Standall’ı ve Tommy Dorfman Ryan Shaver’ı canlandırıyor. 18 Mayıs’ta 2.sezonuyla Netflix’te.

23- A Series of Unfortunate Events (2017–2019) – IMDb Puanı: 7,8

A Series of Unfortunate Events

Ebeveynlerinin gizemli bir yangında kaybolduktan sonra, üç Baudelaire çocuğu, karanlık aile sırlarını ortaya çıkarmaya çalışan denemeler ve sıkıntılarla karşı karşıyadır.

24- The Politician (2019– ) – IMDb Puanı: 7,6

The Politician

Payton, çocukluğundan yana, bir gün Amerika Birleşik Devletleri başkanı olmak istemiştir. Fakat öncelikle en tehlikeli siyasi ortam olan lisede kendine yeni bir yol çizmektedir.

25- Marianne (2019– ) – IMDb Puanı: 7,5

Marianne dizi

Ünlü ve başarılı bir Fransız korku yazarı olan Emma, on beş yıl önce hayallerini takip eden kadının tekrar ortaya çıkmasından sonra memleketine geri dönmek zorunda kalıyor.

26- Criminal: UK (2019– ) – IMDb Puanı: 7,4

Criminal- UK

Dedektifler ve şüpheliler arasındaki yoğun zihinsel çatışmaya odaklanan bir kedi-fare draması. Dört farklı ülkede belirlenen 12 hikayeden oluşan olaylar dizisi.

27- Tales of the City (2019– ) – IMDb Puanı: 7,4

Tales of the City

Orta yaşlı Mary Ann, San Francisco’ya ve geride bıraktığı eksantrik arkadaşlarına döner. Armistead Maupin’in kitaplarından uyarlanan filmin başrolünde Laura Linney var.

28- Living with Yourself (2019– ) – IMDb Puanı: 7,3

Living with Yourself

Daha iyi bir insan olmak için yeni bir tedaviye başlayan bir adam, kendisinin yalnızca yeni ve geliştirilmiş bir versiyonuyla değiştirildiğini öğrenir. Varoluşsal bir komedi.

29- Raising Dion (2019– ) – IMDb Puanı: 7,2

Raising Dion

Bir dul bekar anne oğlunun süper güçleri olduğunu keşfeder ve onu nasıl güvenli ve sorumlu bir şekilde yetiştireceğini anlamaya çalışır.

30- Daybreak (2019– ) – IMDb Puanı: 6,8

Daybreak

Liseden kaçan Josh, kıyamet sonrası Glendale’deki kayıp kız arkadaşını aramaktadır. Yolda çok garip şeylerle karşılaşacaktır.

31- What/If (2019– ) – IMDb Puanı: 6,3

What_If

Farklı bir ahlak hikayesiyle uğraşan bir antoloji serisi ve tüm yaşamın yörüngesini değiştiren tek bir kararın dalgalanma etkisi.

32- Hache (2019– ) – IMDb Puanı: 6,2

Hache

Gerçek olaylardan esinlenen Hache, 60’ların Barselona’sındaki eroin kaçakçılığı işine giren bir kadın olan Helena’nın hikayesidir.

33- The Witcher (2019) – IMDb Puanı: –

The Witcher

Dünyaca ünlü kitap dizisinden uyarlanan The Witcher destansı bir ailenin epik öyküsünü konu alıyor. Yalnız bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt, insanların yaratıklardan bile daha kötü olabildiği bir dünyada kendine yer edinmeye çalışmaktadır… Ancak kader onu güçlü bir büyücü ve tehlikeli bir sırrı olan sahip genç bir olan genç bir prensesle karşı karşıya getirir. Üçlü, artık her geçen gün daha da vahşi hale gelen bu kıtada birlikte yürümeyi öğrenmelidir. Dizinin başrollerinde Geralt of Rivia karakteri ile Henry Cavill (Mission Impossible – Fallout, Justice League), Yennefer karakteri ile Anya Chalotra (The ABC Murders, Wanderlust) ve Ciri’yi canlandıran Freya Allan (The War of the Worlds, Into The Badlands) yer alıyor. Yayın tarihi: 20 Aralık 2019

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.